Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

UE: o jeden kraj za daleko

21 719  
4   26  
Wejdź do Monster Galerii!Już za niecałe dwa miesiące będziemy w Europie - tak jakbyśmy wcześniej tam nie byli. Dlatego w redakcji powołaliśmy specjalną komisję, która przygotowała symulację naszego wstąpienia do Unii... W sumie, to głowy do góry ludzie - nie będzie źle ;-)

2004

Polska wstępuje do Unii Europejskiej. Sejm jasno formułuje nasz cel jako członka Unii: wykorzystać okazję!

2005
Niejaki Mariusz Rywin (syn Lwa) złożył dziwną propozycję Angielskiemu BBC. Nadal nie jasne jest kiedy w Europejskim parlamencie pojawił się zapis odnośnie koncesji na Angielskojęzyczne programy. Aby to wyjaśnić powołano specjalną komisję. Do czasu wyjaśnienia wszystkich nieścisłości i końcowego raportu, nie ma możliwości zamknięcia telewizji TRWAM BBC. Protestanci protestują, a prawosławna Grecja już opuściła Unię... Tygodnik "Niedziela" napisał: "Desant na Anglię rozpoczęty".

2006
Dziura budżetowa w Unii od czasu wstąpienia Polski wzrosła o około 300%. Wszyscy europejscy urzędnicy szukają oszczędności. Z odsieczą pośpieszyli Polacy, którzy pomogli zapiąć budżet (w końcu sami w Polsce robili to od lat...) i znaleźć brakujące pieniądze w... Hiszpanii. Jednocześnie strajki Hiszpańskich emerytów i rencistów stają się coraz bardziej uciążliwe.
Jednak dziura budżetowa Unii nie wpływa na kondycję Polskiej gospodarki. PKB Polski wzrosło o 37%! Jest to najwyższy wskaźnik w historii Polski, Unii i na świecie. Najlepsze jest to, że tendencja nadal jest wzrostowa. Polski rząd dementuje plotki, jakoby wzrost PKB był wynikiem pobierania potrójnego dofinansowania ze środków Phare... "To oszczerstwo!" twierdzą zgodnie wszyscy posłowie "Prędzej poszedłbym do kopalni pracować, niż miałbym okradać naszą kochaną Unię" dodaje szybko jeden z nich...

2007
Według "Der Spiegel", Polscy urzędnicy w Unii zarabiają cztery razy więcej niż ich zagraniczni koledzy. Gazeta wskazuje także na fakt, że nasi urzędnicy jako jedyni mają zagwarantowaną kadencję do 2020 roku, co jest sprzeczne z Europejską Konstytucją. Sprawę zbada specjalna komisja złożona z Irlandzkich ekspertów.
Rozwija się także współpraca między krajami Unii. W ramach tej pomocy Polacy przekazali Irlandczykom ponad 200 tys. beczek czystego spirytusu...

2008
Irlandzka komisja oczyściła Polskich parlamentarzystów z zarzutów. Całość nazwała ogromnym nieporozumieniem. A ponieważ w Polsce nadal nie ma autostrad, przez co koszty dojazdów do pracy są wyższe, komisja podniosła pensje Polakom. Na nic zdały się protesty Luksemburgu i argumenty, że przecież do Brukseli się lata, a nie jeździ.
Pod koniec roku Hiszpania po dwóch latach zaciskania pasa, wystąpiła z Unii. Polacy raz jeszcze uratują Unię i znajdą pieniądze w oszczędnościach...

2009
Anglia wreszcie się nawróciła! Ponad 95 % mieszkańców tego kraju to Katolicy. Nowym prezydentem został ks. Rydzyk, a premierem niejaki Giertych. Rząd Anglii deklaruje w 100% zgodność swojej polityki z polityką Polski. Obecnie trwają prace nad przebudową Londynu na wzór Częstochowy. Prace mają być sfinansowane ze skromnych datków społeczeństwa i sprzedaży Big Bena. TRWAM jest także najpopularniejszym kanałem telewizyjnym na wyspach. Obecnie powstaje drugi program - STERCZĘ.
Francja nie zgadza się na przejęcie roli Hiszpanii. "Leniwi Francuzi wymigują się od poświęceń twierdząc, że nie mają na czym już oszczędzać" - mówi premier Polski. Dziura budżetowa jednak załatana - Francuzom wlepiono karę za brak chęci współpracy, a rolę Hiszpanii przejęła Holandia.

2010
Portugalia ogłosiła nadprodukcję zboża. W ramach pomocy europejskiej postanowiła je rozdać. Polacy dostali jakieś 87% tych zbiorów.
Finlandia i Szwecja połączyły się w jedno Państwo i ogłosiły koalicję antypolską jednocześnie występując ze struktur UE. Polscy urzędnicy poczuli się urażeni i odmówili ratowania budżetu w tym roku. Pod naciskami katolickiej Anglii i pozostałych krajów Unii, Finecja przeprosiła Polskę i zgodziła się płacić nam lenno do 2035 roku. Jednak do Unii nie wraca... Łaski bez!

2011
Stało się! W Europejskim parlamencie przeszedł korzystny dla nas zapis i Niemcy stały Polską prowincją. Niemcy pozbawieni dotacji z Phare mają poważne kłopoty z gospodarką. Ale wspaniałomyślna Polska, nie zapomni o swoich drogach sąsiadach, tak jak i oni nie zapomnieli o nas w 1939...
Niemiecka prowincja to wspaniała nagroda dla naszego kraju, bo Polska jako jeden z nielicznych krajów uzyskała dodatni wynik w obrotach zbożem. Naszym najlepszym kupcem okazała się być Portugalia! Szkoda, że już wystąpiła z Unii... ale jak kryzys, to kryzys.

2012
Polska ogłosiła specjalny konkurs dla państw członkowskich Unii. Trzy najszybciej rozwijające się Państwa, będą miały zaszczyt zostać naszymi lennikami. Projekt spotkał się z ostrym sprzeciwem, ale głosami Anglii, Niemiec, Polski oraz zastraszonej Francji i Holandii udało się go przeforsować.

2013
Bardzo smutny rok dla Europy. Europejski Budżet, mimo heroicznych wysiłków Polaków, jednak się nie dopiął i trzeba było rozwiązać Unię. Polscy eksperci jako przyczynę wskazują na za małą ilość emerytów i rencistów, którzy wyemigrowali do RPA za chlebem.
Polska jako największe Europejskie państwo (licząc z lennikami i prowincją) ogłosiła się Mocarstwem i wystąpiła do Rosji z propozycją sojuszu. Rosja do końca roku ma dać odpowiedź. Jednak Władimir Putin, który ma przed sobą jeszcze 10 lat do końca kadencji, bardzo entuzjastycznie mówił o historii Polsko-Radzieckiej Polsko-Rosyjskiej współpracy i że sojusz jest wielce prawdopodobny.
Po tej wiadomości Hiszpanie i Portugalczycy ulegli histerii. Obecnie w tych krajach trwają intensywne prace nad lotami na księżyc. Według ostatnich badań, aż 80% mieszkańców tych państw, chce tam dożyć starości...

text © Kozak/JoeMonster.org
Kopiowanie wskazane wraz z podaniem źródła!Oglądany: 21719x | Komentarzy: 26 | Okejek: 4 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało