Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Gwiazdy, które miały problemy z dekielkiem

108 432  
140   30  
Szaleństwo to pojęcie względne. Czasem szaleństwo to krótki epizod spowodowany traumą, czasem to długotrwała choroba. Słynnym ludziom trudniej jest ukryć choroby psychiczne, ponieważ ciągle są obserwowani przez media.

#1. Anne Heche

Anne znamy z filmów takich jak „Donnie Brasco” czy „Wiem, co zrobiłaś tamtego lata”. Autobiografia Anne Heche zatytułowana „Call Me Crazy” opowiada o jej traumatycznej młodości i potwierdza to, o czym plotkowali ludzie. W dzieciństwie molestowana przez ojca, stworzyła sobie drugą osobowość o imieniu Celestia. Przez wiele lat Heche miała wizje i słyszała głosy. W dzień po zerwaniu ze swoją dziewczyną Ellen DeGeneres, głosy nakazały jej zażycie ecstasy, żeby mogła wejść na pokład statku kosmicznego i uciec od rzeczywistości. Po tym jak znaleziono ją w staniku i szortach na terenie cudzej posiadłości, udzielono jej pomocy psychiatrycznej. Podejrzewano, że będzie to koniec kariery tej aktorki, ale Anne Heche po kilkuletniej nieobecności znów pojawiła się na ekranach.

#2. Buzz Aldrin

Znany jako człowiek, który chodził po Księżycu, Buzz Aldrin padł ofiarą swojej sławy. Zupełnie nieprzygotowany na bycie celebrytą Buzz wpadł w depresję i alkoholizm. Odszedł z Air Force w 1972, rozwiódł się z żoną w 1974. Kilka lat przy pomocy psychiatrów walczył z depresją i myślami samobójczymi. Chwytał się różnych prac, był między innymi sprzedawcą używanych samochodów. Napisał również dwie książki. Dzięki wieloletniej terapii Buzz wytrzeźwiał i jego życie wróciło do normy. Przez pewien czas był członkiem Towarzystwa Zdrowia Psychicznego.

#3. Bettie Page

Bettie, słynna fotomodelka, zaczynała od zdjęć pinup, potem pozowała nago, a w końcu pojawiała się w sesjach bondage. W 1955 trafiła na rozkładówkę Playboya. Miała wielu fanów i jeszcze więcej wrogów. Konserwatywni członkowie społeczeństwa namawiali do bojkotowania modelki, agenci federalni nachodzili ją i przesłuchiwali w związku z obscenicznymi zdjęciami.
W 1979 Page, niesprowokowana, zaatakowała nożem pewną parę. Po tym ataku zamknięto ją w wariatkowie na 20 miesięcy. Zdiagnozowano u niej ostrą schizofrenię paranoidalną. Była ona rezultatem molestowania seksualnego w dzieciństwie, oddania jej przez rodziców do sierocińca jak i gwałtu, którego dopuściło się na niej kilku mężczyzn.
W 1982 roku znów zaatakowała nożem kolejną osobę, tym razem właściciela mieszkania, które wynajmowała. Została skazana na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Po wyjściu nawróciła się i wiodła skromne życie wypełnione modlitwą.

#4. Gary Busey

Nominowany do Oskara Gary Busey większość swojego życia spędził w świetle reflektorów. Znany był z mówienia dziwnych rzeczy i jeszcze dziwniejszych zachowań. Niektórzy uważali, że w ten sposób chciał podkreślić swoją gwiazdorską osobowość.
W 2008 roku wziął udział w programie TV zatytułowanym „Celebrity Rehab with Dr. Drew”. Przyznał się w nim, że cierpi na zaburzenia psychiczne spowodowane poważnymi uszkodzeniami mózgu, których doznał podczas wypadku motocyklowego w 1988 roku. Spowodowało to utratę kontroli nad sobą, uzależnienia, niemożność współczucia.

#5. Camille Claudel

Urodzona w 1864 roku francuska rzeźbiarka Camille Claudel uczyła się u samego Augusta Rodina. 19-letnia dziewczyna miała romans z 43-letnim artystą i była jego muzą. Była niesamowitą, bardzo płodną artystką, cenioną w świecie sztuki. W roku 1900 coś się zmieniło. Camille nadal tworzyła z wielką pasją, ale z jeszcze większą pasja niszczyła każde swoje dzieło zaraz po ukończeniu pracy. Żyła w brudzie i ubóstwie. Miała urojenia, że Rodin chce ukraść jej dzieła, bała się, że ktoś chce ją otruć. Jej brat musiał w końcu wysłać ją do psychiatryka, w którym spędziła 30 lat odmawiając rzeźbienia.

#6. Peter Green

Peter Green był założycielem Fleetwood Mac. W 1970 opuścił zespół, ponieważ znudziły go występy i zapragnął prostego życia. Rozdał cały swój majątek, pracował jako grabarz i na niczym mu nie zależało. Słyszał głosy i walczył ze schizofrenią. Zażywał narkotyki, głównie kwas. Był częstym gościem w szpitalach psychiatrycznych, gdzie leczono go elektrowstrząsami.
W międzyczasie Fleetwood Mac zdobywało coraz większa sławę i Green dostawał pieniądze za prawa autorskie. Zdesperowany poszedł do księgowego i grożąc mu pistoletem zażądał natychmiastowego zaprzestania wysyłania mu pieniędzy. Został za to skazany na karę pozbawienia wolności, ale szybko został przeniesiony do psychiatryka.

#7. Margot Kidde

Znana najbardziej z roli Lois Lane kanadyjska aktorka zmagała się z depresją maniakalną i uzależnieniami. Została częściowo sparaliżowana (na szczęście nie na stałe) w wypadku samochodowym w 1990.
W 1996 roku wszystkie media oszalały. Margot zaginęła, nie pojawiła się w hali odlotów i słuch o niej zaginął na trzy dni. Odnalazła się w Kalifornii ubrana w stare ciuchy, które dostała od bezdomnej, z krzywo obciętymi włosami i tylko kilkoma zębami. Okazało się, że wyrzuciła sztuczną szczękę. Na całym ciele miała siniaki i zadrapania. Powiedziała policji, że jest śledzona i musi się ukrywać. Oznajmiła również, że CIA zniszczyło jej pliki w komputerze, a jej mąż próbował ją zabić. Wyniki toksykologii nie wykazały śladu alkoholu czy narkotyków w jej organizmie. Zawieziono ją do ośrodka leczącego choroby psychiczne.

#8. Herschel Walke

Herschel Walker, słynny sportowiec, w ciągu 15-letniej kariery grał między innymi dla Dallas Cowboys, Minnesota Vikings czy New York Giants. Ustanowił kilka rekordów i był jednym z najlepszych graczy NFL. Oprócz tego był członkiem drużyny bobslejowej na olimpiadzie w 1992 roku.
Podziwiany za osiągnięcia sportowe Walker walczył również z choroba psychiczną. Objawy nasiliły się po przejściu na emeryturę. Cierpi on na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Problemy z gniewem nasiliły się tak bardzo, że kilkakrotnie groził żonie bronią, dusił ją lub straszył, że zabije ją nożem.
W swojej książce „Breaking Free: My Life with Dissociative Identity Disorder”, Walker opisuje swoją walkę z chorobą, 12 swoich osobowości i utrzymuje, że nie pamięta swoich destrukcyjnych zachowań.

#9. Vivien Leigh

Vivien Leigh jest nam znana najbardziej jako Scarlett O’Hara z filmu „Przeminęło z wiatrem”. Niewielu z nas wie, że przez wiele lat cierpiała na depresję maniakalną. Rok 1944 to najgorszy rok dla jej słabej psychiki. Spadła wtedy ze sceny, poroniła, zaczęła cierpieć na bezsenność, zaburzenia dwubiegunowe i wpadła w alkoholizm.
Pomimo postępującej choroby nadal grała w filmach i w 1952 roku otrzymała drugiego Oscara za rolę w „Tramwaju zwanym pożądaniem”. Niestety choroba rozwijała się i w końcu zrujnowała życie aktorki. W 1953 roku podczas jednego z napadów choroby Vivien chciała wyskoczyć z lecącego samolotu. Została przyjęta do szpitala i leczona elektrowstrząsami. Tego samego roku poroniła drugi raz i rozwiodła się z mężem Laurence'em Olivierem. Zmarła na gruźlicę w wieku 53 lat.

#10. Darrell Hammond

Gwiazdor Saturday Night Live Darrell Hammond był niszczony psychicznie i krzywdzony fizycznie przez swoich rodziców. Matka celowo przytrzaskiwała mu palce drzwiami od samochodu, biła go obcasem, wsadzała jego palce w gniazdka elektryczne, a nawet dźgała nożem w język. Rodzice płacili siostrze za opuszczenie mieszkania podczas znęcania się nad synem, żeby nie była świadkiem wydarzeń.
Hammond przyznał się do wieloletniego samookaleczania i uzależnienia od różnych używek, co pomagało mu radzić sobie w życiu. Często ciął się przed wejściem na antenę, leczył się w szpitalu psychiatrycznym. Pewnego razu wyprowadzono go z planu w kaftanie bezpieczeństwa, po tym jak pracownicy zauważyli jego głębokie rany, które sam sobie zadał.
14

Oglądany: 108432x | Komentarzy: 30 | Okejek: 140 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.03

01.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało