Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

9 powodów, dla których powinieneś golić głowę

505 148  
760   150  
Łysienie to kryzys dla wielu mężczyzn. Wydaje im się, że bez włosów nie są już tą samą osobą i wraz z traceniem owłosienia tracą też swoją męskość i szansę na życiowy sukces. Golenie się "na zero" może być jednak rozwiązaniem wielu problemów.

#1. Będziesz wyglądał jak twardziel.

1
Wielu aktorów decyduje się na ogolenie głowy. Dlaczego? Bo wyglądają wtedy o wiele bardziej onieśmielająco i groźnie. Badania dowodzą, że łysi faceci są postrzegani jako bardziej apodyktyczni. Prawdopodobnie bez włosów będzie ci więc łatwiej kogoś przestraszyć i wywrzeć na nim wrażenie "samca alfa".

#2. Oszczędzisz sporo czasu.

2

Jako osobie z dłuższymi włosami trudno mi zliczyć te wszystkie dni, kiedy to budziłem sie rano i stwierdzałem, że to ten dzień, w którym moja fryzura wygląda tragicznie. Spędziłem niezliczone godziny na próbach ratowania swojego wyglądu tylko po to, by stwierdzić, że już cały dzień będę wyglądał gorzej niż zwykle. Zapewne znacie to uczucie. Z ogoloną głową nie masz tego zmartwienia. Spokojnie oszczędzisz kilka lub nawet kilkanaście minut każdego ranka.

#3. Twoja głowa będzie mogła parować.

3

W chłodniejsze dni, kiedy twoja głowa będzie odpowiednio rozgrzana, uzyskasz ten świetny efekt dymiącej czachy. Jaki jest lepszy sposób na wywarcie dobrego wrażenia na ludziach niż spacerek z parującą głową? Wyobraź sobie tylko. Zamiast wdawać się w bójkę, rzucasz groźne spojrzenie, ściągasz czapkę, a twoja glaca paruje. Mózg rozwalony! Twój niedoszły przeciwnik w tym momencie wycofa się, myśląc "Matko Fatimska, ten gość jest tak wściekły, że jego głowa dosłownie dymi"! Boom, wygrałeś bójkę!

#4. Będziesz mógł bez obaw nosić czapki.

4

Wyobraź sobie noszenie czapeczki z daszkiem kiedy masz afro. Właściwie jakiejkolwiek czapeczki. Bez włosów możesz założyć na głowę praktycznie wszystko i nic nie będzie ci przeszkadzało. Nie wspominając już o tym, że zimowa czapka nie zepsuje ci już więcej fryzury...

#5. Oszczędzisz trochę kasy.

5

Nie musisz już więcej kupować szamponu czy odżywki. Tym samym żelem pod prysznic umyjesz teraz i pachy, i głowę. Nie wspominając już o żelu, paście czy czymkolwiek, co do tej pory trzymało twoje włosy w ryzach. Zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na whisky, cygara czy inne równie męskie rzeczy.

#6. Łysa głowa i broda to dobra kombinacja.

6

Taka stylówka jest coraz bardziej popularna. Jeśli potrafisz zapuścić zdrową, gęstą i męską brodę, z ogoloną głową będziesz wyglądał tak męsko, że bardziej już się chyba nie da.

#7. Będziesz wyglądał na bardziej napakowanego.

7

Te wszystkie włosy odwracają uwagę od tego, jak wielki jesteś. Instytut Badań im. prof. S. Jonalisty dowiódł naukowo, że mniej włosów = więcej mięśni. Właśnie dlatego kulturyści golą każdą część swojego ciała. Włosy zasłaniają tylko całą tę rzeźbę, nad którą pracowałeś długimi latami. Śmiało, ogól swój brzuch - pewnie miałeś kaloryfer, ale pod tym całym futrem nigdy nie byłeś w stanie go dostrzec. Ponadto łysi ludzie zdają się być postrzegani jako wyżsi.

#8. Będziesz wyglądał inteligentniej.

8

Kto łysieje? Starsi ludzie. Kto jest mądrzejszy od młodych ludzi? Starsi ludzie. Jeśli jesteś łysy, będziesz automatycznie postrzegany jako mądrzejszy, bo naturalnym wyobrażeniem kogoś mądrego jest starzec. Jasne, będziesz wtedy wyglądał na więcej lat niż rzeczywiście masz, ale jako ten "mądrzejszy" bez większych problemów sprawisz, że poczują się przy tobie maluczcy i głupsi. Może nawet będziesz władał telekinezą jak Profesor X, ale to już mniej prawdopodobne.

#9. Golenie głowy jest lekiem na przerzedzenie włosów.

9

Badania wykazały (takie prawdziwe tym razem), że ludzie z przerzedzonymi włosami są najmniej atrakcyjnymi osobnikami na naszej planecie. Wiecie, co w rankingu ma lepsze notowania? Zupełny brak włosów. Jeśli więc wydaje ci się, że przez coraz rzadsze włosy wyglądasz mało atrakcyjnie, to masz rację i już dawno powinieneś ogolić się na zero.

Jak widać łysienie wcale nie musi być czymś złym. Potrzeba przecież różnych typów ludzi, aby ten nasz dziwny świat był kompletny. Nie zapominajmy, że niektóre niewiasty poszukują wyłącznie łysych mężczyzn...
87

Oglądany: 505148x | Komentarzy: 150 | Okejek: 760 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało