Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ludzie, którzy sprzedali duszę diabłu

126 901  
236   33  
Od wieków ludzie chcieli szybko i bez wysiłku osiągnąć swoje cele. Oczywiście nie da się tego zrobić nie pracując nad sobą. Chyba że uciekniemy się do ostatecznej metody - podpisania paktu z diabłem.
Paganini Nicolo 03

#1. Niccolo Paganini (1782-1840)

Paganini to jeden z najgenialniejszych skrzypków. W wieku pięciu lat nauczył się grać na mandolinie, potem na skrzypcach, a od siódmego roku życia zaczął komponować. Gdy miał 12 lat, zaczął święcić triumfy na scenach, grając przed oczarowaną publicznością. Gdy skończył 16 lat, załamał się nerwowo i wpadł w alkoholizm i zniknął z życia publicznego. Sześć lat później wytrzeźwiał i powrócił jako gwiazda. Technika jego gry była zadziwiająca. Praktycznie nikt nie potrafi grać tak jak on. Lekarze przypuszczali, że umożliwiał mu to wklęsły obojczyk, nadrozwój palców i dziwna budowa dłoni. Inni mówili, że to dzięki konszachtom z diabłem.
Wielu ludzi utrzymywało, że widzieli diabła podczas prób i występów genialnego skrzypka. Z powodu tych plotek kościół odmówił udzielenia Paganiniemu ostatniego namaszczenia i katolickiego pochówku. Cztery lata zabiegano o to, aby jego zwłoki mogły zostać przetransportowane do Genewy, ale pogrzeb odbył się dopiero w 1876 roku w Parmie.

#2. Papież Sylwester II (945-1003)

SylvestrPapież Sylwester II był jednym z najlepiej wykształconych ludzi w tamtych czasach. Znał się dobrze na matematyce, astronomii i mechanice. Rozpowszechnił cyfry arabskie oraz system dziesiętny. Skonstruował pierwszy zegar mechaniczny, kilka instrumentów astronomicznych i muzycznych (w tym organy). Był jednym z najbardziej znaczących papieży reformatorów. Po jego śmierci wybuchły plotki o jego rzekomym pakcie z diabłem. Uważano, że człowiek bez pomocy sił nieczystych nie mógł być tak mądry i twórczy. Prawdopodobnie posądzano go o kontakty z diabłem, ponieważ chciał zakazać całkowicie świętokupstwa. Inną rzeczą, która nie podobała się katolikom, były jego częste kontakty z myślicielami i wynalazcami ze świata arabskiego. Potrafił posługiwać się abakusem, co u niewykształconych ludzi budziło strach. Zginął w niejasnych okolicznościach. Według legend jego ciało zostało porwane przez diabły.

#3. Gilles de Rais (1404-1440)

Gillesderais2-1Gilles de Rais był inteligentnym, odważnym i bardzo atrakcyjnym mężczyzną urodzonym w jednej z najznamienitszych rodzin w Bretanii. W wieku 20 lat odziedziczył majątek po zmarłym ojcu i rzucił się w wir życia towarzyskiego. Szybko stracił prawie wszystko. Wtedy zaczął praktykować okultyzm pod kierownictwem Francesco Prelatiego, który obiecał mu, że może odzyskać majątek jeśli będzie składał ofiary z dzieci demonowi o imieniu Baron. Słudzy Gillesa łapali dzieci w wioskach i przywozili je do posiadłości, gdzie Gilles gwałcił je, torturował i mordował. Uważa się, że zabił 80-200 dzieci. Został skazany na śmierć przez powieszenie i spalenie.
#4. Generał Jonathan Moulton (1726-1787)

moulton2Jonathan Moulton zaczynał jako skromny urzędnik, ale w 1745 zaczął karierę wojskową. Ożenił się w 1749 roku i miał 11 dzieci. Bardzo szybko stał się najbogatszym człowiekiem w New Hampshire, co spowodowało falę plotek o podpisaniu paktu z diabłem. Diabeł, w zamian za jego duszę, miał co miesiąc napełniać buty generała złotem. Niestety sprytny generał przekombinował. Oderwał podeszwy butów i postawił je na wykopanej w ziemi dziurze. Diabeł zorientował się, że dziwnie długo zajęło mu wypełnienie butów złotem i zemścił się na chytrym Jonathanie. W 1779 posiadłość Moultona doszczętnie spłonęła. Ponoć po śmierci generała jego ciało zniknęło z trumny, a pojawiły się w niej złote monety z wizerunkiem diabła.


#5. Ojciec Urbain Grandier (1590-1634)

Urbainpact2Ojciec Urbain był katolickim księdzem, który został spalony na stosie za uprawianie czarów. Pomimo złożonych ślubów czystości, ksiądz utrzymywał kontakty seksualne z wieloma kobietami. W 1632 r. grupka zakonnic urszulanek oskarżyła go o to, że wysłał do ich klasztoru demona Asmodeusza, gdzie dopuszczał się haniebnych czynów. Dziś wiemy, że był to przykład masowej histerii. Podczas procesu sędzia jako dowód przedstawił pakt podpisany przez księdza, samego Szatana i kilka demonów.


#6. Giuseppe Tartini (1692-1770)

Giuseppe TartiniTartini był włoskim kompozytorem i skrzypkiem. Stworzył ponad 400 dzieł. W przeciwieństwie do tworzących wtedy kompozytorów, Tartini nie tworzył muzyki kościelnej ani oper. Skupiał się na koncertach skrzypcowych i sonatach. Jest najbardziej znany jako twórca „Sonaty z Diabelskim Trylem”. Tartini opowiedział francuskiemu astronomowi Lalande, że śniło mu się, że diabeł zjawił się i chciał zostać jego uczniem. Tartini podał mu skrzypce, a diabeł grał tak pięknie, że Giuseppe nie mógł wyjść z podziwu. Zaraz po obudzeniu kompozytor starał się zapisać utwór, który we śnie zagrał mu diabeł. Skomponował doskonałą sonatę, ale cały czas twierdził, że jest to nic w porównaniu z dziełem diabła.


#7. Cornelius Agrippa (1486-1535)

Agrippa C8 Cr

Agrippa studiował prawo i medycynę, ale nigdy nie ukończył studiów. Był uważany za magika, okultystę, teologa astrologa i alchemika. Był obrońcą praw kobiet, często bronił przed sądem kobiet skazanych za czary. Napisał trzy książki o okultyzmie, które do dziś są bardzo cenione. W 1535 ogłoszono go heretykiem i skazano na śmierć. Udało mu się uciec, ale w drodze do domu zachorował i zmarł. Po jego śmierci mówiono, że Agrippa za życia wzywał demony. Widziano go często w towarzystwie czarnego psa. Dzięki zaprzedaniu diabłu duszy, Cornelius potrafił przenikać przez kraty i zamieniał złote monety w ślimaki.

#8. Robert Johnson (1911-1938)

Robert Johnson1

Wielki bluesowy artysta, zajmujący piąte miejsce na liście stu najlepszych gitarzystów. Legenda głosi, że chcąc zostać świetnym gitarzystą, udał się na rozdroża, gdzie pokazał mu się diabeł, nastroił jego gitarę i obdarzył Roberta niesamowitym talentem. Johnson nigdy nie zaprzeczał tym pogłoskom, sam często mówił, że podpisał pakt z diabłem. Wydał sześć albumów. Zmarł w wieku 27 lat, prawdopodobnie otruty przez męża kobiety, z którą miał romans. Pochowano go w nieoznaczonym grobie w nieznanym miejscu.

#9. Johann Faust (1480-1540)

Idealporträt Joannes FaustusDoktor Faust był alchemikiem, astrologiem i magikiem. Legenda mówi, że Faust chciał wieść życie pełne przyjemności i w związku z tym przywołał diabła i podpisał pakt, że będzie mu służył przez 24 lata. Po 16 latach Faust zmienił zdanie i chciał się wycofać z umowy. Diabeł nie był tym zachwycony i brutalnie zamordował Fausta.#10. Teofil z Adany (zmarł w 538)

Michael Pacher 004Teofil był pobożnym pomocnikiem biskupa i był pierwszą osobą, która podpisała pakt z diabłem. Zrobił to, ponieważ po śmierci biskupa stracił swoje stanowisko. Poprosił o pomoc czarnoksiężnika Salatyna, który pomógł mu się skontaktować z szatanem. Szatan pojawił się i Teofil podpisał pakt własną krwią. W zamian za odzyskanie majątku i pozycji społecznej, Teofil musiał wyrzec się wiary w Chrystusa i Matkę Boską. Cztery lata później Teofil zaczął obawiać się o swoją duszę i wznosił żarliwe modły do Maryi, prosząc o przebaczenie. Po czterdziestodniowym poszczeniu i modłach, Matka Boska ukazała się biskupowi i obiecała wstawiennictwo u Boga. Modlił się i pościł przez następny miesiąc. Znów odwiedziła go Maryja mówiąc, że Bóg mu wybaczył i zwalnia go z umowy z Szatanem. Ale Szatan nie chciał odpuścić. Dopiero po kilku dniach Teofil znalazł na stoliku dokument, zaniósł go do biskupa, opowiedział o wszystkim i żałował za swoje grzechy. Biskup spalił dokument, a Teofil stracił swoje stanowisko.
6

Oglądany: 126901x | Komentarzy: 33 | Okejek: 236 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało