Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

I że cię nie opuszczę... aż do rozwodu. 7 czynników, które zmniejszają szanse na długoletnie pożycie

101 562  
203   26  
I żyli długo i szczęśliwie? Absolutnie nic z tych rzeczy! Okazuje się, że rozwód – coraz częstszy, "nieśmiertelny" koniec małżeństwa – można przewidzieć. I to z niezłym prawdopodobieństwem.

#1. Zbyt krótki okres próbny (po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się...)

Żadnego ślubu przed seksem, mówią niektórzy. I najwyraźniej mają rację. Im dłużej spotyka się dana para, im lepiej zawczasu przyszli małżonkowie zdołają się poznać, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że związek skończy się rozwodem. W porównaniu do małżeństw zawieranych po mniej niż roku znajomości, 1-2-letnie randkowanie zmniejsza prawdopodobieństwo rozwodu o 20%, randkowanie ponad 3 lata obniża owo prawdopodobieństwo o 39%.

#2. Dziura budżetowa

Wystarczy zarabiać ponad 125 tysięcy dolarów rocznie, by cieszyć się o połowę mniejszym prawdopodobieństwem rozwodu niż pary o dochodach z przedziału 0-25 tys. zielonych. Im więcej przynosisz do domu, tym małżeństwo szczęśliwsze. A przynajmniej skłonność rozwodowa mniejsza. Czyżby niechęć przed podziałem majątku? A może pieniądze jednak dają szczęście...

#3. Trwoga – do Boga!Wśród osób, które regularnie chodzą do kościoła (jakiegokolwiek...) prawdopodobieństwo rozwodu jest o 46% niższe niż wśród tych, którzy mają co niedzielę ciekawsze zajęcia. Co bardziej zastanawiające, osoby, które tylko sporadycznie do kościoła zaglądają, rozwodzą się o 10% częściej niż ci, którzy unikają religii jak rosyjski kierowca kontroli trzeźwości.

#4. Priorytety

Małżeństwa zawierane są tylko z miłości... No przecież. ci jednak, którzy wiążą się z innych powodów, proporcjonalnie szybciej kończą. 18% większe szanse na rozwód ma pani, która pokochała przede wszystkim portfel swojego wybranka. Aż o 40% chętniej rozwiedzie się pan, który pokochał małżonkę... oczami. Cóż, uroda z czasem blednie. A portfel chudnie.

#5. Kameralne weseleŚlub w tajemnicy, kameralna impreza we dwoje plus urzędnik – to wprost idealny przepis na nadchodzący rozwód. Statystyki pokazują, że im więcej zaproszonych gości bawi się na weselu, tym mniejsze prawdopodobieństwo rozwodu. Wystarczy zaprosić ponad 200 gości, by cieszyć się aż o 92% mniejszym ryzykiem przedwczesnego końca (całego małżeństwa, nie nocy poślubnej, rzecz jasna).

#6. Drogie wesele

Zaprosić morze gości, ale jedzenie lepiej niech przyniosą ze sobą. Mimo że duża liczba gości miałaby zmniejszać ryzyko rozwodu, duże wydatki poniesione na ślub działają w przeciwną stronę. Para, która na ślub i wesele wydała ponad 20 tysięcy dolarów ma o 46% większe szanse na rozwód niż małżonkowie, którzy ograniczyli się do 10-20 tysięcy. Ci z kolei, którzy na ślub wydadzą mniej niż 1000 dolarów, mają 53% mniejsze szanse na rozwód. Cóż, rozwód też swoje kosztuje...

#7. Miodowe nigdyWystarczy nawet niewielka wycieczka zaraz po ślubie i prawdopodobieństwo rozwodu maleje o 41%. Kilka dni na plaży w Sianożętach powinno spełnić swoją rolę. Natomiast zaniedbanie miodowego obyczaju źle wróży na przyszłość.
19

Oglądany: 101562x | Komentarzy: 26 | Okejek: 203 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało