Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Widok z kosztującego 95 milionów dolarów apartamentu na ostatnim piętrze nowojorskiego wieżowca

117 099  
370   56  
Ten spektakularny, 425-metrowy apartamentowiec "432 Park Avenue" mieści się na Manhattanie w Nowym Jorku. Zaprojektowany został przez Rafaela Vinoly'ego, ma 96 pięter i 104 luksusowe apartamenty, z których rozciąga się kapitalny widok m.in. na Central Park i Ocean Atlantycki.

Kliknij i zobacz więcej!
Ceny mieszkań wahają się od 17 do 95 milionów dolarów w zależności od piętra. Nie trzeba zgadywać - im wyżej, tym drożej... Z dniem 15 października 2014 roku apartamentowiec 432 Park Avenue stał się najwyższym budynkiem mieszkalnym na zachodniej półkuli naszego globu. Firmy CIM Group i Macklowe Properties, które współpracują przy powstaniu projektu, ogłosiły, że pierwsi mieszkańcy wprowadzić się będą mogli już w przyszłym roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Wnętrza wszystkich apartamentów znajdujących się powyżej 111 metra zostały zaprojektowane przez Deborah Berke. Mają 3,8 metra wysokości, podłogę z solidnego dębu i marmurowe blaty. Reszta drapacza chmur przedstawia się równie imponująco: piwniczka na wino z kontrolowaną temperaturą, taras, spa, kilka basenów, siłownie, salony do masażu relaksacyjnego i sale do bilarda. Mieszkańcy będą mogli również korzystać z restauracji.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Kliknij i zobacz więcej!

Ci szczęśliwcy, których stać będzie na zakup apartamentu, otrzymają niepowtarzalną okazją oglądania panoramy "Wielkiego Jabłka" przez okno o wymiarach 3x3 metry.
Kliknij i zobacz więcej!

Kliknij i zobacz więcej!
Budynek mieści się pomiędzy 56. i 57. ulicą. Pierwsza prace przy jego budowie rozpoczęły się we wrześniu 2011 roku.
Wczoraj, 15 października 2014 roku, została wylana posadzka na najwyższym piętrze mierzącego 425 metrów drapacza chmur. Budynek widać z dzielnic: Bronx, Brooklyn, Queens, a nawet z odległego New Jersey.

Avi Shemesh, dyrektor i współzałożyciel CIM Group twierdzi, że budowa posuwa się w zaskakująco szybkim tempie i istnieje duża szansa, że inwestycja zostanie ukończona w krótszym czasie, niż początkowo planowano.

Kliknij i zobacz więcej!

Harry Macklowe, prezes Macklowe Properties dodał: "Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy dzieło godne Nowego Jorku, które jest widziane z terenów aż pięciu dzielnic i które uatrakcyjni wizerunek miasta... Mamy okazję stworzyć coś, co dołączy do panteonu legendarnych konstrukcji USA, tj. Empire State Building czy Woolworth Buildings."

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
Dla porównania: 432 Park Avenue (na dole, po lewej) będzie wyższym budynkiem niż Empire State Building (na dole, po prawej), który ma 381 metrów.
Kliknij i zobacz więcej!

Będący na ukończeniu drapacz chmur z NY będzie także wyższy niż inny nowojorski wielkolud - Chrysler Building (na dole, po lewej), który ma 319 metrów wysokości), a także One World Trade Center, który bez szpicy ma 417 metrów.
Kliknij i zobacz więcej!
3

Oglądany: 117099x | Komentarzy: 56 | Okejek: 370 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.11

26.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało