Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

12-letnia Thea wychodzi za mąż - Norwegia w szoku!

96 847  
291   47  
Ta dwunastolatka mieszka w Norwegii i ma na imię Thea. Jak wiele innych nastolatek prowadzi bloga, na którym pisze o sobie oraz umieszcza swoje zdjęcia. Czym zatem zaszokowała internautów? Opisem przygotowań do swego ślubu, którego datę wyznaczono na 11 października 2014 roku.

Kliknij i zobacz więcej!
Oto zaproszenie na tę uroczystość:

Kliknij i zobacz więcej!
 
Przyszła panna młoda przymierza suknie ślubne:
 
Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
 
Próba fryzury ślubnej:
 
Kliknij i zobacz więcej!
 
Pierścionek zaręczynowy:
 
Kliknij i zobacz więcej!
 
Internauci gromadnie odwiedzali bloga dziewczyny i komentując próbowali zrobić wszystko, by w ten weekend dziewczynka powiedziała "nie".
 
Kliknij i zobacz więcej!
 
Również na wielu innych portalach i stronach www historia wzbudziła wiele negatywnych emocji internautów. Byli też i tacy, którzy zgłosili sprawę na policji.
 
Kliknij i zobacz więcej!
 
Narzeczonego wybrała jej matka, która dzięki temu ślubowi skorzysta materialnie. 37-letni Geir właściwie mógłby być ojcem dziewczynki, tymczasem wybrano go na jej męża.
 
Kliknij i zobacz więcej!
 
Dziewczynka pisze o swych obawach związanych ze ślubem. Powiedziano jej, że po ślubie nie będzie musiała chodzić do szkoły i będzie spać z Geirem w jednym łóżku. Tyle wie.
 
Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
 
11 października nie doszło do ślubu Thei i Geira.
 
Kliknij i zobacz więcej!
 
Cała sprawa była mistyfikacją. Blog powstał, by zwrócić uwagę na problem małżeństw aranżowanych. Wymyślona historia ślubu nieletniej dziewczynki to część kampanii społecznej fundacji Plan Norge, pokazującej problem dzieci zmuszanych do małżeństwa. Planowany ślub 12-letniej Norweżki wywołał oburzenie opinii publicznej, ale są kraje, w których takie praktyki są na porządku dziennym.
 
Kliknij i zobacz więcej!

Dlaczego akurat 11 października? W tym dniu przypada międzynarodowy Dzień Dziewcząt UNICEF. Każdego dnia około 40 tysięcy dziewcząt wychodzi za mąż bez swojej zgody. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez UNICEF wynika, że około 70 milionów kobiet w wieku 20-24 lat wzięło ślub przed osiemnastymi urodzinami, zaś 23 miliony zawarło związek małżeński przed ukończeniem 15 lat.

Organizatorzy akcji oceniają, że przyniosła ona zamierzony efekt. Rzeczywiście, na niektórych portalach do dziś nie pojawiła się informacja, że planowany ślub był mistyfikacją, a internauci przez cały czas dodają emocjonalne wpisy, co myślą na temat takiego związku.
10

Oglądany: 96847x | Komentarzy: 47 | Okejek: 291 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.01

20.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało