Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Cudowna wioska, którą większość woli omijać z daleka

161 021  
296   31  
Głęboko wśród pól trzciny cukrowej na Florydzie, około 3 kilometry od najbliższego miasta, rozciąga się mała wieś, ładna wieś, w której mieszka około 200 osób w małych, schludnych domkach z wypielęgnowanymi trawnikami. Na zewnątrz nie różni się od każdego innego amerykańskiego osadnictwa. Ale tylko na pierwszy rzut oka...

To miejsce nazywa się "Cudowna wieś" (Miracle Village) i jest miejscem zamieszkania dla byłych więźniów skazanych za przestępstwa na tle seksualnym.

Sprawcom przestępstw seksualnych jest bardzo trudno znaleźć odpowiednie zakwaterowanie. Zgodnie z prawem stanu Floryda, przestępcy powinni osiedlić się w odległości 300 metrów od szkół, parków, przystanków autobusowych. Wszystko to z powodu obaw władz przed powtórzeniem nielegalnych działań przez tych ludzi. Nawet jeśli taka osoba znajdzie dom, który spełnia wszystkie wymagania, właściciel może się nie zgodzić na sprzedaż/wynajęcie takiego mieszkania lub sąsiedzi mogą się temu sprzeciwić. W rezultacie setki przestępców seksualnych na Florydzie jest bezdomnych - np. mieszkają pod mostami.
Wioska ta powstała w 1960 roku i była domem dla pracowników zajmujących się trzciną cukrową. W 2009 roku została przekształcona przez pastora Dicka Withrowa, to dzięki niemu ci ludzie mają gdzie mieszkać.

Withrow również został uznany za winnego molestowania seksualnego w stosunku do 14-letniej dziewczynki. Na szczęście dla niego, sędzia nie zastosował wobec Dicka środka zapobiegawczego stosowanego wobec osób mających stosunki seksualne z nieletnimi i dał mu pozwolenie na zawarcie małżeństwa.
Ci, którzy chcą osiedlić się w "cudownej wiosce", poddawani są rygorystycznej selekcji, a każdy wniosek o zakwaterowanie jest rozpatrywany oddzielnie
We wsi nie mogą żyć osoby skazane za niektóre rodzaje przestępstw seksualnych (na przykład pedofilię), a także osoby nadużywające leki lub alkohol.
Mieszkańcy robią wszystko, co możliwe, aby zacząć prowadzić normalne życie...
...Chodzą do kościoła, czytają Biblię i uczestniczą w kursach panowania nad gniewem. Niektórzy nawet mają pracę w okolicznych miastach.
Chociaż "cudowna wioska" jest chwalona przez wielu, była również przedmiotem krytyki, szczególnie ze strony mieszkańców - wielu denerwowało się, że tak wielu przestępców seksualnych będzie mieszkało w pobliżu.

Jeden z mieszkańców wraz z żoną i trójką dzieci spakował się i przeniósł do miejscowości oddalonej o 40 minut drogi. Innym nowi sąsiedzi nie przeszkadzają. Edgar Walford, emeryt, który przeniósł się do wioski zanim przestępcy seksualni przybyli, uważa społeczność za bardzo spokojną. "To dobrzy ludzie. Mam wśród nich mnóstwo znajomych" - powiedział BBC.
Ta inicjatywa ma swój sukces - od powstania "cudownej wioski" nie zostało popełnione żadne przestępstwo seksualne.

Ciężko dyskutować, czy zwykli ludzie są bezpieczniejsi, gdy przestępcy żyją w bliskim sąsiedztwie z nimi. Należy jednak mieć na uwadze, że większość skazanych przestępców seksualnych staje się bezdomnymi i znajdują się wszędzie między ludźmi, więc zagrożenie - choć ukryte - jest większe.
15

Oglądany: 161021x | Komentarzy: 31 | Okejek: 296 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało