Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najbardziej przeklęte filmy wszech czasów

267 962  
569   78  
Wielu aktorów pracuje przez długie lata, by zapracować na główną rolę w filmie, który stać się ma ukoronowaniem ich kariery. Czasami jednak dostajesz o wiele więcej, niż się spodziewałeś. Te filmy uznane są za przeklęte, a nikt na ich planie nie mógł czuć się bezpiecznie...

#1. Kruk (1994)

2
O śmierci Brandona Lee pisało się sporo. Zmarł na planie filmowym w wyniku rany postrzałowej. Według jednych ranił go ślepak załadowany do Magnum 44, który aktor Michael Massae trzymał zbyt blisko Brandona. Inne teorie mówią, że przez pomyłkę załadowano niewłaściwy nabój, a jeszcze kolejne twierdzą, że to morderstwo. Aby było ciekawiej, jego ojciec - Bruce Lee, tuż przed śmiercią pracował nad filmem "Gra śmierci", o aktorze, który został postrzelony na planie filmowym. Bruce Lee nagle zmarł zanim ukończono wszystkie sceny. Przypadek? Być może...

#2. Superman (1978)

1

Aktorka odgrywająca rolę Lois Lane (Margot Kidder) cierpiała na chorobę psychiczną, której nabawiła się po strzelaninie. Znaleziono ją błąkającą się po Los Angeles w 1994 roku. Christopher Reeve, odgrywający tytułową rolę, rok później spadł z konia, skręcając kark i doznając paraliżu. Być może to zbieg okoliczności, ale wielu fanów twierdzi, że to wina filmu.

#3. Egzorcysta (1973)

3

Nad filmem od początku wisiały ciemne chmury. Studio w Nowym Jorku spłonęło, zmuszając ekipę do odbudowy wnętrza domów. W trakcie produkcji zginęło dziewięć osób związanych z "Egzorcystą". Podczas premiery filmu ludzie mdleli, dostawali ataków serca, a także masowej histerii. Zakazano go w Malezji, Singapurze, a w Wielkiej Brytanii można go było obejrzeć dopiero po kilkunastu latach.

#4. Dziecko Rosemary (1968)

4

Producent filmu otrzymał list, którego nadawca napisał, że jego zaangażowanie w film skończy się dla niego okropną, śmiertelną chorobą. Tak też się stało. Rok po zakończeniu zdjęć żona reżysera filmu, Romana Polańskiego, wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem została zamordowana.

#5. Atuk

5

Film nigdy nie został dokończony... I nikt nigdy już go nie nakręci. Ktokolwiek wciela się w rolę Eskimosa, który przybył do wielkiego miasta, umiera. Pierwszy był John Belushi, który w 1982 roku tuż przed zdjęciami zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków. Kolejnym kandydatem do roli był Sam Kinison, który zginął w wypadku samochodowym. John Candy, który również chciał zagrać główną rolę, zmarł na atak serca. Ostatnią "ofiarą" filmu był Chris Farley, którego przyczyna zgonu była taka sama jak u Belushiego. Nie do końca wiadomo, czy to klątwa, czy tylko miejska legenda.

#6. Pasja (2004)

6

Odtwórca głównej roli - Jim Caviezel - podczas kręcenia jednej ze scen został rażony piorunem. Jan Michelini, asystent reżysera, oberwał piorunem aż dwa razy. Czyżby Bogu nie podobała się ekranizacja? Tego nie wiemy...

#7. Omen (1976)

7

Przed rozpoczęciem zdjęć syn Gregory'ego Pecka popełnił samobójstwo. W drodze na plan filmowy samolot Pecka został rażony piorunem. Podobnie jak samoloty, którymi lecieli scenarzysta i producent. W trakcie pracy nad filmem, IRA przeprowadziła atak bombowy na hotel, w którym kręcono. Opiekun zwierząt został zabity przez tygrysa. Mało wam? Najdziwniejszy był wypadek samochodowy konsultanta ds. efektów specjalnych, w którym zginął jego asystent. Podobno niedaleko miejsca wypadku był znak "Ommen, 66.6 km", a wypadek zdarzył się w piątek, trzynastego.

#8. Trylogia Duch (1982-88)

8

Seria znana jest z tego, że kilku członków obsady zmarło w krótkim odstępie czasu. Dominique Dunn została zamordowana przez Johna Toma Sweeneya. Julian Beck przegrał walkę z rakiem żołądka, a Will Sampson zmarł na niewydolność nerek. Heather O'Rourke zmarła na stole operacyjnym po ataku kolki jelitowej.

#9. Buntownik bez powodu (1955)

9

Słynna śmierć Jamesa Deana, który dopiero co stawał się sławnym, młodym aktorem to tylko wierzchołek góry lodowej. Filmowa dziewczyna Jamesa Deana, Natalie Wood, utopiła się kilka lat później. Sal Mineo, który grał Platona, został napadnięty i zabity gdy 20 lat później wracał z przedstawienia w Hollywood. Przeklęty wydaje się także być samochód, w którym James Dean zginął. Możesz o tym przeczytać tutaj.

#10. Godspell (1973)

10

Czterech aktorów grających w musicalu apostołów Jezusa zmarło. Pierwszy miał krwotok mózgowy, drugi AIDS, trzeci guza mózgu, a czwarty zginął w nieznanych okolicznościach.

#11. Strefa mroku (1983)

11

Helikopter transportujący aktorów na plan (w tym dwoje dzieci), rozbił się. Wszyscy na pokładzie zginęli. Jedna z osób miała przeczucie, że zginie w wypadku helikoptera, więc ubezpieczyła się na życie. Rodzina otrzymała 5 milionów dolarów odszkodowania.

#12. Zdobywca (1956)

12

Cała ekipa omal nie zginęła w wyniku gwałtownej powodzi, Susan Hayward prawie została pożarta przez panterę, a 91 z 200 członków ekipy nabawiło się raka przez filmowanie na - jak się okazało - terenie testów atomowych. 45 z nich zmarło później na raka, wliczając największą gwiazdę - Johna Wayne'a.
53

Oglądany: 267962x | Komentarzy: 78 | Okejek: 569 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało