Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Bajeczne zabawki miliardera Richarda Bransona

96 079  
296   23  
Od statków kosmicznych, przez latające balony, do wysp na Karaibach - przedsiębiorca, założyciel koncernu Virgin i miliarder Richard Branson ma mnóstwo drogich zabawek, a także światowych rekordów. Oto najciekawsze z nich.

Jedną z najbardziej znanych "zabawek" Bransona jest wyspa Necker na Karaibach


Ma 30 hektarów i znajduje się na niej ośrodek, który odwiedziło mnóstwo gwiazd. Choć wybudowanie ośrodka na wyspie zajęło Bransonowi pięć lat i kosztowało go to 10 milionów dolarów, to w 2006 roku szacowano, że wyspa jest warta co najmniej 60 milionów dolarów.

Goście zatrzymujący się w ośrodku Bransona mogą na tyrolce dostać się do głównego domu na plaży


Kiedy jego goście znudzą się wylegiwaniem przy basenie lub na plaży, mogą spędzić czas na jego jachcie Necker Belle


Łódź została wystawiona na sprzedaż w marcu, choć nie znalazł się jeszcze nowy nabywca.

Miliarder i jego goście mogą również podziwiać morskie głębiny dzięki łodzi podwodnej Necker Nymph, która została zaprojektowana specjalnie dla niego przez firmę DeepFlight


Jest on również właścicielem sąsiedniej wyspy Moskito, którą planuje zmienić w sanktuarium dla zagrożonych lemurów oraz chce by stała się ona wzorem wykorzystywania energii odnawialnej


Branson posiada również Super Falcon - wzorowany na myśliwcu okręt podwodny wart 1,7 mln dolarów, stworzony przez DeepFlight


"Udaliśmy się w poszukiwaniu żarłaczy białych, gdy nagle jeden się pojawił. Graham Hawkes, siedzący z tyłu, krzyczał jak podekscytowany uczeń" - chwali się Branson.

Miliarder bardzo chętnie zwiedza morza, czasem próbując przy tym pobić jakiś rekord


W 2004 roku był on pierwszym nabywcą Gibbs Aquada - pierwszej na świecie szybkiej amfibii. Właśnie w tym pojeździe ustanowił rekord świata w przemierzeniu kanału La Manche w pojeździe typu amfibia. Zrobił to w czasie 1 godziny, 40 minut i 6 sekund.

Kitesurfing jest jednym z ulubionych hobby Bransona


W 2013 roku zorganizował Virgin Kitesurfing Armada, gdzie ustanowiono rekord Guinnessa w największej liczbie kitesurferów - 318 kitesurferów gęsiego. 1 lipca 2012 roku, mając 61 lat, Richard Branson ustanowił nowy rekord w przepłynięciu Kanału La Manche. Został najstarszym człowiekiem, który przepłynął kanał przy użyciu latawca i deski kitesurfingowej. Jego syn Sam natomiast został posiadaczem drugiego rekordu. Został najszybszym człowiekiem, który pokonał ten akwen w taki sposób.

Branson lubi bawić się również swoimi zabawkami na niebie


W 1987 roku stał się pierwszym człowiekiem, który pokonał Atlantyk w balonie. Zrobił to w Virgin Atlantic Flyer. W 1991 roku jako pierwszy, również w balonie, przeleciał nad Pacyfikiem. Branson podjął kilka prób okrążenia kuli ziemskiej balonem, lecz ostatecznie z niepowodzeniem.

Dla własnego użytku Branson posiada samolot Falcon 50EX


Niedawno sprzedał swój Falcon 900EX, który był zbyt duży, by korzystać z niego na Necker Island. "Potrzebuję małego samolotu, by po prostu wyskoczyć czasem z Brytyjskich Wysp Dziewiczych" - powiedział.

W 2003 roku wzniósł się w niebo szybowcem wzorowanym na pierwszym na świecie samolocie, wykonanym przez Sir George Cayleya w 1853 roku


Branson przeleciał 45 metrów na wysokości 4,5 metra. Po locie stwierdził: "To było fantastyczne. Mogę latać. To było ekscytujące".

Ale Branson ma nadzieję na loty ludzi na znacznie większych wysokościach


Ma plan, by Virgin Galactics zabierało turystów w kosmos na pokładzie WgiteKnightTwo - statku kosmicznego z napędem rakietowym. Bilety będą kosztować 250 tysięcy dolarów za osobę.
2

Oglądany: 96079x | Komentarzy: 23 | Okejek: 296 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało