Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Co by było, gdyby...?

205 439  
1133   95  
Nauka to często zadawanie pytań i uzyskiwanie na nie odpowiedzi. Tym razem dowiemy się np. co by było, gdybyśmy widzieli jak orły i jak można popełnić samobójstwo na Księżycu strzelając przed siebie.

#1. Co się z nami stanie po wpadnięciu do czarnej dziury?

Jeśli wpadlibyśmy do niewielkiej czarnej dziury, to siła przyciągania byłaby tak wielka, że nasze ciało zostałoby rozciągnięte na łańcuch atomów. Gdyby jednak byłaby to większa dziura, gdzie wspomniana siła ma mniejsze oddziaływanie, mielibyśmy szanse na zachowanie swojej wewnętrznej struktury. Teoria względności zakłada, że jeśli spojrzy się w dal, w centrum czarnej dziury, to udałoby się zobaczyć wszystkie obiekty, które kiedykolwiek do niej wpadły. Jeśli natomiast się obejrzymy, zobaczymy to, co wpadnie do niej w przyszłości.

#2. Co by było, gdyby Ziemia była dwa razy większa?


Jeśli średnica Ziemi byłaby dwa razy większa, jej masa urosłaby aż osiem razy, a siła przyciągania byłaby „tylko” dwa razy większa.

#3. Co by było, gdyby dinozaury nie wymarły?


Gdyby ogromny meteoryt nie wybił tych stworów, to najprawdopodobniej dalej panowałyby na naszej planecie. Biorąc pod uwagę duży rozmiar mózgu ostatnich dinozaurów, teraz Ziemię mogłyby zamieszkiwać inteligentne dinozauroidy.

#4. Co się stanie, jeśli wszyscy ludzie na planecie podskoczą w tym samym momencie?


Jeśli siedem miliardów ludzi na Ziemi podskoczyłoby dokładnie w tym samym momencie, Ziemia przemieściłaby się o… jedną setną promienia jednego atomu. Gdy ludzie opadliby z powrotem, Ziemia wróciłaby na swoje miejsce jak sprężyna.

#5. Co się stanie, jeśli odwrócą się bieguny magnetyczne Ziemi?


To stanie się z całą pewnością, kwestią czasu jest kiedy. Atomy żelaza w płynnym jądrze planety zmieniają swoje położenie raz na kilka tysięcy lat. Zanik pola magnetycznego dopuści do atmosfery cząstki zjonizowane wiatru słonecznego, atmosfera znacznie zmieni swe właściwości w rozchodzeniu się w niej fal radiowych, stanie się silnie zależna od burz słonecznych, zakłóceniu ulegnie działanie wielu urządzeń łączności. Według niektórych opinii czasowe zaniknięcie pola magnetycznego w czasie zmiany polaryzacji biegunów może spowodować znaczny wzrost ilości bardzo szkodliwego promieniowania kosmicznego docierającego na powierzchnię Ziemi. Nie ma jednak żadnych nieodpartych naukowych dowodów na to, że odwrócenie pola magnetycznego w przeszłości doprowadziło do jakiejkolwiek katastrofy ekologicznej czy wymierania organizmów żywych.

#6. Co by było, gdyby siły, które formują molekuły były większe?


Molekuły powstają, gdy protony w sąsiadujących atomach „dzielą się” elektronami. Jeśli zmieniłaby się siła elektromagnetyczna, która tym kieruje, wszechświat zostałby pozbawiony życia.

#7. Co by było, gdyby Słońce byłoby dwa razy mniejsze?


Przy takim rozmiarze gwiazda ta byłaby o wiele chłodniejsza i bardziej czerwona. Oczywiście można zapomnieć o jakimkolwiek życiu na Ziemi.

#8. Co się stanie, jeśli w przestrzeni kosmicznej wystrzelimy z broni palnej?


Jeśli znajdujecie się między galaktykami i pociągniecie za spust, to sami wystrzelicie w przestrzeń i będziecie tak lecieć przez wieczność. Jeśli zdarzyłoby się to w naszym układzie słonecznym, kula poleciałaby do Słońca lub planet-gigantów. Ale gdyby wystrzelić w stronę horyzontu stojąc na powierzchni księżyca, to teoretycznie dostałoby się kulkę w plecy.

#9. Co by było, gdyby ludzie mieli orlą zdolność widzenia?


Moglibyśmy dostrzec mrówkę idącą po chodniku stojąc na dachu budynku o wysokości dziewięciu pięter. Obiekty znajdujące się bezpośrednio w polu widzenia byłyby o wiele bardziej wyraźne i nasycone ogromną ilością odcieni.

#10. Co się stanie, jeśli spadniemy do wulkanu?


Gęstość lawy nie pozwoliłaby nam w niej utonąć. Spłonęlibyśmy na jej powierzchni.
37

Oglądany: 205439x | Komentarzy: 95 | Okejek: 1133 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.09

21.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało