Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Luksus nad przepaścią: dom zawieszony na klifie

129 634  
322   37  
Australijska firma "Modscape", specjalizująca się w modułowej architekturze, stworzyła wspaniały projekt, w którym opracowano pięciopiętrowy budynek, wiszący nad morzem na skraju urwiska.


Projekt nazywa się "Dom na klifie", odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów, którzy chcą posiadać dom na najpiękniejszej części australijskiego wybrzeża. Pomysł prefabrykowanego domu został zainspirowany widokiem muszki, która trzyma się burty statku.To nie jest łamanie harmonijnej linii horyzontu, "Dom na klifie" działa jako uzupełnienie do naturalnego ukształtowania terenu. Wyjątkowa lokalizacja pozwala również jego mieszkańcom na jedyne w swoim rodzaju poczucie więzi z oceanem szalejącym poniżej, podczas gdy w tym samym czasie lekka konstrukcja budynku zamontowana jest na nierównej powierzchni skały.Plan architektoniczny przewiduje pionowe moduły blokowe, w których pomieszczenia usytuowane są jedno nad drugim i mocno zbrojone prętami stalowymi wbitymi w urwisko. Do domu można wejść przez małe patio na szczycie klifu, obok którego znajduje się parking. Podłogi łączy ze sobą szyb windy i schody. Na różnych piętrach znajdują się: sypialnia, pokój dzienny i kuchnia.Cechą tego typu budynku jest minimalna ilość mebli, która podkreśla jego otwartość i harmonię z oceanem oraz linią horyzontu. Na najniższym piętrze także znajduje się taras, który wydaje się unosić nad wodą, a na nim stać może jacuzzi.

Pomimo faktu, że jest to wciąż tylko projekt, "Dom na klifie" ma dobre perspektywy, by został zrealizowany na wielkich skalistych obszarach przybrzeżnych.
22

Oglądany: 129634x | Komentarzy: 37 | Okejek: 322 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.06

22.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało