Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Czego o Polsce dowiesz się z encyklopedii Microsoftu?

170 878  
63   72  

Dość szokująca treść skłoniła jednego z czytelników Encarty do opublikowania w Internecie recenzji tejże encyklopedii. My w redakcji JM zgadzamy się z nią w 100%.

Przeglądam  sobie od pewnego czasu nową Encarta Reference Library 2004 (wersja 13.0.0.0531 aktualizowana 12 November 2003) i pomyślałem, że w takim amerykanskym produkcie będzie wiele dobrego o Polsce i Polakach... tja... Pod hasłem "Poland" wybieramy "multimedia" i... oglądamy polskie obrazki...

Wejdź do Monster Galerii!
 
 
 
No ale po kolei... zobaczmy najpierw, jacy ludzie zamieszkują ten kawałek świata... Ja wiem, że "Polska jest to kraj bagnisty, w którym mieszkają Żydzi" (La Pologne est un pays marécageux ou habitent les Juifs), ale może już coś się zmieniło...?
Wejdź do Monster Galerii!
Jak łatwo zauważyć, "typowa katolicka rodzina" jest, siłą rzeczy, katolicka, więc nie ma już wiele wspólnego z Żydami.
Ubrana w typowe polskie stroje cieszy się z przyjścia na świat nowego, błotnistego katolika. Przyjrzyjmy się ich życiu!
Wejdź do Monster Galerii!
 
 
Tak, polska to rolniczy kraj, w którym mieszkają rolnicy. Tak! Oto słynne Calssic Jazz Trio of Farmers. Ulubionym zajęciem Polaków, through many generations, jest sortowanie ziemniaczków. Czasem też trzeba coś zbudować - glownie z drewna, to taki drewniany kraj. Drewo pozyskuje się w lasach (w Polsce ich mnogo):
Wejdź do Monster Galerii!
 
Jak widać drzewo, z zalesionego regionu na polnoc (?) od Wawy (to stolica tego bagiennego kraju), pozyskuje się za pomocą people and animals (Polacy żyją w zgodzie z naturą). Zobaczmy co się dzieje dalej... Kim jest więc typowy mieszkaniec Polski? Jak pracuje ten bagienny Żyd? Tzn. Katolik - to już chyba
ustaliliśmy:
Wejdź do Monster Galerii!
No jak to kim? Rolnikiem oczywiście... Na traktorze pracuje, normalnie. A jak nie pracuje na traktorze, to w jaki sposób się przemieszcza? Bo chyba nie ma w Polsce samochodów? Nie, nie ma, za to zimą jest łatwiej, bo są konie, jak to na typowej wsi (typowa wieś to Białowieża, w niej to, typowi Polacy, mieszkają
w swoich typowych, drewnianych, kurva twoja mać, domkach;
drewniane drweno pozyskaliśmy, by people and animals, kurva,
trochę wcześniej na północ od Warszawy):
 
Wejdź do Monster Galerii!
]
Ślicznie, prawda? Taka rolnicza, taka wiejska ta Polska... 66% bagiennych ludzi żyje w takich drewnianych "rural areas"... Ciężko się w Polsce pracuje, bo "tjaktoj" to szczyt techniki, nie mówiąc już o "kompajnach" - trzeba ręcznie... Sianko się
ścina i układa w stogi. Na przykład takie:

Wejdź do Monster Galerii!
Potem, kurva (sorry, ale mi nerwy puszczają), trzeba przewieźć do drewnianej stodoły. Na przykład tak, z pomocą, kurva, mini - tjaktojo-roweru z ręczno-widłową maszyną nakładającą:
Wejdź do Monster Galerii!
No ale chyba nie cały kraj to teren uprawny? Chyba są w tym kraju jakieś nierolnicze obszary? Oczywiście! W Polsce są też supernowoczesne fabryki! Na przykład:
Wejdź do Monster Galerii!
 
No waśnie - nowoczesna fabryka w Zabrzu! Ładna, prawda? Taaak! Zajebista! To i tak jest ta najnowocześniejsza. Oprócz takich nowoczesnych fabryk, Polacy mają też (i słyną z tego) hi-tech-super-nowoczesne kopalnie. Oto jedna z nich:
 
Wejdź do Monster Galerii!
 
To najładniejsze zdjęcie z Wieliczki (słynne Wielkie Wejście Do Wieliczki) - bo dalej jest ciemno (jak to w kopalni) i się nie dało zdjęcia zrobić... No dobrze - kraj rolniczo-wiejsko--przemysłowy... Mają kopalnie... Ale... Chyba w Polsce są jakieś miasta? Oczywiście, że są! Oto stolica Polski, wielkie, dynamiczne City XXI wieku, oszałamiające techiką Megapolis:
Wejdź do Monster Galerii!
 
Ojej! Jak tam pięknie i nowocześnie w tej Warszawie! To takie miasto przyszłości, bo maja nawet ulice i kontakt z obcmi (vide UFO). A ci Polacy to mają kogoś Sławnego? Jakąś Skłodowską-Curie czy innego Kopernika? Nie, ale mają za to...
 
Wejdź do Monster Galerii!
 
Nie znacie Wałęsy? A!... Że smutny jakiś? To może jakiś inny Polak (ostatni już w kolekcji "multimedia"), uśmiechnięty jakiś? Proszę bardzo, uśmiechnięty Polak jak trzeba:
 
Wejdź do Monster Galerii!
Uśmiecha się, bo Oscara do dał, no ale zapomnieli o tym... To już prawie wszystkie "multimedia"... Do tego jeszcze fotka z Krakowa z początku lat 80 ubiegłego wieku:
 
Wejdź do Monster Galerii!
 
Nie zabrakło również Auschwitz-Birkenau i filmu o holokauście i to by było na tyle "multimediów" pod hasłem "Polska". Jak by to ująć?... Jest fantastycznie! Na prawdę warto odwiedzić ten rolniczy, bagienny, szczęśliwy kraj, w którym wciąż w wielu miejscach praca jest performed by people and animals, a ludzie
żyją w wooden cottages. Alleluja i do przodu...

Wejdź do Monster Galerii!

Oglądany: 170878x | Komentarzy: 72 | Okejek: 63 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.08

03.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało