Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Nietypowe znaleziska z ogródka

168 595  
384   23  
W Polsce chyba nieliczni mogą cieszyć się posiadaniem własnego ogródka za domem, więc rzadko słyszymy o ciekawych rzeczach wykopanych przez naszych rodaków. No chyba że chodzi o złomiarzy... W USA jest za to wszystko, np. marihuana i złoto.

#1. Schron

W 2013 roku Chris i Colleen Otcasek kupili dom w Woodland Hils, w stanie Kalifornia. Nie wiedzieli, że wraz z domem nabyli również nietknięty schron z 1961 roku wybudowany przez poprzedniego właściciela - specjalistę od broni nuklearnej Alvina Kaufmanna. W schronie było pełno zapasów jedzenia, kawy i innych artykułów, np. chusteczek, folii aluminiowej i… tabletek nasennych. Oprócz tego całkiem spora biblioteczka.

#2. TrawaW grudniu 2012 roku Mark Reed przygotowywał się do instalacji paneli słonecznych. Gdy otworzył wejście do piwnicy, jego oczom ukazała się spakowana marihuana o wartości około 175 tysięcy dolarów! Reed bał się, że ktoś, kto schował tutaj ten skarb może w każdej chwili po niego wrócić, więc zadzwonił na policję. Ku zdziwieniu mężczyzny dyspozytor oświadczył, że w tej chwili wszystkie patrole są zajęte, ale przecież zgłaszający sam może przywieźć cały towar na posterunek. Po dłuższej namowie policja w końcu łaskawie przyjechała. Handlarz narkotykami najwyraźniej uznał piwnicę Reeda za dobrą kryjówkę, gdyż w ostatnim czasie wspomniał on na swoim profilu na FB, że jest poza domem…

#3. Złote monety


Pewna para wyprowadzała psa na terenie swojej posiadłości, gdy zauważyła zardzewiały pojemnik wystający z ziemi. Po odkopaniu okazało się, że zawiera prawie idealnie zachowane złote monety z lat 90. XIX wieku. Para szybko wróciła w to samo miejsce i zaczęła szukać, czy przypadkiem nie ma ich więcej. Mieli nosa - znaleźli jeszcze siedem puszek z monetami o łącznej wartości nominalnej prawie 28 tysięcy dolarów. Monety były bite od 1847 do 1894, jedna trzecia z nich była w idealnym stanie i nigdy nie trafiła do szerszego obiegu. Prawdopodobnie jest to największe takie znalezisko w USA. Para wolała pozostać anonimowa, gdyż wartość ich skarbu szacuje się na 10 milionów dolarów.

#4. Przeklęte pieniądze


W sierpniu 2011 roku Wayne Sabaj był bezrobotnym mieszkańcem Johnsburga w stanie Illinois. Podczas zbierania brokułów ze swojego ogródka znalazł torbę ze 150 tysiącami dolarów. Mężczyzna bał się, że pieniądze pochodzą z kradzieży, wiec odniósł je na policję.
Prawo do pieniędzy rościło sobie dwóch ludzi — 87-letnia sąsiadka Sabaja i właściciel miejscowego sklepu monopolowego. Chorująca na demencję staruszka powiedziała w sądzie, że wyrzuciła kasę, gdyż uważała ją za przeklętą. Sąd przyznał jej prawo do pieniędzy, ale nakazał też wydzielić z tej kwoty nagrodę dla znalazcy. Kobieta jednak nie doczekała się zwrotu, gdyż umarła jeszcze w trakcie procesu. Pieniądze otrzymała zatem jej córka. Sabaj również nie doczekał się nagrody, gdyż zmarł na 10 dni przed jej otrzymaniem. Nagroda trafiła do jego ojca, który również nie dostał jej od razu, ponieważ przeszedł zawał na wieść o śmierci syna.

#5. Skamielina


W 1978 roku Gary Johnson był uczniem szkoły średniej w Rancho Palos Verdes, stan Kalifornia. Chłopiec interesował się nieco archeologią, więc z łatwością dostrzegł wystający z ziemi wielki kamień z zarysem kości. Z pomocą kolegów przetransportował znalezisko do swojego ogródka i poprosił eksperta, by rzucił okiem na kamień. Fachowiec potwierdził, że jest to skamielina, ale niewarta uwagi.
36 lat później Johnson oglądał wiadomości, w których mówiono o odnalezieniu czaszki kaszalota sprzed 12 milionów lat. Znaleziska dokonano dosłownie kilka jardów od miejsca, w którym Johnson odnalazł niegdyś wspomniany kamień. Wezwany ekspert nie miał wątpliwości - niezwykle rzadka skamielina ma od 14 do 16 milionów lat i zawiera żuchwę i czaszkę fiszbinowca.

#6. Kości


W tym samym roku właściciel domu w Salt Lake City kopał w swoim ogródku dół na oczko wodne, gdy natrafił na ludzkie kości. Wezwana na miejsce policja przeprowadziła badania, z których wynikło, że znalezione szczątki należą do ofiary morderstwa sprzed ponad tysiąca lat. Zabitym był Indianin żyjący na terenach obecnego stanu Utah.

#7. Lois Lane


Gdzie jest Superman, gdy Lois go potrzebuje? W 1996 roku 47-letnia aktorka Margot Kidder została znaleziona na podwórku domu w Glendale, stan Kalifornia, po kilku dniach poszukiwań. Odtwórczyni roli Lois Lane z „jedynych słusznych” filmów o Supermanie była bardzo wystraszona i w złym stanie psychicznym. Miała brudne ubranie, straciła przednie zęby. Odcięto również jej włosy. Kobieta zeznała, że została napadnięta i śledzona. Lekarze stwierdzili u niej zaburzenia afektywne dwubiegunowe, popularnie zwane chorobą maniakalno-depresyjną.
1

Oglądany: 168595x | Komentarzy: 23 | Okejek: 384 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.10

20.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało