Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tajemnice ukryte w filmach Pixara i Disneya

320 551  
1059   41  
W wielu kinowych filmach trafiają się błędy, wpadki albo ukryte ciekawostki. Ale kto by pomyślał, że tego samego można doszukać się w filmach animowanych, gdzie z oczywistych powodów takie elementy nie mogły się znaleźć przypadkowo.

#1. W wielu filmach pojawia się tajemniczy kod A113, po raz pierwszy w tej scenie w "Toy Story"

#2. Również w "Dawno temu w trawie", ale może to przypadek?#3. W "Gdzie jest Nemo?" model aparatu wygląda znajomo#4. W "Iniemamocnych" taki był numer celi pana Iniemamocnego#5. A w "Autach" numer pociągu#6. I numer rejestracyjny Złomka#7. W "Ratatuju" został tak oznaczony jeden ze szczurów#8. W "Wall-E" był to kod nakazujący ewakuację Ziemi#9. To można było przegapić, ale w "Odlocie" sprawa sądowa miała miejsce w sali A113#10. W "Autach 2" po prostu biło po oczach, na samolocie...#11. ...na ekranie...#12. ...na samochodzie#13. W "Meridzie Walecznej" kod został sprytnie ukryty#14. Numer drzwi na "Uniwersytecie Potwornym"#15. Co dziwniejsze, tajemniczy kod pojawia się nawet w filmach nie Pixara, na przykład w "Lilo i Stich"...#16. ...w "Stalowym gigancie"...#17. ...w "Księżniczce i żabie"...#18. ...w "Dzielnym małym tosterze"...#19. ...a w "Avengersach"...#20. ...nawet dwa razy.#21. Ale nie tylko filmy zawierają ten kod, seriale również - "Amerykański tata"...#22. ..."Simpsonowie"...#23.#24. Jakie jest rozwiązanie tej tajemnicy?


A113 to numer pokoju w California Institute of Arts, gdzie wielu animatorów (w tym pracujący teraz w Pixarze) stawiało swe pierwsze kroki w filmowej animacji.

Umieszczanie w swoich dziełach numeru A113 jest jak pomachanie do kolegów ze studiów i nigdy nie poznanych poprzedników i następców, którzy przewinęli się przez to pomieszczenie.

Ale to nie jedyna ukryta treść w filmach tego studia. Pixar znany jest z tego, że lubi w animacjach ukrywać dodatkowe treści dla spostrzegawczych.


#25. W "Wall-E" pomnik Ewy zbudowany przez tytułowego robocika ma ramię zrobione z lampy znanej ze znaku firmowego Pixara#26. Lampa pojawia się też jako konstelacja w "Toy Story 2"#27. Uwierzylibyście, że Andy z "Toy Story" zna się z Carlem i Ellie z "Odlotu"?! Dostał nawet od nich kartkę!#28. W "Toy Story 2" trochę łatwiejsza tajemnica - Pan Ziemniak czyta drewnianym ludzikom "Dawno temu w trawie"#29. Sully z "Potworów i spółki" pojawia się jako wydłubana postać na desce w domku wiedźmy w "Meridzie Walecznej"#30. Wśród zebranych skarbów Wall-Ego można wypatrzeć Rexa z "Toy Story"#31. Ciekawe, czy Dug z "Odlotu" miał obsesję na punkcie wiewiórek, kiedy pojawił się w "Ratatuj", czy pojawiła się dopiero później?#32. Na koszulce jednego z dzieciaków z przedszkola w "Toy Story 3" można wypatrzeć jasne odniesienie do "Aut"#33. W tym samym przedszkolu można znaleźć Flika z "Dawno temu w trawie"#34. Firma, która sponsoruje zawody w "Autach" jest siecią stacji benzynowych z "Toy Story"#35. Z kolei w "Potworach i spółce" Boo próbuje podarować Sulleyowi rybkę Nemo

4

Oglądany: 320551x | Komentarzy: 41 | Okejek: 1059 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.11

28.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało