Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Szokujące sprawozdanie z Ministerstwa Edukacji

18 950  
3   40  

W sumie to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Poniższe sprawozdanie Komisji Edukacji (...) wygłosiła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu Hanna Kuzińska 9 stycznia 2004:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! W rzeczywistości w tych
wypowiedziach zawarte są dwa pytania. Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy nie ryzykujemy takiej sytuacji, że oddajemy rzeczywiście możliwość pisania oprogramowania jednej korporacji, a więc czy nie chodzi tutaj o przyznanie jakichś szczególnie uprzywilejowanych pozycji konkretnie Microsoft Office.

Chciałam powiedzieć tak, że 90% oprogramowania w Europie rzeczywiście pisanych jest w Microsoft Office, natomiast ok. 5% w Linuksie. Są jeszcze inne możliwości zastosowania innych oprogramowań, zdajemy sobie z tego sprawę, przy czym odpowiedzią na to pytanie jest to. My proponujemy opisanie struktury danych, która pozwoli na tłumaczenie tego oprogramowania z Microsotf na Linuks lub na jakikolwiek inny program. Jest to odpowiedź na pytanie, że system napisany w Microsotf w ogóle nie daje specjalnych przywilejów jednej korporacji na świecie.


Jeśli chodzi o drugie pytanie, tłumaczenie tego programu jest rzeczywiście prostą sztuczką, prostym zabiegiem informatycznym. Druga rzecz dotycząca opisu, można powiedzieć, tego całego oprogramowania.

Proszę państwa rzeczywiście jest tak, że gdyby zastosować propozycję zawartą w poprawce pana posła Stryjewskiego i podać pełne kody źródłowe, ustawa, w której proponujemy anonimowość, całkowicie traci sens. Nie możemy po prostu przyjąć tej poprawki zaproponowanej przez
pana posła. (Poruszenie na sali)

Źródło tekstu -  https://ks.sejm.gov.pl:8009/kad4/066/40663031.htm

Więcej o tematyce polskiej informatyzacji można poczytać niestety  w NIE, a najlepiej zaciągnąć sobie na komputer darmowy OpenOffice.

Jeśli tacy właśnie "inteligentni" ludzie stanowią prawo w naszym kraju to ja jestem za anarchią...


Oglądany: 18950x | Komentarzy: 40 | Okejek: 3 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało