Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

12 naukowo sprawdzonych sposobów, by zaimponować płci przeciwnej

292 979  
366   47  
Nauka potwierdza, że życie jest bardziej korzystne dla pięknych ludzi. Wygląda jednak na to, że aby przyciągnąć uwagę płci przeciwnej, nie trzeba być zwycięzcą na genetycznej loterii. Dzięki niektórym badaniom, znamy 12 sposobów, które sprawią, że płeć przeciwna podświadomie będzie cię cenić bardziej:

#1. Perłowo-białe zęby

Badania naukowe wykazały, że białe, równe zęby sprawiają, iż osoba jest bardziej atrakcyjna. "Dla ludzi zęby są jak ogon dla pawia" - twierdzą specjaliści z brytyjskiego uniwersytetu Leeds and Central Lancashire.

#2. Jedzenie większej ilości owoców i warzyw - dla świetlistej skóry

Według badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym PLoS ONE, jedzenie dużej ilości warzyw i owoców - to naturalny sposób, aby skóra była bardziej atrakcyjna.

Dodatkowo, wyniki są natychmiastowe. Uczestnicy badania mieli różowe policzki i zdrowszy wygląd skóry, po zjedzeniu jednej porcji owoców i warzyw dziennie.

#3. Kobiety - więcej uśmiechu

Badania wykazały, że uśmiech sprawia, iż kobieta jest bardziej atrakcyjna dla mężczyzn.

#4. Mężczyźni - więcej rozmyślania

Według badań przeprowadzonych przez University of British Columbia, rozmyślający mężczyzna jest o wiele bardziej atrakcyjny, niż mężczyzna uśmiechnięty. Faceci, którzy wyglądają na szczęśliwych, nie są obiektem zainteresowań dla kobiet.Jednak badacze zauważają, że powyższe odnosi się tylko do atrakcyjności seksualnej, a nie do wyboru chłopaka lub męża.

#5. Kobiety szukające romansu udają głupie

Odkrycie opublikowane w czasopiśmie "Evolution and Human Behavior" potwierdza gorzką prawdę. W trakcie eksperymentu, kobiety, które zainteresowane były przygodą "na jedną noc", były skuteczniejsze w swoich działaniach, gdy udawały "głupie" lub pijane.

Inteligentna i trzeźwa kobieta wydawała im się mniej atrakcyjna fizycznie, gdy chodziło o "przygodę".Na szczęście jest odwrotnie, kiedy kobieta szuka partnera na poważny związek.

#6. Faceci - gólcie brody

W ostatnim badaniu w "Oxford Journal" kobiety oceniły twarze brodatych mężczyzn na mniej atrakcyjne, niż ogolone.

Okazało się, że brodaty mężczyzna wydaje się bardziej agresywny dla kobiety, lecz o wyższym statusie społecznym, ale nie wygląda lepiej.

#7. Kobiety - zawsze z czerwoną szminką

Usta - najbardziej atrakcyjna część kobiecego ciała, szczególnie jeżeli są pomalowane czerwoną szminką - tak sądzą naukowcy z Manchester University.

W trakcie eksperymentu mężczyźni zatrzymali się, by spojrzeć na pomalowane czerwoną szminką usta kobiety na siedem pełnych sekund. Dla porównania - w oczy patrzyli tylko 0,95 sekundy, a na włosy 0,85 sekundy.

#8. Mężczyźni powinni grać trudnych do zdobycia

Tym razem odkrycia z "Psychological Science" sugerują, że kobieta jest bardziej zainteresowana facetem, gdy nie wie co on do niej czuje, w przeciwieństwie do tego, kiedy była pewna, iż jest on nią zainteresowany.

Badania wykazały, że jeżeli kobieta nie jest pewna sympatii faceta, zaczyna myśleć o nim więcej, aż w końcu nie przestanie on "wychodzić z jej głowy".

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli mężczyźni są zagadką na początku związku, to jest o wiele bardziej prawdopodobne, że będzie to dłuższy, poważny związek.

#9. Mężczyźni z koszulką z dużą literą "T"

To dość dziwna, ale skuteczna sztuczka. Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham przeprowadzili eksperyment i okazało się, że biały T-shirt z dużą czarną literą T dodał 12 procent męskiej atrakcyjności dla płci przeciwnej.Naukowcy uważają, że ta koszulka tworzy iluzję szerokich ramion i szczupłej talii, czyli tworzy sylwetkę w kształcie litery V, która wydaje się najbardziej atrakcyjna dla kobiet.

#10. Wysoki kobiecy głos wydaje się bardziej atrakcyjne dla mężczyzn

Kobiety, zapomnijcie wszystko, co wiecie o niskim, gardłowym głosie, który wielu ludziom kojarzy się z seksualnością - spróbuj porozmawiać z mężczyzną mówiąc wyższym głosem.Naukowcy z University College w Londynie odkryli, że "piskliwy" głos kobiety sprawia wrażenie, że jest ona bardziej krucha i drobna, więc wydaje się atrakcyjniejsza.

#11. Mężczyźni muszą odpoczywać

Według badania opublikowanego w "Royal Society B" faceci, którzy żyją w ciągłym stresie, są mniej atrakcyjni dla kobiet.Kobiety uważają, że niższy poziom stresu jest sygnałem, iż facet łatwiej poradzi sobie w trudnych sytuacjach, a więc ma dobre geny, które mogą zostać odziedziczone.

#12. Każdy powinien wybrać się na roller coaster

Badanie z udziałem ponad tysiąca ochotników wykazało, że wspólna wycieczka pary, sprawia że osoby te są dla siebie bardziej atrakcyjne niż wcześniej.

Z jakiegoś powodu to sztuczka dla potencjalnych partnerów, w przypadku pary w związku jest już nieskuteczna.

Jednak pamiętajmy, że to tylko badania i statystyka, a każdy z nas ma swój gust i to nim się kieruje.
10

Oglądany: 292979x | Komentarzy: 47 | Okejek: 366 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.01

14.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało