Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zwyczaje seksualne na Rusi

540 738  
1147   138  
Dawno temu ludzie potrafili się bawić, zwłaszcza na Rusi. Nasi wschodni sąsiedzi od zawsze mieli rozmach i fantazję, o czym świadczą ich niezwykle bogate zwyczaje seksualne, które bezskutecznie próbowała tępić prawosławna cerkiew.

#1. Kobiety wyzwolone

W VI wieku na Rusi królował patriarchat i poligamia. Myli się jednak ten, kto pomyśli, że kobiety były wtedy poddanymi mężczyzn. Niezadowolona ze swojego pożycia małżonka mogła jawnie zdradzać swojego męża, a jeśli znalazł się jakiś inny kawaler, który obiecał uczynić ją „główną” żoną, to kobieta bez żadnych skrupułów zmieniała faceta na lepszy model.

#2. Zbędny simlock


Cesarza bizantyjskiego Maurycjusza zadziwił słowiański zwyczaj odbywania stosunków seksualnych w wodzie. Zaszokowało go także to, że młodzież nie znała pojęcia czystości przedmałżeńskiej i ochoczo oddawała się grupowym orgiom podczas pogańskich świąt.

#3. Rozwinięty rynek usług


Pod koniec VIII wieku na wschodniej Słowiańszczyźnie dalej nie słyszano o czystości przedmałżeńskiej. Jeśli jakaś kobieta, która wychodziła za mąż była wciąż dziewicą, musiała stracić wianek przed ceremonią. Trudną rolę defloratorów przyjęli magowie zwani wołchwami.

#4. Klasa


Firmowym znakiem starosłowiańskich zwyczajów seksualnych miał być brak zoofilii i homoseksualizmu, a także społeczny brak przyzwolenia na chwalenie się przez mężczyzn swoimi podbojami łóżkowymi.

#5. Nieśmiałe próby ogarnięcia burdelu


Pojęcie czystości przedmałżeńskiej wprowadza kniaź Światosław w 967 roku — od tej pory pozbawienie dziewictwa małżonki jest wyłącznym przywilejem męża. Próbował też zakazać tańców (które były zwykłą zabawą erotyczną, a nie niewinnym podrygiwaniem), ale na taką pruderię lud nie chciał się już zgodzić.

#6. Cerkiewne wychowanie


Umocnienie się chrześcijaństwa na Rusi w XII wieku przynosi kolejne zakazy, także te dotyczące współżycia małżonków. Seks (nawet po ślubie) uważa się za grzech i może do niego dochodzić tylko i wyłącznie w celu poczęcia potomka. Z powodu licznych świąt kościelnych i dni postnych na seks zostawało zaledwie 50 dni w roku, przy czym można było odbyć tylko jeden stosunek w ciągu dnia.

#7. Co wolno?


Dozwolona była tylko pozycja misjonarska, a żona podczas stosunku miała leżeć nieruchomo jak kłoda. Całowanie ciała, w pozycji stojącej - zabronione. W oczach kościoła idealna żona to taka, która czuje wstręt do seksu.

#8. Brzmi znajomo


Podczas spowiedzi duchowny zadawał skruszonym grzesznikom wiele szczegółowych pytań dotyczących sfery intymnej, np.: „Nie wkładałeś ust i palca bliźniemu swemu w miejsca niepotrzebne i niewygodne?”

#9. Duże i grzeszne


Cerkiew wyśmiewała i potępiała duży rozmiar biustu przypisując go upadłym kobietom. Jednak kościół swoje, a lud swoje. Mężczyźni chętnie brali na żony dziewczęta z obfitym biustem, a płeć piękna znała sposoby na wizualne powiększanie swoich walorów. Znano nawet ziołowe środki mające fizycznie je powiększać: trzy łyżki ludzkiego mleka, łyżka miodu, łyżka masła roślinnego i wywar z mięty pieprzowej. Podobno piersi rosły jak na drożdżach.

#10. Kochana teściowa


W XVI wieku miało dochodzić do dziwnych stosunków na linii zięć-teściowa. O ile ojciec dążył do tego, by wydać córkę za mąż wcześnie (w wieku np. 12 lat, co gwarantowało, że będzie dziewicą), to matki, w obawie, że ich córka może przez to umrzeć podczas nocy poślubnej, miały same brać na siebie rolę kochanki i spółkowały z zięciem przez 2-3 lata. Co ciekawe, w tym przypadku cerkiew była niezwykle litościwa i karała takich grzeszników maksymalnie 5 latami codziennych modłów o wybaczenie. Dla porównania, za seks pozamałżeński dostawało się 10 lat.

#11. Niepokorni


Rygorystyczna polityka kościoła przynosiła odwrotne rezultaty. W XVI wieku widok ludzi współżyjących na ulicy lub w karczmie nikogo nie dziwił. Głównymi burdelami kraju były banie, czyli ruski odpowiednik sauny. Trzydniowym weselom towarzyszyło picie na umór i przypadkowe kontakty seksualne z trzema lub nawet czterema różnymi osobami.

#12. Nadchodzi Sodoma


Wcześniej, bo w XV wieku stwierdzono występowanie w klasztorach aktów homoseksualizmu, a zwierzchnikowi Cerkwi Prawosławnej, metropolicie Zosimie udowodniono zoofilię.

#13. Diabeł w ornacie


Skuteczną walkę z upadkiem moralności prowadziła dopiero... Katarzyna Wielka. W 1784 zabroniła korzystać z koedukacyjnych bań i rozkazała budować oddzielne dla kobiet i mężczyzn.
17

Oglądany: 540738x | Komentarzy: 138 | Okejek: 1147 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało