Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zwyczaje seksualne na Rusi

539 250  
1146   138  
Dawno temu ludzie potrafili się bawić, zwłaszcza na Rusi. Nasi wschodni sąsiedzi od zawsze mieli rozmach i fantazję, o czym świadczą ich niezwykle bogate zwyczaje seksualne, które bezskutecznie próbowała tępić prawosławna cerkiew.

#1. Kobiety wyzwolone

W VI wieku na Rusi królował patriarchat i poligamia. Myli się jednak ten, kto pomyśli, że kobiety były wtedy poddanymi mężczyzn. Niezadowolona ze swojego pożycia małżonka mogła jawnie zdradzać swojego męża, a jeśli znalazł się jakiś inny kawaler, który obiecał uczynić ją „główną” żoną, to kobieta bez żadnych skrupułów zmieniała faceta na lepszy model.

#2. Zbędny simlock


Cesarza bizantyjskiego Maurycjusza zadziwił słowiański zwyczaj odbywania stosunków seksualnych w wodzie. Zaszokowało go także to, że młodzież nie znała pojęcia czystości przedmałżeńskiej i ochoczo oddawała się grupowym orgiom podczas pogańskich świąt.

#3. Rozwinięty rynek usług


Pod koniec VIII wieku na wschodniej Słowiańszczyźnie dalej nie słyszano o czystości przedmałżeńskiej. Jeśli jakaś kobieta, która wychodziła za mąż była wciąż dziewicą, musiała stracić wianek przed ceremonią. Trudną rolę defloratorów przyjęli magowie zwani wołchwami.

#4. Klasa


Firmowym znakiem starosłowiańskich zwyczajów seksualnych miał być brak zoofilii i homoseksualizmu, a także społeczny brak przyzwolenia na chwalenie się przez mężczyzn swoimi podbojami łóżkowymi.

#5. Nieśmiałe próby ogarnięcia burdelu


Pojęcie czystości przedmałżeńskiej wprowadza kniaź Światosław w 967 roku — od tej pory pozbawienie dziewictwa małżonki jest wyłącznym przywilejem męża. Próbował też zakazać tańców (które były zwykłą zabawą erotyczną, a nie niewinnym podrygiwaniem), ale na taką pruderię lud nie chciał się już zgodzić.

#6. Cerkiewne wychowanie


Umocnienie się chrześcijaństwa na Rusi w XII wieku przynosi kolejne zakazy, także te dotyczące współżycia małżonków. Seks (nawet po ślubie) uważa się za grzech i może do niego dochodzić tylko i wyłącznie w celu poczęcia potomka. Z powodu licznych świąt kościelnych i dni postnych na seks zostawało zaledwie 50 dni w roku, przy czym można było odbyć tylko jeden stosunek w ciągu dnia.

#7. Co wolno?


Dozwolona była tylko pozycja misjonarska, a żona podczas stosunku miała leżeć nieruchomo jak kłoda. Całowanie ciała, w pozycji stojącej - zabronione. W oczach kościoła idealna żona to taka, która czuje wstręt do seksu.

#8. Brzmi znajomo


Podczas spowiedzi duchowny zadawał skruszonym grzesznikom wiele szczegółowych pytań dotyczących sfery intymnej, np.: „Nie wkładałeś ust i palca bliźniemu swemu w miejsca niepotrzebne i niewygodne?”

#9. Duże i grzeszne


Cerkiew wyśmiewała i potępiała duży rozmiar biustu przypisując go upadłym kobietom. Jednak kościół swoje, a lud swoje. Mężczyźni chętnie brali na żony dziewczęta z obfitym biustem, a płeć piękna znała sposoby na wizualne powiększanie swoich walorów. Znano nawet ziołowe środki mające fizycznie je powiększać: trzy łyżki ludzkiego mleka, łyżka miodu, łyżka masła roślinnego i wywar z mięty pieprzowej. Podobno piersi rosły jak na drożdżach.

#10. Kochana teściowa


W XVI wieku miało dochodzić do dziwnych stosunków na linii zięć-teściowa. O ile ojciec dążył do tego, by wydać córkę za mąż wcześnie (w wieku np. 12 lat, co gwarantowało, że będzie dziewicą), to matki, w obawie, że ich córka może przez to umrzeć podczas nocy poślubnej, miały same brać na siebie rolę kochanki i spółkowały z zięciem przez 2-3 lata. Co ciekawe, w tym przypadku cerkiew była niezwykle litościwa i karała takich grzeszników maksymalnie 5 latami codziennych modłów o wybaczenie. Dla porównania, za seks pozamałżeński dostawało się 10 lat.

#11. Niepokorni


Rygorystyczna polityka kościoła przynosiła odwrotne rezultaty. W XVI wieku widok ludzi współżyjących na ulicy lub w karczmie nikogo nie dziwił. Głównymi burdelami kraju były banie, czyli ruski odpowiednik sauny. Trzydniowym weselom towarzyszyło picie na umór i przypadkowe kontakty seksualne z trzema lub nawet czterema różnymi osobami.

#12. Nadchodzi Sodoma


Wcześniej, bo w XV wieku stwierdzono występowanie w klasztorach aktów homoseksualizmu, a zwierzchnikowi Cerkwi Prawosławnej, metropolicie Zosimie udowodniono zoofilię.

#13. Diabeł w ornacie


Skuteczną walkę z upadkiem moralności prowadziła dopiero... Katarzyna Wielka. W 1784 zabroniła korzystać z koedukacyjnych bań i rozkazała budować oddzielne dla kobiet i mężczyzn.
17

Oglądany: 539250x | Komentarzy: 138 | Okejek: 1146 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.08

10.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało