Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 powodów, dla których warto lubić szczury

157 373  
615   109  
Zastanawiacie się jakiego zwierzaka uczynić waszym pupilem? Może szczura? Nie wszyscy lubią te przemiłe zwierzaczki, a to wielki błąd. Oto dlaczego warto poważnie wziąć pod uwagę kwestię adopcji gryzonia, zamiast np. kota.

#1. Są zdolne do współczucia i poświęceń

Badania naukowców z Uniwersytetu w Chicago dowodzą, że szczury są zdolne do zrezygnowania z pysznej wyżerki, jeśli inne, bliskie im osobniki są w zagrożeniu. Co więcej, te gryzonie potrafią i chcą się uczyć jak pomagać sobie nawzajem.

#2. Są niesamowicie miłe


Spójrzcie tylko na tego zwierzaka i powiedzcie, czyż nie jest uroczy?

#3. Są niesamowicie inteligentne


Eksperymenty pokazują, że szczury są także bardzo inteligentne i gdy otrzymują zadanie, potrafią znaleźć taki sposób jego wykonania, którego ludzie nie przewidzieli. Chociaż prawie zawsze podchodzą do zadania inaczej, niż podszedłby do tego człowiek, za każdym razem uda im się je rozwiązać.

#4. Potrafią się śmiać


Ich śmiech ma inną częstotliwość niż nasz, ale to nie zmienia faktu, że śmieją się podczas łaskotania.

#5. Mają supermoce


Może nie latają ani nie przeskakują Bazyliki Świętego Piotra, ale za to posiadają świetny wzrok dzięki możliwości poruszania oczami niezależnie od siebie. To dlatego ich pole widzenia jest o wiele szersze niż nasze.

#6. Są bardzo czyste


Na toaletę szczury tracą tyle samo czasu co koty. Jeśli pomyśleliście teraz o szczurach z kanałów lub z wysypiska, to pamiętajcie, że czystość zwierzęcia jest bezpośrednio związana z warunkami, w jakich żyje. Szczur trzymany w domu jest zatem bardzo czysty.

#7. Potrafią wykonywać sztuczkiWidzieliście kiedyś, żeby kot wykonywał wasze polecenia? No właśnie. Nie zrobi tego, bo ma je tam, gdzie i was, czyli w tyłku. Za to szczury nie tylko reagują na własne imię, ale też potrafią aportować, przewracać się na plecy, a nawet surfować.

#8. Są bardzo stylowe


Zgodzicie się, że ten osobnik wygląda świetnie.

#9. Szczury z kanałów żyją dzięki intelektowi i wytrzymałości


Wspomniane wcześniej szczury z kanałów żyją w skomplikowanej strukturze społecznej, co pozwala im przetrwać w tak trudnych warunkach. To, że uważa je się za szkodniki i roznosicieli chorób nie zmienia faktu, że są też piekielnie inteligentne.

#10. To sympatyczne i czułe zwierzaki


Szczury są towarzyskie i troskliwe nie tylko wobec siebie nawzajem, ale także wobec swojego właściciela.
3

Oglądany: 157373x | Komentarzy: 109 | Okejek: 615 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało