Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

"Dzisiaj będę rozwoził do domu pijanych ludzi"

186 010  
876   28  
Alex, którego widzicie uśmiechniętego za kierownicą, zdecydował się pojechać do pobliskiego baru i za darmo rozwozić klientów do ich domów. Skąd ten pomysł?


Pierwszą grupą były dziewczyny z wieczoru panieńskiego. Alex pozwolił im puścić własną muzykę, nawet mimo tego że było to "Call me maybe"... puszczone dwa razy pod rząd!
Dziewczyny chciały nawet zostawić napiwek, ale Alex odmówił.


Cześć, mam na imię Alex.

Jeśli piłeś dzisiaj, chciałbym zaproponować ci podwózkę do domu. Dokładnie rok temu ktoś kogo znam, jadąc pod wpływem alkoholu, zabił człowieka. Aby uczcić pamięć tego, kto zginął chciałbym pomóc zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Jutro mogę cię przywieźć z powrotem po samochód. Bezpiecznie dowiozę cię do domu.

Uparta imprezowiczka z przedniego fotela ukryła w schowku 38 dolarów, które zostaną przekazane na rzecz fundacji "Matki przeciwko prowadzeniu po alkoholu".Później pojechało młode małżeństwo opijające zakup nowego domu. Skutki prowadzenia "pod wpływem" też mogą wykończyć finansowo.Ten koleś twierdził, że brał udział w kręceniu teledysku do "We are the World" na rzecz Haiti w 2010. Nie ma powodu, żeby mu nie wierzyć. Powiedział też, że miał okazję poznać Justina Biebera. Cóż, nikt nie jest doskonały.Jason (ten od teledysku) też chciał zapłacić za kurs, ale w zamian zobowiązał się do wpłacenia 20 dolarów na rzecz wyżej wspomnianej fundacji.Alex jeździł tak przez 4 godziny. Nikt nie puścił pawia na tylnym siedzeniu, co już jest dużym sukcesem. Dzień zakończył w fast foodzie Taco.


Skąd pomysł na akcję?

Dokładnie rok temu, 22 czerwca 2013 roku Matthew Cordle jadąc po pijanemu zabił Vincenta Canzani. Stał się mordercą... Skontaktował się wtedy z Alexem i powiedział, że chciałby zmienić na lepsze życie dwóch osób. Powiedział Alexowi "Biorę całą odpowiedzialność za to, co zrobiłem".Alex pomógł mu nakręcić, a później opublikował na swoim kanale film "Zabiłem człowieka", w którym opowiedział co zrobił - dodajmy, że film osiągnął 2 mln odsłon w ciągu 10 dni i został wyemitowany w wielu programach telewizyjnych. Matthew zgłosił się potem na komendę policji, został aresztowany i skazany na karę więzienia, którą właśnie odsiaduje." Because I said I would" ("Ponieważ powiedziałem, że to zrobię") to ruch społeczny, którego celem jest poprawa życia za pomocą obietnic, których dotrzymujemy. Najważniejszą obietnicą, jakiej możemy dotrzymać to "Nie będę prowadził pod wpływem alkoholu".


Oglądany: 186010x | Komentarzy: 28 | Okejek: 876 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.09

18.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało