Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Produkty, których nie wolno dawać kotom

123 317  
243   60  
Wbrew panującym w Internecie standardom, na Joe zazwyczaj królują psy i ten artykuł również jest dla psiarzy. Przed wami kilka powszechnych na naszym stole produktów, którymi podobno można dokonać skutecznego zamachu na życie znienawidzonego kota któregoś z waszych domowników.

#1. Rodzynki


Nie tylko ludzie lubią suszone winogrona, niektóre koty również są ich miłośnikami. Jednak podawanie zwierzakom tego produktu może skończyć się dla nich chorobami nerek, które objawiają się osłabieniem, niekontrolowanym popuszczaniem moczu, brakiem apetytu i biegunką.

#2. Czosnek i cebula

Ulubione warzywo wielu Polaków zawiera niezwykle szkodliwe dla kotów sulfoksydy, które niszczą czerwone krwinki i prowadzą do anemii. Czosnek również zawiera te związki, ale nawet w większej koncentracji. Można zadać sobie pytanie, kto o zdrowych zmysłach karmi kota cebulą lub czosnkiem? Świadomie raczej nie, ale warzywa te są składnikami wielu domowych obiadów...

#3. Surowe jajka


Surowe jajka są groźne dla kotów, gdyż istnieje poważne ryzyko zarażenia salmonellą. Oprócz tego, w białku znajduje się awidyna, która spowalnia wchłanianie witaminy B.

#4. Alkohol


Nawet najmniejsza ilość alkoholu może wywołać u kota zatrucie.

#5. Kofeina


Kota może zainteresować zapach śmietanki lub mleka podawanego do kawy, a także aromat herbaty. Zawarta w tych napojach kofeina ma na koty działanie moczopędne i wpływa na pracę układu nerwowego. Szczególnie groźna jest czekolada, gdyż w jej skład wchodzi teobromina mogąca doprowadzić nawet do śmierci futrzaka.

#6. Kości

Ostre krawędzie kości mogą poważnie zranić wewnętrzną tkankę jelit.

#7. Avocado


Ten owoc zawiera persin - substancję niezwykle szkodliwą dla zwierząt. Kotu nie tylko nie wolno dawać go do jedzenia, ale nie należy też pozwalać mu bawić się pestkami awokado. W przeciwnym razie sierściuch może mieć problemy z żołądkiem i z układem oddechowym.

Oglądany: 123317x | Komentarzy: 60 | Okejek: 243 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało