Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zwykły chłopak powstrzymał mordercę, a nagrodę dostanie od anonimowych internautów

207 856  
1291   62  
Na terenie uniwersytetu w Seattle 26-letni Aaron Ybarra otworzył ogień zabijając jedną osobę i raniąc trzy. Ofiar byłoby więcej, gdyby nie bohaterskie zachowanie Jona Meisa, który obezwładnił napastnika. Internauci błyskawicznie zareagowali na pojawienie się nowego idola i docenili jego poświęcenie.

W ostatni czwartek w USA doszło do kolejnej strzelaniny, ale tym razem ilość ofiar została ograniczona dzięki niezwykłej odwadze 22-letniego studenta. Jon Meis obalił zamachowca, użył gazu pieprzowego i go rozbroił. W tym momencie dołączyli do niego kolejni studenci, którzy pomogli utrzymać bandytę i przekazać go przybyłej policji.


Media szybko obiegły zdjęcia ze zdarzenia wraz z nazwiskiem bohatera. Okazało się, że zamach wydarzył się na dwa tygodnie przed ślubem Meisa i tutaj internauci znaleźli miejsce na wykazanie swojej wdzięczności.


Ktoś znalazł listę prezentów ślubnych zarejestrowaną przez młodą parę i anonimowi ludzie zaczęli kupować podarki. Zupełnie obcy ludzie zaczęli rozpowszechniać link do listy i zachęcać do kupowania prezentów.


W ciągu kilku godzin niemal cała lista młodej pary została wykupiona.


Kiedy okazało się, że nie ma już jak podziękować bohaterowi, Jessamyn McIntyre, który twierdzi, że nie zna Meisa, a zrobił to z chęci dodatkowej pomocy, założył crowdfundingową stronę przeznaczoną do zbiórki pieniędzy na potrzebę zorganizowania młodym wycieczki poślubnej. Projekt przewidywał zebranie 5 000 dolarów, w momencie zamknięcia tego artykułu zebrano już ponad 43 000 dolarów.

Jak widać - dobro powraca, a wielka mobilizacja nieznajomych ludzi przywraca wiarę w ludzkość.

Oglądany: 207856x | Komentarzy: 62 | Okejek: 1291 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.02

15.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało