Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 nowych zawodów, które będą potrzebne za 15 lat

366 697  
473   51  
Ktoś, kto kilka lat temu poszedł na studia nie zastanawiając się, czy z takim wykształceniem znajdzie pracę, prawdopodobnie nie może teraz przeczytać tego artykułu, bo jest zajęty wydawaniem frytek i hamburgerów. Aby taka sytuacja nie powtarzała się zbyt często, fundacja Canadian Scholarship Trust spróbowała podpowiedzieć, jakie zawody będą potrzebne na przyszłym rynku pracy.

#1. Akwaponiczny hodowca ryb

W związku ze spadającą liczbą ryb żyjących w swoim naturalnym środowisku, na pomoc przyrodzie ma przyjść akwaponika, czyli jak podaje Wikipedia, "system produkcji żywności łączący konwencjonalną akwakulturę (hodowlę wodnej fauny w zbiornikach) z hydroponiką uprawa roślin w wodzie) w wytworzonym symbiotycznym środowisku". Ma to dać ludzkości możliwość rozkoszowania się owocami morza i smacznymi, zdrowymi rybami.

#2. Śmieciowy projektant


Wbrew pierwszym skojarzeniom, nie chodzi o projektanta kubłów na śmieci (którego dzieła prawdopodobnie kupiłby Urząd Miasta w Łodzi), ale kogoś, kto będzie potrafił opracować twórcze sposoby stworzenia nowych rzeczy ze śmieci. Ma to związek z rosnącą popularnością recyklingu w wielu krajach świata.

#3. Nawigator medyczny


Ten specjalista będzie udzielał pacjentom konsultacji w sprawie... otrzymania konsultacji u odpowiedniego lekarza oraz pomagał odnaleźć się w skomplikowanym systemie ochrony zdrowia.

#4. Operator sąsiedzkiego systemu monitoringu


Taki człowiek będzie odpowiedzialny za obserwowanie zachowań podejrzanych osób oraz szybkie wykrywanie zagrożeń, takich jak np. pożar, mogących powstać na osiedlu. Z oczywistych powodów przy rekrutacji preferowani będą emeryci.

#5. Nostalgista


Nostalgista niewiele będzie się różnił od dzisiejszego architekta wnętrz, ale jego wyłączną specjalnością będzie umiejętność rekonstruowania wnętrza charakterystycznego dla danej epoki lub miejsca. Fundacja uważa, że najbardziej zainteresowani w usługach takiego fachowca będą zarządzający domami starości, gdyż urządzenie pokojów w stylu np. lat 90. ma być szczególnie ważne dla komfortu ich podopiecznych.

#6. Rewitalizator


Rewitalizator to specjalista do spraw rolnictwa, działający w warunkach postapokaliptycznej przyszłości. Jeśli otaczająca przyroda zostanie zniszczona, to taki specjalista będzie miał za zadanie ją naprawić i odtworzyć. W skład jego obowiązków będzie wchodziła także rekonstrukcja lasów i naturalnych zbiorników wodnych i dbanie o zachowanie ekologicznej równowagi w przyrodzie.

#7. Konsultant do spraw robotów


Ponieważ już w niedalekiej przyszłości niektórych pracowników zastąpią roboty, pojawi się zapotrzebowanie na fachowców nadzorujących ich pracę. Konsultant będzie także pomagał kupującym wybrać odpowiedni model oraz pomoże przy wyjściu z sytuacji, w której robot stał się przyczyną konfliktu w rodzinie.

#8. Ekspert od spraw prostoty


Ci specjaliści będą niezastąpioną pomocą w firmach, które chcą uprościć procedury biznesowe oraz ułatwić załatwianie różnych spraw wykonując mniejszą liczbę telefonów, zużywając mniejszą liczbę papieru i redukując liczbę spotkań.

#9. Specjalista do spraw technologii słonecznych


Jeśli instalowanie na dachach domów baterii słonecznych stanie się powszechnym zabiegiem, to tacy fachowcy będą niezwykle potrzebni na rynku pracy.

#10. Telechirurg


Wykorzystanie robotów w chirurgii ma być powszechne przy przeprowadzaniu operacji przez internet. Telechirurg będzie je wykorzystywał w sytuacji, gdy z różnych powodów chory nie może być na czas przetransportowany do szpitala.

Oglądany: 366697x | Komentarzy: 51 | Okejek: 473 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.08

21.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało