Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Rzeczy, które powinien potrafić każdy facet II

95 957  
281   21  
Czy zapuszczacie już wąsa, ewentualnie brodę? Poniżej druga część poradnika dla prawdziwych twardzieli, a w niej między innymi tasowanie kart oraz prawidłowy uścisk dłoni.

#1. Jak wykonać pochodnię

1. Zapuść wąsa, ewentualnie brodę.

2. Jako materiał palny możesz użyć naturalne paliwo (żywicę, korę) lub paliwa otrzymane sztucznie (nafta, benzyna itp.).

2a. Poszukaj świeży (nie suchy!) patyk lub gałąź. Potrzebny kawałek drewna musi mieć przynajmniej 50 cm długości i grubość nie mniejszą niż 4-5 cm. Im kijaszek świeższy - tym lepiej, chyba nie chcesz, żeby zaczął płonąć także uchwyt twojej pochodni?

2b. Jeżeli chcesz użyć sztucznego paliwa, odetnij pasek bawełnianej tkaniny szerokości ok. 30 cm i długości ok. 50-100 cm. Jeżeli chcesz, by twoja pochodnia płonęła dłużej, powinieneś odpowiednio zwiększyć wymiary kawałka materiału.

3. Jeżeli postanowiłeś użyć naturalnego paliwa, zrezygnuj z tkaniny. Koniec kija obtocz w żywicy lub obłóż suchą korą i przejdź do kroku 6.

4. Ciasno obwiąż kawałek materiału wokół końcówki kija. Zrób to tak, aby na końcu utworzyło się wybrzuszenie z obwiniętego materiału. Kiedy skończysz, końcówkę szmaty włóż pod spód warstwy.

5. Jeżeli postawiłeś na paliwo sztuczne, zamocz w nim końcówkę kija obwiniętą materiałem i odczekaj kilka minut, pozwalając namoczyć się materiałowi zanim go podpalisz.

6. Podpal swoją pochodnię! Używając naturalnych paliw, będziesz musiał odczekać 30-60 sekund zanim się rozpali. Bądź szczególnie ostrożny w suchych, drewnianych miejscach. Twoja nowa pochodnia powinna zapewniać ci światło przez 20-60 minut.

#2. Męski uścisk dłoni


1. Zapuść wąsa, ewentualnie brodę.

2. Zachowaj wysokość swoich oczu na wysokości oczu osoby, z którą się witasz.

3. Utrzymuj kontakt wzrokowy.

4. Pewnie uściśnij dłoń. Unikaj zbyt mocnego uścisku. "Uścisk śniętej ryby" również nie jest pożądany...

#3. Jak tasować talię kart


1. Podziel talię na pół, używając do tego kciuka.

2. Trzymaj jedną połowę talii kart w jednej ręce, drugą w drugiej. Kciuki powinny znajdować się na górze talii, natomiast palce środkowy i serdeczny na jej dole.

3. Przesuwaj kciuki powoli w górę po obrzeżu talii, pozwalając aby karty opadały na stół. Kiedy trochę poćwiczysz będziesz tasował karty bez dotykania przez nie stołu.

4. Karty zostały potasowane. Wyrównaj je robiąc mała kaskadę. Mocno przyciśnij kciukami miejsce nakładania się na siebie kart.

5. Stale utrzymując nacisk na wierzch talii, obejmij palcem wskazującym, środkowym i serdecznym talię od jej spodu, a następnie wygnij ją w łuk.

6. Wyprostuj palce obejmujące talię od spodu i pozwól kartom na opadnięcie.

#4. Jak zrobić huśtawkę linową nad brzegiem jeziora


Potrzebne materiały:
- Około 10 metrów wytrzymałej liny. Upewnij się, że wytrzyma twój ciężar.
- Pochylone na lustrem wody drzewo. Gałąź powinna mieć przynajmniej 20 cm grubości, natomiast miejsce, gdzie chcesz przywiązać linę, powinno znajdować się optymalnie 3-4,5 m od brzegu.

1. Usuń z wody gruz, gałęzie inne przedmioty. Sprawdź głębokość w miejscu lądowania - nie powinno być płycej niż 2-2,5 m; nie powinny znajdować się tam także żadne kamienie ani odłamane kłody.

2. Używając węzła cumowniczego przymocuj linę do konaru drzewa.

3. Zawiąż kilka węzłów beczułki lub ósemki na końcu liny (na różnych wysokościach, w zależności od wzrostu użytkowników), aby nie ześlizgnąć się z niej.

4. Sprawdź solidność przywiązania liny oraz jej wytrzymałość. Zacznij od kilku mniejszych i delikatniejszych bujnięć.

5. Aby osiągnąć maksymalną wysokość i odległość lotu, puść linę przed osiągnięciem kąta 45 stopni. Idealnych kątów puszczenia liny jest tak naprawdę wiele, jednak mieszczą się one w przedziale 30-35 stopni. Mieszcząc się w tej granicy będziesz przecinał powietrze niczym Tarzan (ewentualnie Rocky).

#5. Jak puszczać kaczki


1. Wybierz właściwy kamień: płaski; nie za cienki, ale też nie za gruby; mieszczący się w twojej dłoni i nie cięższy niż piłka tenisowa. Zbyt ciężki kamień nie będzie odbijał się od tafli wody.

2. Trzymaj kamień pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym. Kciuk powinien znajdować się na wierzchu kamienia, natomiast palec wskazujący powinien obejmować jego brzeg.

3. Stań pod małym kątem twarzą do wody. Rękę trzymaj z tyłu na wysokości pasa. Rzucaj ruchem okrężnym.

4. Podczas ruchu okrężnego wygnij nadgarstek maksymalnie do tyłu. Przed samym wypuszczeniem kamienia z ręki, zaakcentuj ruch nadgarstkiem przesuwając go do przodu. Dzięki temu kamień nabierze odpowiedniej rotacji, aby mógł odbijać się od tafli wody.

5. Rzucając kamień powinieneś skierować go po skosie w kierunku lustra wody. Aby uzyskać dużą liczbę kaczek, kamień w momencie styku z wodą powinien znajdować się pod kątem 20 stopni. Naukowcy [amerykańscy - przyp. tł.] dowiedli, że jest to kąt optymalny!

6. Miej radochę puszczając kaczki ze swoimi dziećmi.

A w następnym odcinku dowiesz się między innymi, jak wydostać się z tonącego samochodu i jak przeżyć uderzenie pioruna!

Część I

Oglądany: 95957x | Komentarzy: 21 | Okejek: 281 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

12.06

11.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało