Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Rzeczy, które powinien potrafić każdy facet

126 859  
464   39  
W tym brutalnym świecie, zwanym życiem na Ziemi, są pewne rzeczy, które powinien potrafić każdy mężczyzna. Nieważne, czy jest to mały mężczyzna, czy duży mężczyzna, czy nawet osoba, która tylko uważa się za mężczyznę.

#1. Zabójczy prawy prosty

Zapuść wąsa, ewentualnie brodę.
Zmyl przeciwnika wyprowadzając kilka lekkich lewych prostych.
Sekwencja powinna być wyprowadzana z waszej niedominującej ręki, tak aby dominująca była gotowa do wyprowadzenia silnego prostego.
W momencie uderzania prostym swoją dominującą ręką, cofnij bark ręki nie dominującej.
Łokieć do zewnątrz, kolano nogi zakrocznej zwrócone w kierunku kolana nogi wykrocznej, stopę nogi zakrocznej stawiamy na palcach i przenosimy ciężar na nogę wykroczną.
Aby zwiększyć siłę uderzenia cios wyprowadzamy "z biodra", nadając delikatnej rotacji całemu ciału. Cios wyprowadzaj w linii prostej i w tej samej linii prostej wracaj.
Dla osiągnięcia optymalnego efektu nie mierz w twarz przeciwnika, a w punkt za nią.
Rękę niedominującą trzymamy wysoko, pod brodą, aby w każdej chwili móc obronić się nią przed ewentualnymi kontrami.

#2. Atak dzikiego zwierza (czyt. niedźwiedzia)


Identyfikacja niedźwiedzia brunatnego: krótkie, zaokrąglone uszy; delikatny garb; samiec 160-280 cm, samica 150-210 cm; waga: samce średnio 389 kg, samice średnio 207 kg. Spotykany w Europie, Azji, Kanadzie, USA. Uwaga! Jest brunatny.

1. Bądź przygotowany!
- zawsze miej przy sobie gaz pieprzowy na niedźwiedzie
- jeżeli podejrzewasz, że w okolicy są niedźwiedzie - rób hałas. Śpiewaj, głośno mów sam do siebie itp.
- nigdy nie zostawiaj jedzenia na trasie. Zawsze zabieraj ze sobą wszystkie swoje śmieci - nawet te organiczne.

2. Spotkanie niedźwiedzia.
- odchodź powoli. Nie biegnij! Profilaktycznie wyjmij gaz pieprzowy i bądź gotowy na jego użycie: odpowiednim dystansem do tego będzie około 7 m. Postaraj się, aby niedźwiedź nie widział w tobie potencjalnego zagrożenia: zgarb się (będziesz wydawał się poprzez to dla niego mniejszy), unikaj kontaktu wzrokowego itp.

3. Jeśli zaatakuje (niedźwiedź oczywiście)

- nie uciekaj (i tak ci się to nie uda - niedźwiedzie te, pomimo znacznych rozmiarów, potrafią osiągać prędkość nawet do 50 km/h).
- połóż się na ziemi i udawaj trupa. Rękoma zakryj głowę, a nogi podkul do klatki piersiowej - aby chronić brzuch.
- jeżeli niedźwiedź odejdzie odczekaj 15-20 minut zanim się podniesiesz, aby być pewnym, że nie zauważy jak wstajesz.

Identyfikacja niedźwiedzia czarnego (Baribala): uszy stojące, spiczaste i stosunkowo wysokie; brak garbu; długość ciała samców 140-200 cm, samic 120-160 cm; masa ciała samców 47-409 kg, samic 39-236 kg . Rozpowszechniony na terenach górzystych i leśnych w Ameryce Północnej (od północnej Kanady do Florydy i Meksyku) a także w Azji Wschodniej . Uwaga! Jest czarny (czasem wpadająca w brąz - cynamonowa).

1. Bądź przygotowany!

- zachowanie i wyposażenie analogiczne jak w przypadku niedźwiedzia brunatnego. Dodatkowo można przyczepić dzwonki do plecaka, aby robić więcej hałasu.

2. Spotkanie niedźwiedzia.
- nie uciekaj! Stój twardo w miejscu i spraw, abyś wyglądał na możliwie jak największego. Krzycz, machaj rękoma lub kijem. Nigdy nie próbuj wchodzić na drzewo - Baribale doskonale się wspinają.

3. Jeśli zaatakuje (niedźwiedź!)
- postaraj się odpowiedzieć również atakiem. Uderzaj w czułe punkty - np. w nos, jeżeli masz pod ręką kij lub kamień - użyj go. Spraw aby to niedźwiedź był tym, który ucieknie pierwszy - dzięki temu nie zaatakuje ponownie.

#3. Trzy sposoby na uwolnienie się z opaski zaciskowej


1. Wyślizgnięcie dłoni
- Jeżeli ktoś będzie chciał skrępować ci ręce opaską zaciskową, ułóż je w ten sposób - palce zaciśnięte w pięść, spód dłoni skierowany do dołu, kciuki obok siebie. Robiąc to sprawimy, że obwód naszych nadgarstków będzie większy, co ułatwi nam uwolnienie się.
- po zaciśnięciu opaski rozluźnij ręce, kierując spody dłoni do siebie. Może być ciasno, jednak kluczem do sukcesu jest wysunięcie kciuka poza opaskę jako pierwszego. Ta metoda może być stosowana w wielu ułożeniach dłoni i powinna być sprawdzona jako pierwsza.

2. Rozerwanie opaski
- Zaciśnij zębami opaskę tak mocno jak to tylko możliwe. Upewnij się, że zamek jest pośrodku twoich dłoni. Im bardziej jest zaciśnięta opaska, tym łatwiej będzie ci ją zerwać.
- unieś ręce ponad głowę, a następnie szybkim ruchem sprowadź je w dół (w okolice brzucha). Twoje łokcie powinieneś prowadzić na zewnątrz. Palce nie powinny być splecione, a zaciśnięte w pięść. Opaska powinna pęknąć w swoim najsłabszym punkcie - zamku.

3. Podważenie zapadki zamka

- zamek opasek może zostać pokonany przy pomocy cienkiego i sztywnego przedmiotu. Jeżeli przyjrzysz się mu uważniej, zobaczysz małą zapadkę, która nie pozwala na cofnięcie się karbowanej opaski. Jeżeli ją podważysz, opaska puści.
- jest mnóstwo przedmiotów, których możesz użyć do podważenia tej zapadki: paznokieć, szpilka czy nawet karta kredytowa. Kiedy tylko ją podważysz po prostu rozsuń ręce, aby rozluźnić opaskę. Ta metoda jest łatwiejsza do przeprowadzenia, kiedy mamy do dyspozycji pomoc osób trzecich, jednak uwolnienie się z opaski samemu także jest możliwe.

#4. Jak wyważyć drzwi


1. Zapuść wąsa, ewentualnie brodę.
2. Pochyl się do przodu w momencie kopnięcia
3. Spróbuj trafić w okolice klamki, nie w samą klamkę
4. Kopnij piętą
5. Piętę nogi, na której stoisz postaw twardo na ziemi
6. Nie kozakuj i nie próbuj tego robić przy użyciu swojego ramienia... Ani kopnięcia z wyskoku.

#5. Jak poruszać się niczym ninja


1. Prawdopodobnie będziesz próbował wstrzymywać oddech, aby wydawać jak najmniej dźwięków. Nie rób tego. W rezultacie zamiast będąc ciszej, spowodujesz, że wydech będzie głośniejszy niż zazwyczaj. Oddychaj powoli i spokojnie przez nos.

2. Zapuść wąsa, ewentualnie brodę.

3. Czujnie monitoruj swoje otoczenie, szczególną uwagę zwracaj na to, gdzie stawiasz swoje kroki. Na dworze unikaj patyków, szyszek, a także suchych liści, natomiast w domu strzeż się zabawek, butów i rogów szafek czy stołów.

4. Obniżenie środka ciężkości ciała poprzez ugięcie kolan pozwoli ci zachować lepszą równowagę. Kolana utrzymuj na szerokości swoich barków. Unieś ręce na wysokość pasa. W ogóle nie ruszaj biodrami podczas chodzenia - używaj wyłącznie nóg.

5. Ruch zacznij od przeniesienia całego ciężaru ciała na prawą nogę. Wykonaj ruch do przodu lewą nogą, delikatnie opuszczając ją na podłoże zaczynając, w pierwszej kolejności stawiając palce.

6. Powoli opuść piętę lewej nogi na ziemię. Powoli zacznij przenosić ciężar swojego ciała na lewą nogę (na przednią część stopy) poprzez delikatne ugięcie kolana i dopiero w tym momencie zacznij przemieszczać resztę ciała do przodu.

Jak widać - bycie prawdziwym facetem wymaga odrobiny przygotowań, ale jest w zasięgu każdego. Zapuść wąsa lub brodę i wkrótce dowiesz się więcej!

Oglądany: 126859x | Komentarzy: 39 | Okejek: 464 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

12.06

11.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało