Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna

444 201  
546   54  
W czasach, gdy na człowieka oddziaływały grzeszne bodźce prowadzącego ludzkość do moralnej zagłady, świat potrzebował bohatera. Potrzebował kogoś, kto stanie na straży cnót i zdrowych relacji między kobietą a mężczyzną. Teraz mamy od tego posłów w Sejmie, ale dawniej równie dobrze sprawdzał się pas cnoty.

#1. Środek antykoncepcyjny

Historia ulubionego wynalazku zazdrosnych i nieufnych facetów sięga nie średniowiecza, ale Starożytnej Grecji. To właśnie tam niewolnicom zakładano specjalny skórzany pas cnoty, który składał się z dwóch pasków – jeden obwiązywano kobiecie wokół talii, a drugi przechodził między jej nogami. Robiono to, by „uchronić” niewolnicę od ciąży i posiadania dziecka, czyli długiego czasu, w którym nie mogłaby pracować dla swojego właściciela.

#2. Tego nie umyjesz


Pas cnoty z okresu średniowiecza przypominało narzędzie tortur – była to toporna konstrukcja z zamkami zasłaniająca całą dolną część ciała jej nieszczęśliwej posiadaczki. Chociaż wynalazca tego ustrojstwa przewidział otwór dla potrzeb fizjologicznych, o jakiejkolwiek higienie nie mogłoby być nawet mowy. Nie było też zapasowego kluczyka jakby co (przynajmniej teoretycznie, ale o tym nieco niżej).

#3. Rynek lubi szeroki wybór


Pas cnoty szybko stał się hitem mody, powstało wiele wersji – żelazne, srebrne, złote, zdobiono go też techniką inkrustacji. Najlepsze egzemplarze wyrabiano w Wenecji i nazywano je „weneckimi kratkami”. Niezłe sztuki powstawały też w Bergamo, stąd popularne w okresie Renesansu powiedzenie „zamknąć żonę na bergamską modłę”. Najstarszy zachowany do naszych czasów pas cnoty pochodzi z XVI wieku i znaleziono go w grobie młodej kobiety.

#4. Droga zabawka dla dziecka


Trzeba zauważyć, że pas cnoty był po pierwsze drogą zabawką, na którą mogli sobie pozwolić bogaci kupcy, burżuazja i arystokracja, a po drugie, można go nazwać swojego rodzaju blokadą rodzicielską. Matka z dumą opowiadała kandydatowi na zięcia, że jego wybranka nosi ochraniacz cnoty praktycznie od dziecka. 15-letnia dziewica, podobnie jak w naszych czasach, była wtedy prawdziwym skarbem. W dzień ślubu teściowa przekazywała zięciowi kluczyk do furtki tajemniczego ogrodu.

#5. Skutki uboczne


Noszenie takiej „bielizny” powodowało wiele schorzeń, w spisie których odciski lub odleżyny to akurat najmniejszy problem. Zdarzało się, że zmianom ulegała figura kobiety. W pewnych wyjątkowych przypadkach można było zdemontować założony pas cnoty, ale tylko za zgodą sądu i lokalnego duchownego. O wszystkim informowano męża, jeśli ten był wtedy poza domem, np. na wyprawie wojennej. Chodziło o to, żeby po powrocie z wojny nie posądził żonę o nielegalne zdjęcie simlocka i nie zabił jej w porywie złości.

#6. Przymusowy celibat


Wspomnieliśmy wyżej, że mąż mógł być na wojnie, a wojna ma to do siebie, że giną na niej ludzie. W Bawarii znaleziono kobiece szkielety ze szczątkami pasa cnoty. Były to wdowy, które chcąc nie chcąc musiały zachować wierność do końca swojego życia.

#7. Kilka kluczyków


Zmieniają się epoki, formy rządów, ale ludzie nigdy się nie zmieniają. Jak łatwo się domyślić, rzemieślnik wyrabiający pas cnoty mógł chcieć zarobić jak najwięcej, za jak najmniej pracy, więc jeden kluczyk oddawał mężowi, a drugi… sprzedawał kochankowi posiadaczki pasa.

#8. Raport


Jeśli nie podoba wam się idea wyświetlania waszemu rozmówcy na facebooku, czy przeczytaliście jego wiadomość, to na pewno wiecie jak czuła się żona zakuta w pas cnoty wyposażony w funkcję raportowania. Polegało to na tym, że mechanizm zamkowy wyposażano w kawałek grafitu i każde otwarcie lub próba włamania się była skrupulatnie „zapisywana”.

#9. Interes dalej się kreci


Nieufni faceci XXI wieku też mają możliwość zamówienia pasa cnoty dla swojej wybranki. Ich wyrobem zajmują się specjalne pracownie, a współcześni stróże wierności są wyposażeni w najnowocześniejsze materiały, skomplikowane zamki antywłamaniowe i elektronikę. Według słów jednego z rzemieślników, rocznie dostaje nawet 200 takich zamówień.

#10. Antygwałty


W Indonezji, gdzie wrogość do Chińczyków jest powszechna, niektóre Chinki noszą pasy cnoty w obawie przed próbą gwałtu. Historyczny wynalazek wykorzystuje się również w salonach masażu, by dać do zrozumienia klientom, że w danym przybytku świadczy się tylko usługi masażu.

#11. W trosce o dobro chłopców


Jak wiemy, masturbacja prowadzi do ślepoty i porostu włosów między palcami. Dlatego by uchronić swoich synów przed następstwami trzymania rąk pod kołdrą, zakładano im męską wersję pasa cnoty. Wynaleziono go w 1889 roku, jakże by inaczej, w Anglii. Chłopcy mieli wtedy naprawdę przechlapane – za wybitnie szkodliwą uważano nawet… samoistną nocną erekcję. Ale i na to znaleziono sposób. Przed snem zakładano im specjalny mechanizm, który przywiązywano do włosów łonowych. Kiedy penis w górę, ciągnął za włoski i wywoływał ból u śpiącego nieszczęśnika.

#12. Technika idzie naprzód


Nic tak nie motywuje człowieka do opracowywania nowych rozwiązań, jak chęć zniszczenia życia innemu człowiekowi. W 1903 roku powstały pasy rażące prądem, a w 1909 próbowano leczyć skłonność do masturbacji bielizną przypominającą potrzask na zwierzęta, gdzie specjalny mechanizm blokował dostęp krwi do organu.
31

Oglądany: 444201x | Komentarzy: 54 | Okejek: 546 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.10

17.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało