Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

22 rzeczy, które odkrywasz po trzydziestce

425 578  
784   125  
Nie jesteś już lekkoduchem z liceum, zapomniałeś już prawie jak słodkie było życie studenta, dzieciaki z sąsiedztwa mówią ci od dawna "dzień dobry", a choć paru lat brakuje ci do magicznej liczby 30, to zauważasz, że....

#1. Nie chce ci się imprezować

Pamiętasz ten czas, gdy zostanie w domu było uważane za przejaw nudziarstwa? Nawet, gdy lenistwo dochodziło do głosu, nie wypadało się przyznać. Wyjście na imprezę zaszczytnym obowiązkiem! Dziś potrafisz powiedzieć "nie", a nawet nie wahasz się tego użyć, szczególnie, gdy na drugi dzień czeka praca, obowiązki rodzinne, albo po prostu chcesz ten wieczór spędzić z najbliższymi.

#2. W końcu wiesz czego chcesz


Pojąłeś już czego chcesz od życia, i wiesz, że aby to osiągnąć, musisz działać. Działasz więc.

#3. Stałeś się za kogoś odpowiedzialny


Żarty się skończyły. Ktoś na Ciebie czeka w domu i spóźnienie się może go zranić. Jeśli nie zarobisz pieniędzy, ktoś przez to będzie cierpiał. Rodzina, firma, obowiązki – to wszystko powoduje, że zaczynasz żyć coraz bardziej z myślą o innych. Jakość Twego życia bezpośrednio przekłada się na jakość życia innych.

#4. Doceniasz wartość pieniądza


Wydajesz mądrzej, planujesz domowy budżet i wydatki na przyszłość. Pieniądze stały się potrzebne, więc chcesz więcej zarabiać.

#5. Prawdziwi przyjaciele są warci więcej niż powierzchowne znajomości


Są z Tobą na dobre i na złe. Nie mają pretensji, gdy się zmieniasz, gdy robisz coś głupiego. Czy emocje grają pierwsze skrzypce, czy opadają, na przyjaciół możesz liczyć zawsze.

#6. Jakość ma znaczenie

hipster-glasses21

Kiedyś jadłeś, co popadło i co było najtańsze. Chodziłeś w ciuchach, których dziś pewnie byś się wstydził. Oszczędzałeś na wszystkim, również zdrowiu. Teraz wiesz, że można mieć jakość albo jakoś.

#7. Za nic w świecie nie chciałbyś znowu być młody

7533456.3

To trzeba powiedzieć głośno: ten, kto chce znowu być młody, chyba młody nigdy nie był. Dojrzałość przynosi zrozumienie działania świata, jest ulgą od niepotrzebnych zmartwień, pozwala żyć własnym, a nie cudzym życiem.

8. Można mieć zwykły seks bez wyrzutów sumienia


Te wszystkie pozycje z Kamasutry okazały się dobre w filmach dla dorosłych, ale w prawdziwym życiu może być fajnie nawet, gdy nie ma fajerwerków. I jeszcze jedno: można głośno powiedzieć, że się nie ma na coś ochoty, i nie mieć w związku z tym wyrzutów sumienia. Zwykły seks też jest OK.

#9. Życie zaczyna mieć głębszy sens


Zastanawiasz się, co po sobie zostawisz. Chcesz być kimś wyjątkowym.

#10. Życie stanie się trudniejsze

man woman hands holding broken heart

Życie to nie bajka. Wiesz już, że gdy przychodzi czas rozstania, nie wystarczy wysłać jednej wiadomości, czy przeprowadzić jedną, trudniejszą rozmowę - rozstanie wiąże się z rozwodem, ze wszystkimi jego konsekwencjami. Praca też nie jest na całe życie, a majątek można stracić. Problemy z poprzedniej dekady to nic.

#11. Przestałeś się czepiać o pierdoły


Sprawy trzeba załatwiać szybciej, nie można zbędnie przedłużać. Podobnie z kłótniami. Gdy partner się złości, uśmiechasz się i czekasz, aż mu/jej przejdzie. Szkoda energii.

#12. Rozumiesz, że nigdy nie będziesz idealny


Nie znajdziesz księżniczki, bo nie jesteś księciem. Nie znajdziesz księcia, bo nie jesteś księżniczką. Nie pytaj też lustra o swoje piękno, bo nic ci nie odpowie. Zaczynasz mieć dystans do ludzkich przywar i wad.

#13. Wyjeżdżasz czasem bez rodziny


Kiedyś taki wyjazd mógł oznaczać (uzasadniony) lęk, że to koniec związku. Dziś staje się celebracją czasu spędzonego z samym sobą. Tak, można iść na kawę samemu, wyjechać gdzieś i cieszyć się samotnością, a powrót do dziecka i partnera po kilku dniach tęsknoty będzie cudownym przeżyciem.

#14. Twoi rodzice są super

url

Ci "niedobrzy ludzie", którzy tak bardzo "robili na złość", okazują się być kimś zupełnie innym. Jako rodzic zaczynasz powielać zachowania, których kiedyś nie akceptowałeś, bo rozumiesz dobre intencje, które za nimi stoją. Wybaczasz rodzicom spory z przeszłości, bo wiesz, że inaczej się nie da sprawić, by młody człowiek "wyszedł na ludzi". Poza tym, to czysta radość widzieć, jak babcia i dziadek starają się wszystkimi siłami pomóc w wychowaniu małego dziecka i jedyne co robią, to kochają je bezwarunkowo.

#15. Szkoda czasu na niektórych ludzi


Kiedyś się tym przejmowałeś: nienawiścią innych, plotkami, krytyką. Dziś ma to coraz mniejsze znaczenie. Wiesz, że szansa na to, by ktoś się zmienił, bywa czasem nikła, a kiedy indziej nie ma po prostu znaczenia, bo sam wybierasz, z kim się zadajesz i dlaczego.

#16. Miłość się tworzy


To, ile czasu poświęcasz swemu partnerowi, jakość Twojej obecności, komunikacja między Wami stają się fundamentem związku. Gdy coś nie działa – rozmawiacie. Gdy wracasz do domu – całujecie się na przywitanie. Gdy z niego wychodzicie – żegnacie się. Wysyłacie do siebie miłe wiadomości i doceniacie telefon od czasu do czasu, bo to pokazuje, że zależy Wam na sobie. Nie ma dzikiego porywu emocji i zlęknionego oczekiwania: „zadzwoni czy nie?”, a w zamian pojawia się spokój i pewność, że możecie na sobie polegać. Amora z łukiem i strzałką odesłałeś do świata mitów i zastąpiłeś świadomą komunikacją. Uff, co za ulga mieć na to wpływ!

#17. Zaczynasz widzieć ryzyko, że coś się może zmienić


Szczęśliwa rodzina, stała praca, stabilność finansowa... a na przeciwnym biegunie cały ogrom wydarzeń losowych, które tylko na ciebie czyhają. Dopiero teraz, gdy ustabilizowałeś swoje życie, pojawiło się ryzyko jego utraty. Nie znają lęku ci, co nic nie mają, a Ty na tym etapie życia chcesz mieć to, do czego tyle czasu dochodziłeś.

#18. Dziecko zmusza Cię do bycia najlepszą wersją siebie


Palenie zaczyna być egocentryczne, gdy rodzi się dziecko, jedzenie śmieciowego jedzenia daje fatalny przykład, a głupie zachowania nie są wzorcem, o jakim marzysz. Dziecko wyciąga z Ciebie i te najgorsze, i najlepsze cechy.

#19. Nie musisz wszystkiego robić sam. Ani wszystkiego umieć


Czas stał się najcenniejszy. Wiesz, że są pewne rzeczy, które musisz zrobić Ty, bo wiesz, co potrafisz. Dzięki temu nawet nie starasz się zabierać za rzeczy, które nie są Twoje. Dziś robisz swoje. I nie robisz czyjegoś. To piękny okres, by otwierać firmy, bo jeszcze masz motywację, a już jesteś gotowy do działania zespołowego.

#20. Istnieją uniwersalne etapy w życiu


Gdy widzisz młodych ludzi i problemy, przez jakie przechodzą, z jednej strony myślisz: „Ależ to trywialne, co za strata czasu!”, a z drugiej ich rozumiesz. To dlatego, że sam przez to przechodziłeś. Wiesz, jak skończą się niektóre ich błędy, i rozumiesz, że w życiu istnieje pewna etapowość. Sam też jesteś na pewnym etapie – i z ciekawością obserwujesz, co się wydarzy za jakiś czas!

#21. Jesteś seksowny jak nigdy dotąd


Choć nieco trudniej schudnąć, to jednak nigdy wcześniej nie czułeś się tak sexy. Pewność siebie jest większym afrodyzjakiem niż piękne ciało, a dawanie do myślenia lepszą formą uwodzenia niż eksponowanie zasobów. Już się nie wstydzisz. A jak się postarasz, to wyglądasz bosko, olśniewając innych.

#22. Twoje życie dopiero się zaczyna


Choć jesteś już po trzydziestce, myślisz: „Ciekawe, jaki będę mając 40 lat. Przecież to dopiero początek!”.
50

Oglądany: 425578x | Komentarzy: 125 | Okejek: 784 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.05

05.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało