Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 mało znanych faktów na temat Władimira Putina

261 076  
553   88  
Dla jednych genialny przywódca gotowy w każdej chwili silną ręką bronić interesów swoich i swojego kraju. Dla innych nieobliczalny wariat z morzem historycznych kompleksów. Tak czy inaczej obecny prezydent Rosji to postać, obok której nie sposób przejść obojętnie. Oto 7 mało znanych faktów na temat Władimira Putina.

#1. Władimir Putin napisał książkę o judo

"Sexy Mama" Cichopek i "Jak dobrze wyglądać po 40" Ibisza to nic przy literackich zapędach Władimira Putina. Prezydent Rosji uparcie przekonuje, że zna się na wszystkim. Przy współpracy z dwoma innymi autorami, Putin popełnił książkę "Judo: Historia, Teoria, Praktyka", która stanowi całkiem obszerny podręcznik tej zupełnie nierosyjskiej sztuki walki. Aha - przytoczony tytuł to łagodna wersja dla świata, podczas gdy książka przeznaczona na rynek rosyjski nazywa się skromnie... "Judo z Putinem".

#2. Miał dziadka w kuchni... Lenina

Wypominanie komukolwiek dziadków nie jest być może szczególnie szlachetnym posunięciem, ale warto wspomnieć, że dziadek Putina był jednym z szefów kuchni samego Lenina. Pracował w jego wiejskiej rezydencji. Później, po śmierci Lenina, dziadek Putina gotował również dla Józefa Stalina.

#3. Uwielbia psy

Któregoś razu Władimir Putin zadał swoim obywatelom przez internet bardzo ważne, kluczowe dla istnienia państwa rosyjskiego pytanie - "czy możecie pomóc mi nazwać mojego nowego szczeniaka?". Zamiast typowego dla sieci hejtu, posypały się całkiem konkretne odpowiedzi, a pies dostał na imię Buffy. Dima Sokołow, 5-letni chłopiec z Moskwy, który wymyślił imię, został zaproszony na Kreml, by poznać wujaszka Wołodię i oczywiście Buffy'ego. A jak bardzo rosyjski prezydent kocha psy, ujawniło dopiero "czyszczenie" ulic Soczi z bezpańskich, wałęsających się zwierząt.

#4. Jego nazwiskiem nazwano górę...

... i to wcale nie w Rosji, a w Kirgistanie, który - trzeba przyznać - ma sporą tradycję w podlizywaniu się rosyjskim przywódcom. Pik Putin - nazwany tak w 2011 roku - znajduje się w górach Tienszan, w obwodzie czujskim. Ma 4 446 m n.p.m. i sąsiaduje z górą o równie zachęcającej nazwie - Pik Jelcyn. Góra Jelcyna jest zresztą ponad 700 metrów wyższa niż góra Putina, co może poniekąd odzwierciedlać różnicę we wzroście polityków. Borys Jelcyn ma 188 cm wzrostu, podczas gdy Władimir Putin zaledwie 170.

#5. Zaczytuje się w powieściach szpiegowskich

Jak przystało na byłego szefa KGB, Władimir Putin uwielbia powieści szpiegowskie, bo - jak przyznaje - najbardziej podziwia, w jaki sposób wysiłek jednego człowieka pozwala osiągnąć to, czego całe armie nie są w stanie. Putin może też bez problemu czytać po niemiecku - zna ten język doskonale - ale angielski sprawia mu już nieco problemów. Co poniekąd odzwierciedlałoby współczesne sympatie polityczne.

#6. Ma drugą żonę i dwie córki

Zgodnie ze zwyczajem zaczerpniętym z francuskiego dworu, Władimir Putin wdał się w romans zakończony rozwodem z Ludmiłą Putin w 2013 roku. Miejsce podobnej wiekiem pierwszej małżonki zastąpiła Alina Kabajewa - gimnastyczka artystyczna, złota medalistka z Aten, a od 2007 roku posłanka Jednej Rosji. Nowy model jest młodszy od prezydenta Rosji o ponad 30 lat. Putin ma też dwie córki, które chowa przed światem. Żyją w nieznanym miejscu pod zmienionymi nazwiskami.

#7. Jest mistrzem przaśnego PR-u

Pamiętacie Putina uczącego żurawie latać? To niejedyna tego typu historia z prezydentem Rosji w roli głównej. Uczynni urzędnicy opowiadają również, jakoby w 2008 roku Władimir Putin wizytować miał Ussurijski Rezerwat Przyrody i tam - w towarzystwie zaproszonych dziennikarzy - obejrzeć schwytanego w pułapkę tygrysa. Na miejscu, ku wątpliwemu zaskoczeniu zebranych, okazało się, że tygrys - owszem - jest, ale w pułapce to już nie bardzo. Putin chwycił więc za pistolet i uśpił zwierzę zanim zdążyło kogokolwiek zaatakować. Ustawki z paparazzi - poziom bardzo zaawansowany.

Źródła: 1, 2, 3
10

Oglądany: 261076x | Komentarzy: 88 | Okejek: 553 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.02

19.02

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało