Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 rad od pracowników branży hotelarskiej

151 148  
583   27  
Jeden z zagranicznych portali opublikował niedawno kilka rad od byłych i aktualnych pracowników hoteli, którzy, jak się domyślacie, wiedzą wszystko o tajnikach swojego miejsca pracy.

#1. Nie pijcie z pokojowych kubków i szklanek

Najlepiej nie brać do ust naczyń, które teoretycznie powinny być dokładnie umyte po każdym gościu. Często zdarza się tak, że obsługa jedynie opłukuje je wodą, a o dokładniejszym myciu lub sparzeniu nie może być mowy. Jeśli więc już konieczne chcecie z nich korzystać, umyjcie je sami przed pierwszym użyciem.

#2. Sprawdzaj trunki


Przed otwarciem butelki z minibaru należy sprawdzić, czy aby nie była otwierana wcześniej i czy mieszczący się w niej płyn faktycznie jest alkoholem. "Kiedyś zdarzyło się u nas, że jeden z gości wypił whisky, a pustą butelkę napełnił własnym moczem i odstawił do barku". Warto też sprawdzać daty ważności jedzenia przechowywanego w barku.

#3. Ręczniki kładź na podłodze


Jeśli chcecie, by obsługa wymieniła wam ręczniki na świeże, połóżcie je na podłodze. Te pozostawione na wieszakach nie są w ogóle ruszane.

#4. Uwaga na fotele


Warto położyć na fotelu jakiś materiał, np. ręcznik zanim zechcecie tam spocząć. Nawet nie podejrzewacie, ilu ludzi siadało na nim gołym i niekoniecznie czystym tyłkiem. Z tego samego powodu lepiej nie wieszać domowym zwyczajem ubrań na fotelach lub sofach.

#5. Jak odwołać rezerwację i nie zapłacić kary?


Aby odwołać rezerwację tuż przed przybyciem i nie ponieść z tego powodu kosztów wystarczy najpierw przenieść ją na inny termin. Po kilku godzinach znów zadzwonić (dobrze by było, gdyby teraz odebrał inny pracownik recepcji) i dopiero odwołać. Hotel nie będzie mógł was obciążyć żadną opłatą, ponieważ okres bezpłatnej anulacji został przeniesiony po pierwszym telefonie.

#6. Napiwek pierwszego dnia


Jeśli zatrzymujecie się w hotelu na kilka dni, warto wręczyć pokojówce napiwek już pierwszego dnia pobytu. Dzięki temu wasz pokój będzie specjalnie traktowany.

#7. Ze skargami do menadżera, a nie do internetu


Jeśli macie poważne uwagi do warunków waszego pobytu spróbujcie pogadać o tym z menadżerem. Wielu gości od razu leci z tym do internetu i pisze negatywne komentarze, zamiast pogadać o zaistniałym problemie chociażby przy wymeldowaniu. Każdy rozsądny menadżer woli zaoferować nawet wysoką zniżkę, niż zaryzykować dobre imię obiektu.

Oglądany: 151148x | Komentarzy: 27 | Okejek: 583 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.11

19.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało