Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ci sławni ludzie też kiedyś zostali odrzuceni

83 604  
154   17  
Jeśli coś nie idzie po Twojej myśli, ktoś nie docenia albo nie rozumie twojej twórczości - nie załamuj się. Nawet takie sławy jak Bono, Madonna czy Andy Warhol też kiedyś "dostali kosza":

#1.

Kliknij i zobacz więcej!
Bono, The Edge, Larry Mullen Jr. i Adam Clayton założyli zespół U2 w 1976 roku, gdy byli jeszcze nastolatkami. W 1979 roku wysłali swój pierwszy singiel do wytwórni RSO Records mieszczącej się w Londynie. Firma odrzuciła ich kompozycję stwierdzając, że "na tę chwilę im nie odpowiada". W ciągu roku U2 podpisali umowę z Island Records i wypuścili na rynek swój pierwszy międzynarodowy singiel "11 O'Clock Tick Tock"


#2.

Kliknij i zobacz więcej!
W 1956 roku Andy Warhol próbował oddać swój obraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej. 18 października otrzymał list odrzucający jego dzieło, "które tak hojnie podarował Muzeum jako prezent" (Dziś Museum of Modern Art posiada 18 dzieł Warhola)

#3.

Kliknij i zobacz więcej!
Howard Moss, wydawca z Nowego Jorku, odrzucił wiersz Sylvii Plath "Amnesiac", przyznając autoironicznie, że "być może jednak jest tępy".

#4.

Kliknij i zobacz więcej!
List odmowny został wysłany do Madonny prawdopodobnie tuż przed podpisaniem przez artystkę kontraktu z "Sire Records" w 1982 roku. Wówczas to ukazał się album "Madonna", który sprzedał się na całym świecie w ponad 10-milionowym nakładzie. Mimo że wg niektórych "nie była jeszcze gotowa"...

#5.

Kliknij i zobacz więcej!
Kurt Vonnegut wiele razy otrzymywał od wydawnictw listy odmowne. W 1949 roku napisał do niego Edward Weeks z The Atlantic Monthly, który stwierdził, że skrypt Vonneguta "zebrał kilka pochwał, ale żadna z nich nie jest w stanie zapewnić mu końcowej akceptacji". Oprawiona kopia tego listu znajduje się obecnie w bibliotece imienia Kurta Vonneguta w Indianapolis.

#6.

Kliknij i zobacz więcej!
W 1976 roku, jeszcze jako licealista, Tim Burton wysłał kopię swojej książeczki dla dzieci "Wielki Zlig" do wytwórni Walt Disney Production z zapytaniem, czy nie chcieliby podjąć się jej publikacji. Wytwórnia odmówiła, jednakże kilka lat później zatrudniła Burtona na stanowisku pomocnika animatora.

#7.

Kliknij i zobacz więcej!
Proza poetki Gertrudy Stein okazała się być zbyt "prostą" dla wydawcy Arthura C. Fifielda, który nie pofatygował się nawet na tyle, by przeczytać do końca skrypt "The Making of Americans" w 1912 roku.

#8.

Kliknij i zobacz więcej!
Dziś Jim Lee jest cenionym artystą, pisarzem i współwydawcą w firmie DC Comics. W połowie lat 80. jednakże miał ogromny problem, by znaleźć dla siebie miejsce w tym biznesie, a list odmowny dostał m.in. od wydawnictwa Marvel.

#9.

Kliknij i zobacz więcej!

List odmowny, który otrzymał Stieg Larsson, gdy składał aplikację do szkoły dziennikarskiej w Sztokholmie. Wydawca Christopher MacLehose po przeczytaniu tego pisma stwierdził: "Jest to list, w którym pada stwierdzenie 'nie jesteś dość dobry, by zostać dziennikarzem' wobec człowieka, który stworzył niesamowicie kreatywne czasopismo, które walczy z prądem ekstremalnie prawicowego sposobu myślenia i działań na terenie Szwecji".

#10.

Kliknij i zobacz więcej!
Hunter S. Thompson wysłał kiedyś gorzki list do Williama McKeena, który w 1991 roku napisał jego biografię (a nie był jego największym fanem...). McKeen średnio się tym przejął, a list od Thompsona oprawił i powiesił u siebie w biurze na ścianie.

Oglądany: 83604x | Komentarzy: 17 | Okejek: 154 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.05

19.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało