Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ekstremalny 19. dołek

50 100  
190   15  
"19. dołek" to najbardziej ekstremalna część pola golfowego w klubie golfowym Legend Golf & Safari Resort, położonym na terenie Parku Narodowego Entabeni (prowincja Limpopo, Republika Południowej Afryki). Dotarcie do niego możliwe jest tylko helikopterem.

Kliknij i zobacz więcej!

Tee box, czyli miejsce, z którego gracz musi wykonać pierwsze uderzenie, znajduje się na górze Hanglip, na wysokości około 430 metrów, a odległość od tee boxa do dołka wynosi 576 metrów (lot piłki trwa około 30 sekund).

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
By zbytnio nie pogorszyć statystyk, należałoby w 3 uderzeniach trafić piłką do dołka. Jednakże większość graczy, którzy tu trafiają, nie myśli o statystykach. Cieszą się samą możliwością grania tutaj i podziwiają przepiękny krajobraz z góry Hanglip.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
Aby móc spróbować wbić piłkę do 19. dołka, trzeba wybulić ponad $750 (lot helikopterem, pomoc instruktora i specjalne 6 piłek). Oczywiście należy uważać, by nie spaść z góry przy pierwszym uderzeniu piłki.

Kliknij i zobacz więcej!
Ale nie to jest najbardziej ekstremalne! Każdy gracz podczas gry na green powinien zachować szczególną ostrożność, gdyż ni stąd, ni zowąd może pojawić się lew, bawół, słoń, lampart czy nosorożec. Wówczas należy wstrzymać się z wbijaniem piłki, a i samych zwierząt również nie wolno dotykać ani w żaden sposób prowokować. Pole green zaprojektowano w kształcie Afryki.

Kliknij i zobacz więcej!
Dla gracza, który zaliczy dołek jednym uderzeniem, klub ustanowił nagrodę w wysokości 1 000 000 dolarów, ale jak na razie nikomu ta sztuka się nie udała. W dwóch uderzeniach 19. dołek zaliczyli jedynie irlandzki golfista Pádraig Harrington i aktor Morgan Freeman.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!
 

Oglądany: 50100x | Komentarzy: 15 | Okejek: 190 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało