Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 tweetów, przez które ich autorzy wylecieli z pracy

477 058  
861   98  
"Co się dzieje w Las Vegas, zostaje w Las Vegas", ale niestety, co ktoś napisał w internecie... zostaje tam na zawsze, dostępne dla każdego. Tam szpiegują znajomi, rodzina, a od pewnego czasu również pracodawcy. Oto 10 osób, które o tym ostatnim fakcie przypomniały sobie odrobinę za późno - trzymając w ręku zwolnienie z pracy.

#1. Naga. Mokra. Upalona.

Co w tym złego? Naga, mokra i upalona, na dodatek 23-letnia i bardzo atrakcyjna dziewczyna to przecież marzenie. Nie dla dyrekcji szkoły, w której uczyła Carly McKinney. Mimo że uczniom seria tweetów o jaraniu trawki i zdjęć nie do końca ubranej pani od matematyki bardzo odpowiadała, "dorośli podjęli odpowiedzialną decyzję", a Carly pożegnała się z posadą w szkole. Cóż - i tak się tam marnowała...

#2. Ktoś zgadnie, gdzie pracuję?

Zagadki to coś, co internauci lubią najbardziej. Zwłaszcza jeśli chwilę później oprócz odpowiedzi na właściwe pytanie odgadnąć można również dane osobowe autora, jego rodziny i wszystko inne, co pozwoli uprzykrzyć nieszczęśnikowi życie. Chociaż - to też trzeba przyznać - Cameron Jankowski do pewnego stopnia sam jest sobie winny, bo kto normalny publikuje na Twitterze zdjęcie siebie szczającego do miski nachos i zadaje pytania?

#3. Lecę do Afryki. Mam nadzieję, że nie dostanę AIDS. Żartuję. Jestem biała!

Może to i niezbyt stosowny żart, ale w epoce politycznej poprawności mało co pozostało stosowne. Tak czy inaczej ktoś taki jak Justine Sacco, dyrektor ds. komunikacji w światowej firmie, raczej nie powinien pozwalać sobie na tego rodzaju tweety. Pracę straciła zanim jeszcze zdążyła wylądować w Afryce. Na temat AIDS póki co nie ma informacji.

#4. Czarne kołnierzyki to najgorsze gówno wszech czasów!!!

Niemniej jednak pewien stopień elegancji obowiązuje, kiedy jest się... kelnerem w pizzerii. Nowy mundurek nie przypadł do gustu Timowi Chantarangsu, czemu dał wyraz na Twitterze. Ponieważ obowiązuje wolność wyrażania opinii, za swój komentarz Tim otrzymał natychmiastowe wymówienie. Jak wynika z opublikowanego przez niego później komentarza, wcale nie tęskni za pracą w California Pizza Kitchen.

#5. Niedoszła ofiara maratonu

Zamachy terrorystyczne to w Ameryce temat szczególnie drażliwy, a każdy żart na ich temat czyni z autora obiekt niewiele mniejszej nienawiści niż sami zamachowcy. Ale 22-letnia Alicia Ann Lynch musiała się o tym przekonać na własnej skórze. W chwilę po tym, jak opublikowała na Twitterze zdjęcie siebie w przebraniu niedoszłej ofiary bostońskiego maratonu, wściekli internauci przypuścili szturm na nią, jej dom, jej rodziców i wszystko, co udało im się wygrzebać z czeluści sieci. Gdyby tego było mało, Alicię zwolniono z pracy.

#6. Jane Adams, gwiazda "Wyposażonego", wyszła nie płacąc $13,44 rachunku. Jej agent zapłacił następnego dnia. BEZ NAPIWKU!!!

Kelnerzy - zaraz obok nauczycieli - to najbardziej niezadowolona ze wszystkiego grupa zawodowa. Tak przynajmniej wynikałoby z wpisu Barneya Greengrassa, który strasznie zezłościł się na Jane Adams, która, jego zdaniem, nie wynagrodziła mu odpowiednio jego pracy. Miesiąc później Jane Adams wróciła do restauracji, by wręczyć kelnerowi trzy dolary. Kolejne dwa tygodnie później, Greengrass był już bez pracy, bo właściciele restauracji doszli do wniosku, że niepotrzebna im taka reklama.

#7. Cisco właśnie zaoferowało mi etat! Teraz muszę sprawdzić, czy tłusta wypłata to wystarczająca rekompensata za codzienne dojazdy do San Jose i nienawidzenie swojej pracy.

Tym oto sposobem Connor Riley straciła pracę zanim tak naprawdę ją dostała. Dyrektorzy Cisco doszli bowiem do wniosku, że uprzejmie będzie pozbawić dziewczynę najwyraźniej mocno ją trapiącego dylematu. Cóż, chyba powinna im być wdzięczna...

#8. Troll w administracji Obamy

Hiperpoprawny politycznie Barack Obama i nie mniej pieprznięty amerykański rząd za wszelką cenę starają się nie dopuścić, by na ich dalekim od idealnego wizerunku pojawiła się kolejna skaza. Do niedawna wcale nie było to łatwe, bo ktoś rozwalał system od środka. To Jofi Joseph, jeden z głównych specjalistów Obamy od bezpieczeństwa, który postanowił zostać internetowym trollem. Tweety z konta NatSecWonk skończyły się dopiero w październiku 2013 roku, kiedy po śledztwie zwolniono dowcipnego Josepha z pracy.

#9. Całkowicie zgadzam się z Toddem Reynoldsem i jego wsparciem dla tradycyjnego i prawdziwego znaczenia małżeństwa.

Oto jaskrawy przykład tego, jak w dzisiejszych czasach wygląda tolerancja. Powyższy post wystarczył, by wylać z roboty dziennikarza sportowego Damiana Goddarta. Swoją wypowiedzią obraził rzekomo niebywale przewrażliwioną na swoim punkcie mniejszość homoseksualną. Ale na temat tego, czy zwolnienie Goddarta nie dyskryminuje większości heteroseksualnej, nikt już nie raczył się zastanowić. Ot, równość.

#10. Nigdy nie pozwoliłbym sobą pomiatać kobiecie. Gdyby spróbowała, zareagowałbym jak "Hej! Zabieraj dupę z powrotem do kuchni i upiecz mi jakieś ciasto!"

Matt Bowman, strażak z Kanady, nie tylko doskonale radził sobie z gaszeniem pożarów. Doskonale ugasił też własną dogorywającą karierę - seria dyskryminujących kobiety wpisów na Twitterze sprawiła, że jego przełożeni zwolnili go ze służby. Do spółki z jego kolegą, Lawaunem Edwardsem, który najwyraźniej również nie przepadał za płcią przeciwną.
18

Oglądany: 477058x | Komentarzy: 98 | Okejek: 861 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.04

14.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało