Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Psie ciekawostki, których mogłeś nie znać

89 703  
409   36  
Te czworonożne kreatury, jak świat długi i szeroki, zawsze towarzyszyły człowiekowi w praktycznie każdej dziedzinie życia. Umilały nam czas w domu, pomagały nam w polowaniach, ułatwiały życie niepełnosprawnym, a dzięki ich niezawodnym nosom udawało nam się złapać groźnych przestępców. Przez setki lat człowiek krzyżował ze sobą różne psie osobniki i tworzył nowe rasy. Oto garść ciekawostek związanych z naszymi ulubieńcami.

 • Francuski pudelek ma tyle wspólnego z Francją, co kozia dupa z saksofonem. Rasa ta wywodzi się z Niemiec.


 • Co ma wspólnego sportowiec wyspecjalizowany w spuszczaniu łomotu z sympatycznym psem? Otóż niewiele. Nazwa "bokser" powstała w wyniku wolnego skojarzenia boksowania z charakterystycznymi dla tej rasy uderzeniami przednimi łapami. Pierwsi hodowcy stwierdzili, że w zabawie psy te wykorzystują swe łapy w sposób bardzo podobny do kotów.

 • W kompozycji "A day in life" Beatlesów nie usłyszymy nadprogramowego dźwięku, który czwórka z Liverpoolu sprytnie ukryła. Niespodzianka wpleciona w ten kawałek przeznaczona jest jedynie dla naszych czworonogów — to bardzo wysoki gwizd, którego nie jest w stanie zarejestrować ludzkie ucho. Psy, jak wiadomo, problemu z tym nie mają. Na umieszczenie tego dźwięku w utworze wpadł Paul McCartney, który chciał w ten sposób zrobić prezent dla swojego owczarka szetlandzkiego.


 • Psy potrafią nauczyć się nawet do 250 słów i gestów, a także wykonywać proste działania matematyczne. Mówi się, że dorosły pies jest nie mniej inteligentny niż dwuletnie dziecko.

 • Pradziadami nowofundlandów były najprawdopodobniej psy wikingów, które szkolone były do ratowania rozbitków z przewróconych łodzi. Psy te tak bardzo wzięły sobie do serca swoje powołanie, że z dziką chęcią "ratują ludzkie życie" wyciągając na brzeg osoby, które weszły do wody z własnej woli, aby się wykąpać...


 • Kiedy Lord Byron usłyszał, że studentom nie wolno przychodzić na uczelnię ze swoimi psami, postanowił nieco zagrać na nosie władzom szkoły, do której uczęszczał. Przeczytawszy regulamin, młody poeta stwierdził, że wśród niedozwolonych zwierząt nie ma mowy o niedźwiedziach. Następnego dnia Byron paradował po terenie uczelni w towarzystwie okazałego misia. Władze szkoły nie mogły się skarżyć, bo regulamin nie został przecież złamany...

 • Chart Perski to jedyny pies, który według wielu wyznawców Islamu nie jest zwierzęciem "nieczystym". Rasa ta wykorzystywana była m.in. do polowań na gazele.

 • Psy piją wodę układając swój język w kształt przypominający łyżkę.


 • Puli to rasa psa, której charakterystyczną cechą są dready! Nie wiadomo dokładnie skąd ten czworonóg pochodzi, ale ślady jego istnienia sięgają aż 6000 lat wstecz. • Oprócz 730 osób, które przeżyły katastrofę Titanica, swoje życie uratowały też trzy psy — miniaturowy szpic, nowofundland i pekińczyk.

 • Zanim Sylwester Stallone odniósł sukces w Hollywood, nierzadko bywał na pograniczu nędzy. Kiedy jego żona zaszła w ciążę, a na przeżycie aktorowi zostało jedyne ostatnie 100 dolarów, Sylwester zdecydował się sprzedać swojego psa pewnemu niewielkiemu facetowi o ksywce Mały Jimmy. Bullmastiff imieniem Butkus został spieniężony za cenę 50 dolców.


 • Wkrótce szczęście do aktora się uśmiechnęło - Stallone sprzedał scenariusz do filmu o pewnym młodym pięściarzu. Pierwsze co wówczas zrobił to rozpoczął pertraktacje z Małym Jimmym, aby odzyskać swojego psa. Po zaciętych kłótniach, podczas których prawie doszło do rękoczynów, Sylwester odkupił swojego pupila za 3000 dolarów. Butuks wystąpił u boku aktora w filmie "Rocky".

 • Golden Retrievery uważane są za najlepsze psy na podryw. Posiadaczy tych stworzeń prosimy o potwierdzenie tej informacji. ;)

 • Amerykański prezydent Lyndon Johnson miał dwa psy o imionach On i Ona.

 • Tymczasem inny prezydent USA — George Washington — uwielbiał foxhoundy angielskie. Polityk zgromadził 36 takich czworonogów. Żeby tego było mało wszystkie nazwał tym samy imieniem — Sweetlips.

 • Linie papilarne na psim nosie są odpowiednikiem tych, które człowiek ma na opuszkach palców.

 • Najdłużej żyjącym psem w historii był pochodzący z USA bigiel Max, który przeżył dokładnie 29 lat i 282 dni. Gdyby pożył parę miesięcy dłużej, byłby pierwszym w historii psem, który przekroczył trzydziestkę!


 • Skoro mowa o rekordach, to musimy też wspomnieć o Zeusie. Ten dog niemiecki mierzy 1,118 m. i jest najwyższym żyjącym psem na świecie. • Prawdziwym terminatorem wśród psów jest norweski lundehund. Zwierzak ten umie obrócić swoją głowę o 180 stopni, przedstawiciele tej rasy potrafią też całkowicie rozłożyć łapy na boki, a w czasie kiedy zima jest wyjątkowo mocna, pies zamyka swoje kanały uszne, aby chronić narząd słuchu przed zimnem. Żeby tego było mało — każda łapa uzbrojona jest w sześć palców, aby ułatwić psu łażenie po skałach. • We Włoszech istnieje dyskoteka, do której przychodzą ludzie, którzy chcą potańczyć ze swoimi czworonogami.

 • Pies, którego widzicie na zdjęciu poniżej nazywa się Striker. Zapamiętajcie go dobrze, bo to prawdziwy mistrz!


 • Striker jest specjalistą w otwieraniu samochodowych okien. Za swoje umiejętności wpisany został do Księgi Rekordów Guinnessa. Pies poradził sobie z wyzwaniem w ciągu 11,34 sekundy!

 • Rottweiler jest dziś wykorzystywany jako strażnik obejścia, "pracownik policji", a nawet przewodnik niewidomych. Wprawdzie protoplaści tej rasy znani byli jako doskonali pasterze i zaganiacze bydła, ale dopiero w średniowieczu pies ten znalazł swoje prawdziwe powołanie. Konkretnie w mieście niemieckim Rottweil, ówczesnym istotnym centrum handlu. Psy te zwane były wówczas "psami rzeźnika", a ich praca sprowadzała się do ciągnięcia wozów wypełnionych mięsem na targ oraz odganianie od tego cennego towarów wszelkich łasych na steki złodziejaszków.Oglądany: 89703x | Komentarzy: 36 | Okejek: 409 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.11

13.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało