Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Życie jest grą - oto strategie przejścia do najwyższych leveli

84 727  
180   28  
Prawdziwe życie jest grą, w której każdy uczestniczy. Masz tylko jedno życie, czasem jest naprawdę trudno, a nie masz żadnych save'ów. Oto twój przewodnik.

Podstawy

Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale prawdziwe życie jest grą strategiczną. Są w nim zabawne mini gry jak tańczenie, jeżdżenie samochodem, bieganie, seks. Ale tak naprawdę kluczowe jest w życiu odpowiednie zarządzanie swoimi zasobami.

Co najważniejsze gracze, którzy odnoszą sukcesy, angażują się we właściwe sprawy. Ważne jest odpowiednie zarządzanie pieniędzmi, ale także wiedza, jak właściwie zarządzać własnym czasem.

Dzieciństwo

Gra w życie zaczyna się wtedy, kiedy określasz swój charakter oraz ustalają się pewne okoliczności twojego życia.Pierwsze 15 lat życia to tylko uczenie się podstaw, które są do bani, ale nie można ich pominąć.

Faza wczesnej dorosłości

Jako młody gracz masz dużo czasu i energii, ale mało doświadczeń. Odkrywasz dużo rzeczy jak: która praca jest najlepsza, co jest warte zdobycia i posiadania, z kim warto się związać. Ale to wszystko jest niedostępne zanim tego nie nauczysz się zdobywać.
W tym okresie rozwijasz bardzo szybko swoje umiejętności. Nigdy potem nie będziesz mieć tyle energii i czasu.

Wtedy gra polega głównie na tym, aby wykorzystać najlepiej jak to możliwe swój czas. Wszystko, co w tym czasie robisz wpływa na rozwój twoich umiejętności.Wydaje się to proste, ale nie zawsze będziesz realizował to, co dla ciebie najważniejsze. Spróbujmy to rozwiązać.

Jak realizować własne zamierzenia

Wielu graczy sądzi, że jeśli zdecydujesz się coś robić — powiesz „chcę chodzić na siłownię” — ich ciało to całkiem zignoruje.

To nie jest błąd. Doświadczamy stanów ducha, które wyglądają mniej więcej tak:Jeśli jesteś słaby w danej dziedzinie, nie będziesz podążał za własnymi wytycznymi, dopóki nie zadbasz o swoje potrzeby. Spróbuj studiować w czasie wyczerpania fizycznego i kiedy jesteś głodny, spróbuj oglądać telewizję i skoncentruj się na Twitterze.
Twoja siła woli (motywacja) jest ważna, ale słabnie w ciągu dnia i możesz ją wzmacniać jedzeniem, odpoczynkiem, snem.
Kiedy masz motywację jesteś w stanie zrobić rzeczy, które naprawdę chcesz zrobić.
Każda twoja decyzja wymaga siły woli, ale także należy unikać robienie rzeczy bardziej atrakcyjnych na rzecz tych, które są mniej atrakcyjne (np. ćwiczenia fizyczne zamiast oglądania telewizji), aby wzmocnić siłę woli.
Jest wiele różnych sztuczek pomagających utrzymać przyjęty kierunek działania:

1. Przede wszystkim dbaj o swoje dobre samopoczucie. Gdy jesteś głodny, wyczerpany, zmęczony lub całkowicie znudzony twoja siła woli słabnie. Konsekwentnie dbaj o siebie.

2. Nie wymagaj od siebie za dużo jednego dnia. Rozłóż swoje najtrudniejsze zadania na mniejsze części i realizuj je w ciągu kilku dni, przeplatając je mniej wymagającymi zadaniami.

3. Zaczynaj od zadań najważniejszych, inne będą może trudniejsze, ale w ten sposób masz pewność, że twoje najważniejsze zadanie zostanie zrealizowane.

4. Redukuj ilość bodźców rozpraszających cię, jeśli pracujesz na komputerze i jednocześnie masz dostęp do Facebooka, będziesz potrzebował więcej silnej woli w wyborze działań ważnych i mniej ważnych. Unikaj takiego rozproszenia.


Podstawową częścią gry jest utrzymywanie odpowiedniej równowagi wobec konkurujących priorytetów oraz twoich własnych potrzeb. Po prostu nie zostawiaj siebie bez kontroli, na autopilocie, bo nigdy niczego nie osiągniesz.

Wybór właściwych zadań. Wybieranie właściwych zadań we właściwym czasie również jest elementem gry. Niektóre zadania poprawiają twoje samopoczucie, np.Inne wpływają na twoje umiejętności
Powinieneś tak rozkładać realizację zadań w czasie, aby zapewnić sobie zdrowy stan ducha.
Zarządzanie jedzeniem i snem powinno wzmacniać twoją siłę woli.
Należy przy tym rozwijać też inne umiejętności.


Niektóre umiejętności są bardziej wartościowe od innych, otwierają nowe możliwości.Inne prowadzą donikąd.Najbardziej efektywne jest łączenie umiejętności, trudniej jest wykorzystywać maksymalnie tylko jedną i starać się być w niej najlepszym. W rzeczywistości często jest to niemożliwe.Widzisz, jak psychologia pomaga stać się bogatszym i bardziej atrakcyjnym? Zapamiętaj to.


Miejsce zamieszkania

Twoje otoczenie ma wpływ na twoje umiejętności i szanse ich zdobywania.
Udział w grze jest możliwy wszędzie, ale w pewnych miejscach będzie on łatwiejszy.
Jeśli na przykład jesteś kobietą mieszkającą w „nieodpowiednim” kraju — może to blokować wiele twoich działań.

Szansa, by wszyscy urodzili się w najodpowiedniejszym dla własnego rozwoju miejscu jest znikoma. Dlatego należy się nad tym zastanowić i rozważyć możliwość zmiany lokalizacji.
Właściwa lokalizacja będzie wzmacniać twoje umiejętności i poprawiać samopoczucie.

Znajdowanie partnera

Ten zestaw mini gier jest atrakcyjny sam w sobie, jednak jego atrakcyjność jest tylko efektem ubocznym gry.
Jeżeli masz dobre samopoczucie i spore umiejętności — stajesz się bardziej atrakcyjny.

Zmęczony i zirytowany, niewykwalifikowany gracz traci w tej mini grze i może nie znaleźć partnera.
Na początku gry naturalne jest odrzucanie innych graczy i bycie odrzucanym.
Choć to normalne, ma wpływ na samopoczucie. Wielu graczy nie przechodzi tego etapu dobrze. Do przetrwania jest potrzebna regeneracja siły woli przy pomocy snu.

80% związków wynika ze znalezienia w drugiej osobie atrakcyjnych cech, ale istotne jest bycie w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu. Jeżeli uprawiasz sport, dobrze się odżywiasz, spotykasz się z ludźmi i dbasz o siebie — automatycznie będziesz promieniować atrakcyjnością.

Pozostałe 20% zależy od miejsc, w których bywasz i spotykania właściwych ludzi.

Pieniądze

W pewnym etapie gry zaczynasz zarządzać zasobem, którym są pieniądze. Wielu graczom udaje się doprowadzić do wzrostu zasobu w pierwszych etapach gry. Jednak może to powodować problemy.Najważniejszą regułą gry jest „nigdy nie pożyczaj od kogoś pieniędzy, za wyjątkiem sytuacji, gdy możesz dzięki temu zdobyć ich więcej”. Na przykład edukacja czy hipoteka mogą być tego warte, ale kupno nowych butów na pewno nie.

W zależności od finansowych ambicji możesz posłużyć się strategiami, które warto zapamiętać:

1. Nie przejmuj się pieniędzmi
Strategia niskiego ryzyka, po prostu żyjesz zaoszczędzając niewielką ilość pieniędzy na czarną godzinę. Dobrze wykorzystuj swój czas, aby nie żałować obranej strategii.

2. Strategia umiarkowania
Wybierasz uważnie karierę i otoczenie będąc gotowym na zmiany. Sporą część pieniędzy musisz zainwestować w rozwijanie umiejętności, co zabierze dużo czasu. Musisz uważać, by nie stracić motywacji i nie wypalić się.

3. Bądź bogaczem
Załóż działalność. Jest prawie niemożliwe, aby być bogatym pracując dla kogoś innego. Bogactwo nie pochodzi z pracy, tylko z posiadanych rzeczy, aktywów, z których dostajesz więcej, niż zainwestowałeś. Twoja własna firma to potężny atut, który możesz tworzyć od podstaw. W pewnym momencie twoje aktywa mogą być tak duże, że będziesz mógł przestać pracować.

Późniejsze życie

Dostępne opcje zmieniają się w czasie rozwoju gry. Małżeństwo i dzieci zabiorą twój czas i energię wprowadzając losowe elementy do gry (awaryjna zmiana pieluchy). To spowolni twój rozwój.

Starsze osoby zazwyczaj mają więcej zasobów, umiejętności i doświadczeń, co pozwala na porywanie się na rzeczy wcześniej niemożliwe, jak na przykład posiadanie domu lub pisanie powieści.Wszyscy gracze umierają po około 29 tysiącach dni (lub 80 latach). Jeśli ich osiągnięcia i umiejętności są wyższe — czas ten może ulec niewielkiemu wydłużeniu, ale nie należy grzebać w kodzie gry, aby go przedłużyć.

Na początku gry nie miałeś żadnej kontroli nad tym, kim jesteś i jakie jest twoje otoczenie. Na końcu gry staje się tak samo. Twoje dawne decyzje radykalnie kształtują, kim jesteś na końcu oraz czy jesteś szczęśliwy, zdrowy i spełniony, czy też nie. Pod koniec gry jednak niewiele możesz z tym zrobić.

Dlatego strategia jest ważna. Żeby pod koniec czasu gry nie dojść do wniosku, że straciliśmy najlepsze z jej części.

Graj jak najlepiej.

Oglądany: 84727x | Komentarzy: 28 | Okejek: 180 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.11

19.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało