Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

8 ciekawostek o ceremonii otwarcia Igrzysk w Soczi

158 585  
728   55  
Od samego początku było wiadomo, że Rosjanie mają rozmach i ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi odbędzie się z porządnym przytupem. O tym, jak skomplikowane było zorganizowanie takiego przedstawienia opowie te kilka ciekawostek.

#1. Proletariusze z zachodu

Budowa wiszących i naziemnych dekoracji rozpoczęła się około cztery miesiące przed otwarciem Igrzysk i wzięło w niej udział kilka krajów. Dla przykładu postaci robotnika i kołchoźnicy powstały w Holandii.

#2. Przemysł napędzany siłą rąk


W pierwszej części przedstawienia, która symbolizowała przemysł, wykorzystano 72 ruchome dekoracje i 817 aktorów. Konstrukcje miały nawet do 6 metrów wysokości i ważyły około tony, a na poruszanie każdą z nich potrzeba było od 2 do 4 osób. W całym przedstawieniu wzięło udział około 3000 aktorów.

#3. Ściśle tajna trojka


Jedną z najbardziej technicznie skomplikowanych dekoracji był ogromny trójkonny zaprzęg, czyli trojka. Miał on 23 metry długości, 20 metrów wysokości i ważył 9 ton. Trojka powstała w Szwecji. Aby zachować projekt w tajemnicy, do momentu otwarcia Igrzysk konstrukcję montowano w podziemnej bazie wojskowej.

#4. Skomplikowane maskotki


Maskotki Igrzysk: niedźwiedź na łyżwach, zajączek na nartach i leopard na desce snowboardowej powstały w dalekiej Australii. Figury poruszały się dzięki silnikom elektrycznym, a każdą z nich sterowała oddzielna „załoga” złożona z kierowcy i operatora-lalkarza. Dla ułatwienia pracy operatorów w figurach zamontowano po kilka kamer. Efekt oddychania postaci uzyskano dzięki zastosowaniu sprężonego powietrza pompowanego z balonów.

#5. Z udziałem publiczności


Każdy z 40 tysięcy widzów obecnych na stadionie otrzymał specjalny „medal”, który następnie musiał zawiesić na szyi. W odpowiednich momentach medale zaczynały świecić różnymi kolorami, dzięki czemu również widownia wniosła aktywny udział w oprawę ceremonii.

#6. Duże mapki


Aby wyświetlić mapy państw podczas przemarszu reprezentacji, wykorzystano 120 potężnych projektorów. Każda mapa miała wymiary 100 na 60 metrów.

#7. Łączność z bazą


Aby zapewnić synchronizację ogromnych ilości aktorów na scenie, trzeba było zastosować nie tylko specjalne oznaczenia na podłodze, ale też wyposażyć ich w bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, przez które koordynowano wszystkie sekwencje.

#8. Na koniec


Trzyminutowy filmik o historii Rosji został stworzony komputerowo. Łącznie przygotowano ponad 3000 kostiumów oraz masę rekwizytów. W scenie kierowania ruchem przez boksera Nikołaja Wałujewa wykorzystano prawdziwe samochody prowadzone przez swoich właścicieli.Oglądany: 158585x | Komentarzy: 55 | Okejek: 728 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.11

16.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało