Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Nigeryjski pastor próbował chodzić po wodzie jak Chrystus. Oto tego efekt

138 745  
346   50  
Chodzenie po wodzie nie jest łatwe, prawdopodobnie bardzo niewielu posiada dar wykorzystywania wody jako chodnika, a właściwie to w historii tylko jeden człowiek to potrafił. Wszystkie inne próby zakończyły się niepowodzeniem. Niestety nie zawsze ogranicza się to do nadszarpniętej reputacji. W tym przypadku również nie na tym się skończyło.

Jeden proboszcz z zachodniego wybrzeża Afryki był przekonany, że może być drugim człowiekiem, który potrafi chodzić po wodzie.

35-letni Frank Cabello powiedział swoim parafianom, że może powtórzyć cud Jezusa Chrystusa. Aby to udowodnić postanowił zorganizować demonstrację na plaży Libreville (Gabon).


Po przeczytaniu wersetu 14:22-33 z Ewangelii Mateusza, Cabello ogłosił, że otrzymał objawienie, według którego ma w sobie wystarczającą ilość wiary, by chodzić po wodzie.

Następnie na oczach wielu świadków na plaży, pastor Frank wszedł do wody, niestety nie miał szansy po niej pochodzić, bo od razu się zanurzył. Żywego już go nikt nie widział...

Nie jest to pierwszy przypadek tego typu w Nigerii.

Jeden samozwańczy "prorok" postanowił powtórzyć wyczyn biblijnego Daniela, który został rzucony na pożarcie lwom w klatce, ale nic mu się nie stało.


Nigeryjski "prorok" postawił sobie za cel za wszelką cenę dostać się do lwów w lokalnym zoo, aby udowodnić wszystkim "kim naprawdę jest". W końcu mimo wszelkich ostrzeżeń pracowników zoo, "prorok" ubrany w długą czerwoną szatę, na oczach zdumionych widzów, znalazł się na padoku królów zwierząt. Jednak wbrew obietnicom "prorok" nie zadziwił wszystkich swoim darem. Przeżył... kilka sekund.

Najwyraźniej w nigeryjskich bibliach powinna znajdować się etykieta ostrzegawcza: "Nie próbuj! Zagrożenie dla życia!"

Oglądany: 138745x | Komentarzy: 50 | Okejek: 346 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało