Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

16 rzeczy, których nauczyło nas życie

133 831  
457   54  
Gdy byliśmy młodzi, słyszeliśmy wiele rad od starszych. "Rób to", "nie rób tego". Myśleliśmy, że "oto wapniaki próbują nam mówić jak żyć". Po latach okazuje się, że to samo, o co były wtedy awantury, teraz przekazujemy młodszym pokoleniom. Oczywiście, teraz to my słyszymy, że jesteśmy tymi "wapniakami". Koło się kręci, ale pewne mądrości możemy w swoim gronie podsumować.

#1. Nie sugeruj się innymi. Bądź sobą

Cokolwiek się wydarzy, pozostań sobą. Mama zawsze mówiła "ty nie jesteś wszyscy"... i miała rację! Kopiowanie czyjegoś stylu i wyglądu tylko dlatego, że akurat w tej chwili jest "cool" prowadzi donikąd. Albo taka Natasz Urbańska - jest wytworem swojego męża - niby ma wszystko, ale ta jej złota klatka ostatnio znów ją "zrolowała".

#2. Szkoła nie jest od tego, by nauczyć cię wszystkiego


Wszystko co obowiązkowe jest kiepskie. Tak samo jest ze szkołą. Program nauczania jest nieadekwatny do młodzieży i realiów na świecie, a największe kariery robią ludzie, którzy są samoukami.

#3. Trzeba czytać książki

Książki to obok Internetu największe osiągnięcie naszej cywilizacji. Są dla naszego mózgu tym, czym smar dla łańcucha w rowerze. Dzięki dobrym książkom stajemy się inteligentniejsi, a przy okazji ćwiczymy wyobraźnię.

#4. Poznawaj i szanuj starszych ludzi


Ich życiowe doświadczenie daje nam wiele wskazówek. Możemy dzięki temu uniknąć wielu błędów, które tylko na nas czyhają.

#5. Wszyscy chcą, żebyś był głupi


Podatki, opłaty bankowe, reklamy, serwisy informacyjne. Nie masz czasem wrażenia, że "oni" chcą, byś był tępym debilem, który na wszystko będzie się zgadzał i raz na 4 lata postawi krzyżyk w odpowiedniej rubryce?

#6. Otaczaj się lepszymi od siebie


Bądź ambitny, staraj się być najlepszy w tym co robisz i poznawaj ludzi o takiej samej lub nawet większej ambicji. Zamiast być zwykłą szarą myszką, możesz wznieść się dzięki temu ponad przeciętność i zostać "zwycięzcą". :-)

#7. Oszczędzaj


Życie od pierwszego do pierwszego to nie jest idealny plan na życie. Zwiększaj systematycznie okres, w jakim jesteś w stanie przeżyć za jedną pensję. Osiągnij stabilność i niezależność finansową bez zbędnego wiązania się kredytem.

#8. Naucz się gotować


Gotowanie pozwala zaoszczędzić naprawdę duże sumy pieniędzy względem stołowania się na mieście, a jeśli złapiesz bakcyla, kto wie... Może stanie się twoją nową pasją.

#9. Śpij!


Atakowanie siebie nadmierną ilością kawy albo energetykami nie zaprowadzi cię nigdzie, co najwyżej do problemów z sercem i załamania nerwowego. Podstawą spokojnego życia z otwartym umysłem jest sen. Dlatego śpij 7-8h i nie szukaj wymówek.

#10. Ucz się języków


Nie działasz na szkodę patriotyzmu, gdy uczysz się zagranicznych języków. Wręcz przeciwnie, znając inne dialekty jesteś w stanie zachęcić obcokrajowca do przyjazdu do Polski i zapoznania go z naszą kulturą.

#11. Miej cel


Życie bez celu, owszem, może być przyjemne. Postawienie go sobie pozwala nam jednak nie tylko bardziej uporządkować naszą egzystencję, ale także GDZIEŚ w życiu dotrzeć.

#12. Znajdź hobbyNiektórzy mówią, że człowiek wartościowy to ten, który ma swoją oazę spokoju. Jedni lubią zbierać znaczki, inni sklejać modele samolotów, a jeszcze inni robią zdjęcia. Ludzie z pasją są lubiani i szanowani właśnie dzięki temu, że wiedzą, czego chcą od życia. A ty co lubisz?

#13. Dostrzegaj małe rzeczy


Czasem trzeba się zatrzymać, spojrzeć w niebo, w gwiazdy, na naturę. Gdy człowiek traci wszystko, tylko to mu zostaje. Z drugiej strony, jeśli doceniasz małe rzeczy, te duże doceniają ciebie. Życie jest proste, jeśli go sobie nie komplikujesz.

#14. Miej marzenia


Marzenia to najdoskonalsze, co mamy. Bez nich nie postawisz sobie w życiu celu, a ciężko cokolwiek bez niego osiągnąć.

#15. Ufaj swojemu wewnętrznemu głosowi


Opinie innych ludzi są ważne, ale nie ma na świecie lepszego instynktu niż twój własny. To on chce dla ciebie jak najlepiej, więc niezależnie od tego, co mówią wszyscy twoi znajomi, bierz pod rozwagę także swoją intuicję.

#16. Żyj tu i teraz...


...bo jutro może być za późno!

Oglądany: 133831x | Komentarzy: 54 | Okejek: 457 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało