Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Rzeczy, których powinna unikać gimbaza (i nieco starsi też)

114 764  
306   57  
Małolacie/małolato!
Rzeczy, o których przeczytasz w pierwszej chwili wydadzą ci się nieszkodliwe, a czasem nawet całkiem fajne. Nie daj się zwieść pozorom i lepiej ich unikaj, bo kiedy skończysz trzydziestkę i zaczniesz łączyć fakty (nazywa się to dojrzałością), możesz zacząć żałować... Chodzi o to, że sobie możesz to życie spier#olić. A więc:

#1. Picie na umór

Tak. Zaczęliśmy z grubej rury. Choć to może ci się wydawać niedorzecznym pomysłem, naprawdę unikaj upijania się do nieprzytomności dopóki nie osiągniesz trzydziestki. Znaj umiar. To, co wygląda na niewinne igraszki i zabawy, może się skończyć alkoholizmem i naprawdę nawet nie zauważysz kiedy.

#2. Palenie mostów


To przenośnia (choć podkładanie ładunków zapalających pod Świętokrzyskim też raczej nie uczyni Twojego życia szczęśliwym).
Czy będzie chodzić o byłego szefa, czy o byłą kochankę, nigdy nie wiesz czy i w jaki sposób życie nie postawi was ponownie przed sobą. Zatem nie pluj szefowi w pysk odchodząc z pracy, a kochance nie łam na odchodnym kończyn. Jeśli musisz się wyżyć idź pobiegać, jeśli musisz zakląć napisz wulgarny list, a później go... podrzyj.

#3. Żarcie z fast foodów


Jedzenie tłustych frytek i hamburgerów jest nawykiem, którego trudno się pozbyć, zwłaszcza jak zaczniesz się starzeć, a twoje życie stanie się bardzie „osiadłe” (i bardziej skomplikowane - bo łatwiejsze nie będzie).

Zanim się obejrzysz paskudny nawyk przejmą twoje dzieci i to jest główna przyczyna tak wielkiej popularności fast foodów na Zachodzie.

#4. Uważanie się za kogoś wyjątkowego


Rozpieszczane i narcystyczne dzieci prezentują tylko swoje najgorsze cechy. Daruj sobie, jesteś TAKI SAM JAK INNI. W zderzeniu z twardą rzeczywistością, która zweryfikuje ich urojenia stracisz nie tylko poczucie wartości, ale i zdrowie psychiczne.

#5. Przebywanie w toksycznych związkach


Związki i przyjaźnie, w których wszystko stoi na krawędzi, pełne kłótni i awantur, nie są dobrym pomysłem na wzmacnianie twojego zdrowia psychicznego.

Po latach możesz obudzić się z ręką w nocniku (to też przenośnia, choć naprawdę można obudzić się z ręką w nocniku) i dojść do wniosku, że energia, którą zmarnowałeś/aś na użeranie się z kimś mogła być wykorzystana na coś pożytecznego.

#7. Zaciąganie kredytów nie do spłacenia


Zrobienie sobie długu, który będzie ci wisiał nad głową do końca życia spowoduje, że będziesz myśleć tylko o tym, jak przeżyć do pierwszego. Nie znajdziesz czasu na prawdziwe radości. I będziesz kupować to, co musisz, a nie to, co chcesz. Możesz zlekceważyć ten punkt tylko jeśli nie planujesz mieć nigdy własnego domu i rodziny.

#8. Palenie


Jeśli nie zaczniesz palić przed trzydziestką, prawdopodobnie nigdy nie zaczniesz. Zaoszczędzisz sporo kasy i zdrowia. Nie pal.

#9. Psucie swojej historii zatrudnienia głupimi wybrykami


Wszelkie dziury w CV dla przyszłego pracodawcy mogą oznaczać czerwone światło. A jeśli popełnisz głupi wybryk raczej nie będziesz mógł pochwalić się zatrudnieniem w firmie, w której narozrabiałeś. Być może w przyszłości przez to nie zdobędziesz roboty, o której marzysz.

#10. Spędzanie zbyt dużo czasu w Internecie


Twoje życie online może być świetnym dodatkiem do prawdziwego. Ale nie przegapiaj prawdziwych doświadczeń. Bardziej prawdopodobne, że na zawsze zapamiętasz momenty z realu, a nie rozmowy na Facebooku, nawet jeśli te drugie trafią na Mistrzów.

#11. Zamartwianie się, co pomyślą inni


Szukanie uznania w innych leży w ludzkiej naturze, ale może również poważnie cię wykoleić na drodze do znalezienia szczęścia w samym sobie. Jednak szanuj ludzi.

#12. Wyznaczanie sobie nierealnych celów


Wyznaczaj cele realne. Nie planuj podróży w kosmos jeśli nie wiesz, co to jest kosmos. Najpierw zaplanuj zdobycie wiedzy.

A jeśli kiedyś nie uda ci się zrealizować zamierzonego celu, nie czuj się jak nieudacznik, to jedna z najbardziej autodestrukcyjnych rzeczy jakie można zrobić.

#13. Olewanie edukacji


Nie wszyscy humaniści trafią na kasę do McDonaldsa i naprawdę, trzeba być wielkim debilem, żeby przechwalać się swoim brakiem wiedzy (dotyczy zwłaszcza osób, które być może za chwilę zechcą to zrobić pod niniejszym tekstem).

#14. Czekanie aż praca marzeń przyjdzie do ciebie sama


Nie ma nic złego w byciu trochę wybrednym, ale w pewnym momencie trzeba po prostu wyjść i zdobyć doświadczenie w pracy budowlańca. Nigdy nie wiadomo, kiedy można spotkać kogoś - być może podczas pracy na budowie czy w handlu? - kto może otworzyć wcześniej zamknięte przed tobą drzwi.

#15. Nieszanowanie swoich stawów


Problemy ze stawami wrócą do ciebie na starość i będą źródłem bólu, zmartwień i wydatków na lekarzy i leki. Przede wszystkim będą źródłem bólu.

#16. Ryzykowne zachowania seksualne


Choroby przenoszone drogą płciową stały się tak powszechne, że są mniej piętnowane. Co nie zmienia faktu, że do końca życia będziesz żyć z wirusowym zapaleniem wątroby lub z AIDS, i nie myśl, że to wpływa tylko na zdrowie. To wpłynie również na związki. UŻYWAJ PREZERWATYW!

#17. Zamulanie


To samo żarcie, ci sami ludzie, te same miejsca to świadectwa nudnej egzystencji. Będziesz to robić na starość, teraz nie rób. Poznawaj ludzi, miejsca, smaki.

#18. Odwlekanie w nieskończoność rzeczy, którą chcesz zrobić

Oczywiście, że po trzydziestce można założyć boysband. Ale to nie będzie fajny boysband.

#19. Brak ćwiczeń fizycznych


Im będziesz starszy/a, tym bardziej twoja energia będzie maleć. Aż któregoś dnia obudzisz się zmęczony i ospały (z ręką w nocniku).

Ćwiczenia i dobre nawyki żywieniowe są dużo trudniejsze do realizacji, jeśli nie zaczniesz ich stosować w młodości.

#20. Pochopne osądzanie innych

Teraz myślisz, że tak nie będzie, ale być może któregoś dnia stażysta skończy jako twój szef, a kelner, dla którego byłaś niegrzeczna, pojawi się w telewizji ze swoim słynnym zespołem. Być może ty wtedy będziesz wyciągać rękę z nocnika. Życie układa różne układanki.


#21. Zaniedbywanie uzębienia

Dbaj o zęby. Albo zobaczysz, ile kosztuje wstawienie nowych. Nie chcesz wiedzieć.


#22. Robienie dzieci

Prawdopodobnie nie jesteś gotowy/a. Zrób, jak będziesz starszy/a, to będzie oznaczać lepszą jakość życia dla Ciebie i Twojego dziecka.


A teraz przeczytajcie, co w komentarzach poniżej mają wam do powiedzenia starsi koledzy i koleżanki.

Oglądany: 114764x | Komentarzy: 57 | Okejek: 306 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.09

20.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało