Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

19 obietnic, które składają sobie ludzie zanim urodzi im się dziecko

90 973  
217   47  
Podobno narodziny dziecka przewracają świat do góry nogami. Zmienia się wszystko, łącznie z nawykami, które pielęgnujemy od lat. Jednak wielu z nas obiecuje sobie, że posiadanie potomstwa nie wpłynie aż tak znacząco na ich życie. Niektórzy wręcz sądzą, że już teraz wiedzą jak być idealnym rodzicem. Spokojnie, życie pokaże im gdzie ich miejsce.

#1. Nie będę prowadzać dziecka na smyczy

Oczywiście, że nie będziesz. Nawet jeśli twoje dziecko to typ „biegacza”, ma specjalne potrzeby albo śmiertelnie boi się tłumów. Przenigdy.
 

#2. Nie będę skarżyć się na brak snu

To ciągle użalanie się rodziców, że są niewyspani! Ty nie będziesz tego robić. Po sześciu miesiącach spania po kilka godzin na dobę nawet nie piśniesz, że chce ci się spać, bo przecież wiesz, jakie to irytujące.

#3. Nie przybiorę na wadze

W odróżnieniu od innych rodziców, ty będziesz wstawać wcześnie rano (po wstawaniu co dwie godziny w ciągu nocy) i pójdziesz ćwiczyć na siłownię. Na pewno.

#4. Nie będę się spóźniać

Kiedy będziesz mieć dziecko zdasz sobie sprawę, że nikogo nie obchodzi, że musisz przygotować nie tylko siebie, ale i potomstwo, spędzić pół godziny na szukaniu buta oraz wpakować wszystko i wszystkich do samochodu. Ale ty przecież zawsze będziesz na czas.

#5. Nie będę zabierać dzieci na spotkania ze znajomymi

Co to za problem zapłacić opiekunce, żeby została na wieczór z dzieckiem, prawda? A w polskich warunkach zawsze można podrzucić latorośl dziadkom. Więc o co chodzi?

#6. Nie pozwolę dzieciom na oglądanie telewizji

Będziesz wymyślać dla nich ciekawsze zajęcia i aktywnie w nich uczestniczyć. Gry edukacyjne, zwiedzanie muzeum lub nauka chińskiego brzmi interesująco.

#7. Nie pozwolę dzieciom na używanie iPada albo iPhone

Jaka to radość będzie usłyszeć od swojego dziecka, gdy zobaczy u swoich kolegów i koleżanek iPady: „Tak się cieszę, że tego nie mamy. Przecież to by zniszczyło nasze umysły!”.

#8. Nie będę latać z dzieckiem

Nie ma nic gorszego, niż dziecko płaczące w samolocie, więc nie zamierzasz zabierać swojego na pokład dopóki nie skończy 4 lub 5 lat.

#9. Nie będę wrzucać zdjęć dziecka na FB

Twoi znajomi już teraz wątpią w tę deklaracje, skoro wrzucasz na swój profil zdjęcia jedzenia.

#10. Nie zrezygnuję z imprez

Znasz rodziców, którzy wystawiają do wiatru swoich znajomych, bo mają dzieci. Ty nigdy taki nie będziesz. Po prostu walniesz Red Bulla i zatrudnisz kolejną opiekunkę.

#11. Moje mieszkanie będzie zawsze posprzątane

Lubisz porządek, więc po całym dniu z dziećmi będziesz spędzał kilka godzin na sprzątaniu.

#12. Będę orientował się we współczesnej kulturze

Rodzice, którzy nie znają imienia nowej dziewczyny Leonarda DiCaprio są tacy beznadziejni! Po pracy, zabawie z dziećmi i sprzątaniu będziesz godzinami czytał wszystkie popularne portale, żeby być na bieżąco.

#13. Nie wprowadzisz rygoru w domu

Niektórzy rodzice są tak surowi wobec własnych dzieci… Ale nie ty! Ty będziesz apelował do ich dziecięcego rozumu i logiki. Jeśli twoje dziecko dostanie napadu szału, bo chce, żebyś kupił mu chipsy, ty spokojnie wytłumaczysz mu, że to niezdrowe i że dla własnego dobra powinno jeść owoce.

#14. Nie pozwolę, by dziecko szalało przy ludziach

Przecież jeśli zacznie wariować, ty wylejesz na nie kubeł cierpliwych wyjaśnień i apelowania do jego rozsądku.

#15. Moje dziecko będzie zdrowo się odżywiać

Będzie uwielbiać warzywa! Surowe!

#16. Nie będę zabierać dzieci do restauracji

W przeciwieństwie do tych rodziców, którzy pozwalają by ich dzieci zakłócały posiłek innym ludziom, ty zatrudnisz opiekunkę za każdym razem, gdy zechcesz zjeść coś na mieście. A tak w ogóle, jaką cześć budżetu planujesz przeznaczyć na opiekunki?

#17. Nie pozwolę, by bycie rodzicem wpłynęło na moją pracę

Co z tego, że jesteś zmęczony i nie możesz pracować do późna? Będziesz tak samo wydajny jak wcześniej!

#18. Nie będziesz kurczowo trzymać się harmonogramu

Nie wkurza cię, że znajomi mający dzieci wychodzą wcześniej, bo muszą je położyć spać o określonej godzinie? Ty nigdy taki nie będziesz. Zostaniesz kolejną godzinę, a następnego dnia dzielnie stawisz czoła marudnemu i złośliwemu szczeniakowi.

#19. Nie wyjdę z domu w dresie

Nieważne, że musisz tylko podrzucić dziecko do szkoły na zerówkę. Będziesz ubrany bez zarzutu.

Oglądany: 90973x | Komentarzy: 47 | Okejek: 217 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.09

16.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało