Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Poświęcił 5 lat życia na stworzenie modelu kartonowego Boeinga 777. Efekt powala

412 570  
1317   170  
Wszystko zaczęło się od zajęć ZPT w szkole średniej, gdzie zadaniem uczniów było sklejenie kartonowego modelu. Luce Iaconi-Stewartowi tak to się spodobało, że postanowił zbudować dokładny model samolotu pasażerskiego Boeing 777 w skali 1:60. To było w 2008 roku, kiedy Luca zaczynał uczęszczać do szkoły, dziś projekt trwa i powoli zbliża się do końca. To co powstało bez wątpienia powoduje opad szczeny!Luca przy konstrukcji modelu oparł się na znalezionych w sieci szczegółowych planach samolotu indyjskich linii lotniczych - Air India 777-300ER. Na ich podstawie modelarz tworzy rysunki w Adobe Ilustratorze i drukuje je bezpośrednio na kartonie.

Luca chce, żeby jego model był naprawdę idealny, doprowadziło to do tego, że jak sam twierdzi, zbudował nie jeden, a co najmniej dwa modele - jeden, który oglądamy, a do tego wiele wydruków próbnych i podejść do tworzenia elementu samolotu, w tym trzy ogony, dwie pary skrzydeł i niezliczoną ilość "dodatkowych" elementów wyposażenia wnętrza.

Plany ambitnego modelarza przewidują zakończenie prac latem 2014. Jeszcze nie wie, co będzie robił później, ale napomknął coś o zbudowaniu kolejnego modelu samolotu, tym razem 6-metrowego.


9

Oglądany: 412570x | Komentarzy: 170 | Okejek: 1317 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.02

24.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało