Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najbardziej ikoniczne wąsy, które możesz zapuścić

156 882  
334   60  
Chcielibyśmy stanowczo zaprotestować przeciw podłemu insynuowaniu jakoby zapuszczanie wąsów miało być utożsamiane z wieśniactwem, konserwatyzmem i niemytymi pachami. Obfity zarost pod nosem towarzyszył nam od zarania dziejów i w żadnym wypadku nie jest powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie. Dziś składamy hołd najlepszym, ikonicznym wąsom jakie kiedykolwiek rosły.

Wąs - podkowa

To cudo zwane jest też „wąsem motocyklisty”. To najbardziej męski wąs ze wszystkich omawianych tu wąsów. Ułożony w kształt odwróconej litery „U” rosnąć powinien równo na całej długości górnej wargi oraz boków ust. Z osobą noszącą taki zarost nie ma żartów, więc zdecydowanie odradzamy zapuszczanie podkowy ironicznie niemodnym hipsterom. Tu nie ma absolutnie żadnej ironii, ani nawet lekkiego dystansu do siebie - jeśli chcesz być właścicielem takiego skarbu lepiej upewnij się, że masz jaja twardsze niż żelbet i potrafisz gołymi rękami łeb urwać Hydrze.


 

Czas zapuszczania: 4 miesiące

Noszony przez: Hulk Hogan, James Hetfield, Axl Rose, Sam Elliott, Nick Cave

 

Wąs Fu Manchu

Często uważany za nieco bardziej zwiewną i wymuskaną wersję podkowy. Błąd! Zarost Fu Manchu zapuszczany jest jedynie nad wargą, podczas gdy bok ust jest gładko ogolony. Wąs ten ma długą tradycję - noszony był przez wielkich wojowników z czasów panowania chińskiego władcy Huang Di (czyli przeszło 2600 lat przed naszą erą). Od czasów kiedy takim „ornamentem” udekorowano twarz serialowego Fu Manchu, wąs ten stał się stereotypowym elementem filmowych geniuszy zła rodem z Chin.


Czas zapuszczania: 6 miesięcy

Noszony przez: Fu Manchu, Bezlitosny Ming
 

Wąs angielski

A ten zarost to prawdziwa „cicha woda”. Może tego nie widać, ale w rzeczywistości wąsy tego typu wymagają długiego zapuszczania. Muszą bowiem być bardzo długie i zaczesane na boki. Nieodzownym elementem angielskiego wąsa są jego końcówki ufryzowane na kształt sterczących ku górze knotów.Taki zarost noszony był przez angielskich żołnierzy z XIX wieku. Z racji tego, że włosy rosnące na twarzy są dość oporne na fryzowanie, Międzynarodowa Komisja do spraw Męskości dopuszcza w tym przypadku stosowanie preparatów do stylizacji. Uwaga dla hipsterów: tak, ten wąs jest ironiczny!

https://www.youtube.com/watch?v=ulGQVyRpzvA

Czas zapuszczania: 5 miesięcy

Noszony przez: Eugene Hütz, Hercules Poirot, sir Arthur Conan Doyle
 

Wąs spaghetti

Inaczej zwany też wąsem-kierownicą lub po prostu wąsem włoskim. Można by rzec, że ten „ornament” jest prawdziwą wąsową wolnoamerykanką. Najważniejsze by był duży, gęsty i widoczny.


Taki zarost noszony był zarówno przez nieugiętych Gallów nieustannie spuszczających łomot rzymskim legionistom, jak i przez legendarne postacie z czasów Dzikiego Zachodu. Najczęściej kojarzony jest z ludźmi twardo stąpającymi po ziemi. A, no i warto też dodać, że wbrew opinii niektórych wraz z zapuszczeniem wąsa spaghetti jego właściciel wcale nie zostaje z miejsca obdarowany zdolnością płynnego mówienia po włosku.

https://www.youtube.com/watch?v=9JhuOicPFZY

Czas zapuszczania: ile wlezie – niech sobie rosną

Noszony przez: Józef Stalin, Buffalo Bill, Lech Wałęsa (wczesny), Wyatt Earp
 

Wąs - ołówek

To całkiem niezła nazwa dla tego typu zarostu - wąsik w tym przypadku nie jest szerszy niż grubość ołówka. Zapuszczany jest tuż nad wargą, podczas gdy reszta skóry, aż do nosa, musi być ogolona. Efekt bywa czasem dość pretensjonalny i może budować nieco ekscentryczny, wymuskany i nierzadko niepokojący obraz posiadacza tak pieczołowicie wystrzyżonego wąsa. Dlatego też jeśli nie jesteś mieszkającym w zamku odludkiem, kręcącym się koło placów zabaw pedofilem lub zmanierowanym zbieraczem motyli, lepiej takiej wąsiny nie zapuszczaj.


Czas zapuszczania: 1 miesiąc

Noszony przez: Gomez Addams, Little Richard, Errol Flynn
 

Wąs - szczoteczka do zębów

Wąsik to całkiem fajny, ale niestety za sprawą pewnego austriackiego urwisa - mocno znienawidzony. Miał on (wąs, a nie austriacki urwis) najczęściej 1/3 długości wąsa klasycznego i noszony był dokładnie pod samym nosem. Reszta twarzy musiała być gładko ogolona. (Uwaga! Miniwąsik jest absolutnie niekompatybilny ani z brodą, ani z bokobrodami, ani nawet z kilkudniowym zarostem). Wbrew temu co może się wydawać, styl ten nie pochodzi z nazistowskich Niemiec, ale z XIX-wiecznych Stanów Zjednoczonych, gdzie był alternatywą dla noszonych w Europie długich, wystylizowanych kłaczysk pod kichawą. Popularność zdobył dzięki Charliemu Chaplinowi, który chwalił sobie tenże niewielki, zgrabny wąsik za spory ładunek komizmu oraz fakt, że był on wystarczająco mały, aby nie zasłonić twarzy aktora i pozwolić mu grać mimiką. Niestety Hitler wszystko spieprzył i obecnie nikomu nie jest do śmiechu na widok tego ślicznego cudeńka.


Czas zapuszczania: 2 miesiące

Noszony przez: Charlie Chaplin, Oliver Hardy, Adolf Hitler
 

Wąs klasyczny

Nieśmiertelny, klasyczny wąs idealnie komponujący się z bujnym frędzlami na klacie wystającymi spod rozpiętej koszuli, sandałami nałożonymi na śnieżnobiałe skiery, oraz nade wszystko - z Tomem Selleckiem. Wbrew pozorom nawet tak oczywisty zarost wymaga sporej pielęgnacji. Wąs powinien być równo przycięty na całej długości i nie zakrywać górnej wargi. W innym przypadku regularne jedzenie pomidorowej może paskudnie zafarbować naszą długo zapuszczaną dumę. A to jest złe, bo przecież rudych nikt nie lubi.


Czas zapuszczania: 2 - 4 miesiące

Noszony przez: Freddie Mercury, Tom Selleck oraz... ten sympatyczny pan:

https://www.youtube.com/watch?v=iIyyPsqRweE
 

Wąs kobiecy

Równie niepożądany co męskie cycki. Najczęściej rozpaczliwie rzadki i upiornie zaniedbany. Z racji tego, że panie absolutnie nie wiedzą jak swoje wąsy odpowiednio fryzować i dostojnie stroszyć, noszenie przez nie zarostu powinno być prawnie zakazane, a kobietę przyłapaną na zapuszczaniu bujnego włosia w innym miejscu niż głowa należałoby skazywać na publiczne batożenie i wygnanie z osady. Wnioskujemy, aby jedyną dopuszczalną formą wąsa dozwoloną dla płci pięknej były wąsy mleczne.


Czas zapuszczania: całe życie

Noszony przez: Frida Kahlo, feministyczne bojówki, twoja ciocia

 

Wybaczcie nam brak wzmianki o S. Dalim. Wąs tego artysty dobrze wygląda tylko na zdjęciach. W praktyce łatwo sobie wykłuć nim oko.


Oglądany: 156882x | Komentarzy: 60 | Okejek: 334 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.03

03.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało