Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 kultowych seriali z lat 80. i 90.

219 101  
1187   203  
Te seriale powstały już 30 lat temu. Zaskoczony? My w redakcji też się zdziwiliśmy, bo wydaje się nam, że oglądaliśmy je całkiem niedawno. Zapraszamy na mały przegląd 15 popularnych seriali z tamtych lat.

#1. Airwolf

Tytułowy Airwolf to w rzeczywistości helikopter Bell 222. Stał się on najlepszym śmigłowcem jaki pamiętamy. To o nim i przygodach jego załogi jest serial, który stworzony został w 1984 roku.

Stringfellow Hawke, który był pilotem Airwolfa, zapadł w pamięć wielu osobom ze względu na swoją odwagę i konsekwentność. Narażał on swoje życie po to, aby sekretna agencja wywiadu pomogła odnaleźć jego zaginionego brata.

Na potrzeby produkcji do helikoptera dorobiono drugie drzwi, a po zakończeniu serialu śmigłowiec został sprzedany niemieckiej firmie, gdzie latał jako powietrzny ambulans. Rozbił się 9 czerwca 1991 roku, w trakcie burzy. W katastrofie zginęły 3 osoby.


#2. Viper


Produkcja tego serialu została rozpoczęta w 1993 roku oraz wznowiona w 1996. Doskonale pamiętamy odważną załogę Vipera, która nieustannie walczyła z przestępczością. Sam Viper był i do tej pory może być marzeniem wielu, W mgnieniu oka potrafił przekształcić się w super uzbrojony pojazd i wjechać w sam środek strzelaniny oczywiście wychodząc bez szwanku z ostrzału.

#3. Świat według Bundych


Oryginalny tytuł tego stworzonego w 1987 roku serialu to "Married... with Children". Teoretycznie opowiadający o losach przeciętnej amerykańskiej rodziny żyjącej w Chicago, a praktycznie to jeden z najśmieszniejszych seriali, do którego co jakiś czas z przyjemnością się wraca.

Al Bundy stał się mentorem mnóstwa facetów, a jego teksty wielokrotnie do dziś są cytowane i przypominane. Każdy bohater tego serialu miał bardzo charakterystyczną postać, z którą utożsamiało wielu ludzi. Przychylność widzów zyskał także pies Buck, który niestety zdechł w czasie kręcenia serialu w 1996 roku, miał 13 lat, a zastąpił go nowy pies Lucky.

#4. Alf


ALF to skrót od Alien Life Form - tak nazwał przybysza z kosmosu William gdy ujrzał go po raz pierwszy. Właśnie o takim przybyszu jest serial stworzony w 1986 roku.

Zaczęło się od tego, że na dachu rodziny Tannerów rozbija się statek kosmiczny, a mieszkańcy domu przygarniają rozbitka, który pochodzi z planety
Melmack. Od tego czasu urodzony w 1756 roku ALF zawładnął światem. Widzowie przed telewizorami nie tylko czekali na tytułowego Alfa, ale także na piosenki, które były powiązane z fabułą każdego odcinka.

#5. Słoneczny patrol


Film stworzony w 1989 roku z oryginalną nazwą "Baywatch" trafił do 140 krajów. Jego akcja rozgrywała się na na plaży w Południowej Kalifornii. Serial opowiada o przygodach zawodowych i życiowych atrakcyjnych ratowników.

Cała ekipa dzielnie ratowała życie wielu nieodpowiedzialnym turystom, zmagając się z równie ciężkimi problemami w życiu prywatnym. Produkcja oglądana przez całe rodziny, bo zarówno panie jak i panowie dzięki skąpo ubranym ratownikom mieli na co popatrzeć.Jako ciekawostkę dodamy, że zgłaszający swoją kandydaturę
Leonardo DiCaprio został odrzucony, bo był za szczupły.

#6. Nieustraszony


Serial, który od 1982 roku zatrzymywał widzów przed telewizorami intrygując tym, czego dotąd nie znano. Główny bohater Michael Knight posiada super samochód, którego używa do walki z przestępczością. Samochód ten stał się marzeniem wielu ze względu na możliwości jakimi dysponował.

Zmodyfikowany Pontiac Trans-Am z charakterystycznymi czerwonymi, migającymi diodami na przodzie potrafił mówić, badać teren, jeździć bez kierowcy oraz wiele więcej. W czwartym sezonie serialu do auta dodano tryb "Super prędkości" jako środek mający na celu zatrzymanie widzów.

#7. Grom w Raju


To serial, który powstał w 1993 roku, a jego oryginalny tytuł to "Thunder in Paradise". Wykonawcy głównych ról w tym filmie Hulk Hogan jako R.J „Hurricane” Spencer i Chris Lemmon grający Martina Brubakera, stali się idolami wielu dzięki swojej sile i odwadze. Serial opowiada o dwóch przyjaciołach, którzy są byłymi komandosami. Po zbudowaniu swojej motorówki o nazwie GROM wykorzystywali ją do walki z przestępcami.

#8. Nikita


Serial Nikita nakręcono w 1997 roku w Toronto. Oparty jest na podstawie filmu o tym samym tytule, który powstał w 1990 roku, a reżyserował go Luc Besson. Tytułowa bohaterka Nikita została skazana na dożywocie za zabójstwo policjanta, lecz w więziennej celi dowiaduje się, że upozorowano jej samobójstwo, a ona musi pracować dla tajnej organizacji antyterrorystycznej o nazwie Sekcja 1.

Nikita dostaje opiekuna, którym jest Michael Samuelle. Ma on za zadanie zmienić bohaterkę w maszynę do zabijania. Po czasie ich relacje przeradzają się w uczucie. Serial ten trwał 5 sezonów, a od filmu różni go m.in. to, że w filmie, jak i w jego remake'u, Nikita zabija kogoś i zostaje uznana winną. Natomiast w serialu nikogo nie zabiła, została wrobiona i uznana winną.


#9. MacGyver


Kolejny kultowy serial, którego produkcja rozpoczęła się w 1985 roku. Tytułowy MacGyver to były agent amerykańskich służb specjalnych. Musiał on stawiać czoła dużej liczbie groźnych przestępców. Wie wszystko i potrafi zrobić coś z niczego. Głównym rekwizytem bohatera był wielofunkcyjny scyzoryk.

Wykorzystując swoje umiejętności MacGyver musiał podołać w zadaniach powierzonych mu przez tajną fundację,
Phoenix. To dzięki temu serialowi w języku angielskim pojawił się czasownik "to macgyver" oznaczający naprawić coś, wymyślić.

#10. Herkules


Powstały w 1995 roku i nakręcony w Auckland (Nowa Zelandia) serial, którego głównym bohaterem jest Herkules. W jego rolę wcielił się Kevin Sorbo. Syn boga Zeusa, posiadając nadludzką siłę, wędruje po starożytnej Grecji wraz z Jolaosem i stara się pomagać ludziom.

#11. Żar tropików


Oryginalna nazwa tego filmu to "Sweating Bullets". Stworzony w 1991 roku serial kręcony był w Izraelu, RPA, Meksyku i na Mauritiusie. Opowiada o byłym policjancie, który zostaje zwolniony i zmienia swoje miejsce zamieszkania, gdzie zaczyna pracę jako prywatny detektyw. Do swojego zespołu zatrudnia Sylvie. Wspólnie rozwiązują zagadki w miasteczku Key Mariah. W serialu tym ważną rolę ogrywają także policjant Rolli i barman Spider.

#12. Renegat


To kolejny niezapomniany serial z 1992 roku, który nakręcony został w San Diego. Jego głównym bohaterem jest młody policjant Reno Rainesie, którego gra Lorenzo Lamas.

Główny bohater motocyklista, po złożeniu zeznań przeciwko swoim kolegom funkcjonariuszom zostaje fałszywie oskarżony o morderstwo, przez to musi uciekać przed resztą skorumpowanych kolegów po fachu. Wspominając o tym serialu nie można także zapomnieć o
Bobby Six Killerze, którego rolę odgrywa Branscombe Richmond - łowca głów, który razem z Renegatem ściga przestępców, za których wyznaczono nagrody.

#13. Xena Wojownicza Księżniczka


Produkcja z 1995 roku stworzona w Auckland, która przedstawia losy seksownej wojowniczej księżniczki o imieniu Xena, którą zagrała Lucy Lawless. Xena zachwyca nie tylko swoją urodą, ale także umiejętnościami, miedzy innymi przy użyciu broni (lub bez niej) bezlitośnie rozprawia się z każdym wrogiem.

#14. Strażnik Teksasu


Ten film to prawdziwa legenda. Serial wyprodukowany w 1993 roku z oryginalną nazwą "Walker, Texas Ranger". Cordell Walker, którego gra Chuck Norris, to jeden z najlepszych Strażników Texasu. Jest konsekwentny i nieugięty, ze sztukami walki jakie zna Walker żaden przestępca nie ma szans.

Cordell wraz z agentem
Jimmym Trivettem i panią prokurator (później swoją żoną) Alex Cahill Walker, zmaga się z niebezpiecznymi przestępcami tropiąc wszelakie afery. Obowiązkowo po wykonanym zadaniu wszyscy agenci spotykają się w barze emerytowanego strażnika C.D. Parkera.

#15. Drużyna "A"


Stworzony w 1983 roku serial komediowo-sensacyjny, na podstawie którego stworzono potem grę, a używany w filmie czarny i szary van GMC z charakterystycznym czerwonym pasem stał się prawdziwą ikoną pop-kultury lat 80.

W produkcji tej zobaczyć możemy losy grupy najemników, którzy walczyli wcześniej w wojnie wietnamskiej, lecz zostali niesłusznie oskarżeni o obrabowanie Banku Hanoi. Następnie uciekają oni z więzienia wojskowego i od tego czasu tworzą tytułową
Drużynę "A", która rozwiązuje sprawy kryminalne próbując zarazem dowieść swej niewinności.
5

Oglądany: 219101x | Komentarzy: 203 | Okejek: 1187 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.08

13.08

12.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało