Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Rudzi mają przechlapane

189 529  
433   93  
Rudzi nie mają lekko - w przerwach między leczeniem raka skóry muszą opowiadać o kolorze swojego krocza albo tłumaczyć się łowcom czarownic z tego, że wcale nie są wampirami. A może są?

Bardziej wrażliwi na ból i zimno


 
Wiele badań mówi o tym, że rudzi są bardziej podatni na niektóre rodzaje bólu niż inni ludzie. Badania Amerykanów z Louisville University dowiodły, że kobiety o rudych włosach potrzebują średnio 19% więcej środka przeciwbólowego niż kobiety z ciemnymi włosami. Ci sami badacze dowiedli, że rudowłosi czują większy strach przed dentystą, a przez to 2 razy rzadziej chodzą do niego na wizyty. A w końcu - rudzi odczuwają bardziej spadki i wzrosty temperatury. Sądzi się, że w głównej mierze odpowiada za to gen recesywny MC1R i jego mutacje.

Bardziej narażeni na choroby


 
Istnieje grupa chorób i dolegliwości, na które osoby rudowłose są bardziej podatne niż bruneci i blondyni. W 2009 roku opublikowano wyniki 16-letnich badań prowadzonych na 130 000 ochotników, które wskazują, że rudowłosi są bardziej narażeni na chorobę Parkinsona. Z kolei mutacje recesywnego genu, odpowiadającego za rudy kolor włosów i jasny skóry, powodują, że takie osoby mogą szybciej zachorować na raka skóry wywołanego promieniami UV. Rudy oznacza również zwiększone ryzyko endometriozy (choroba kobiet w wieku rozrodczym).

Obiekt drwin i prześladowań


 
W związku z tym, że kawały o blondynkach nie przebiły się do internetowego mainstreamu, szydera internautów skupia się często na rudych. Ze wszystkich grup podzielonych na kolor włosów nikomu nie obrywa się tak często jak rudzielcom. A to ktoś nie zaliczył, bo jest rudy; jak nie ma kolegów, to jest rudy; rudy nie dostał podwyżki, bo jest rudy i w ogóle wszelkie niepowodzenia zawdzięcza kolorowi włosów. W średniowieczu rudych również nie darzono wielką sympatią. „Młot na czarownice” - podręcznik, jedno z podstawowych kompendiów wiedzy o czarach i czarownicach - uznawał rudych za popleczników Szatana, a także wilkołaki i wampiry. Jak wiadomo, tacy nie mieli łatwego życia. XIX-wieczni badacze - Cesare Lombroso i Guglielmo Ferrero - w swojej książce pt. „Kryminalistka, prostytutka i normalna kobieta” stwierdzili, że 48% przestępstw wśród kobiet popełnianych jest przez kobiety o rudych włosach.

Jeśli rudy masz na głowie, to na dole...


kolor jego włosów łonowych. No bo jeśli dach płonie, to i piwnica może się ogniem zająć, prawda? A to już rzecz rzadko spotykana, więc logiczne, że człowiek chciałby wiedzieć jak to w końcu jest. Nawet gdy okazuje się tysięcznym pytającym.

Nie chcą ich nasienia

Cryos - duński, największy bank spermy na świecie oficjalnie zaprzestał przyjmowania materiału genetycznego od rudych, pomimo tego, że nie brakuje dawców. Wyczerpują się za to chętni do posiadania rudych dzieci. Wychodzi na to, że nawet bezpłodne pary wolą zostać bezdzietne niż mieć rudego potomka. Nie oznacza to jednak, że rudzi wyginą - wbrew temu, co radośnie
ogłaszają co chwila internety. Dopóki istnieją nosiciele genu - a jest ich mimo wszystko sporo, bo 1-2% wszystkich ludzi (70-140 milionów) - dopóty istnieć będą rudzielcy.

Rudy zdrajca, rudy pechowiec i rudy mało filmowy

Choć nie znamy prawdziwego koloru włosów Judasza, to na malunkach często przedstawia się go jako rudzielca. Rozumiecie - wyobrażano sobie, że największy zdrajca w dziejach ludzkości ma rude włosy. To tłumaczyłoby prześladowania, których przez wieki ofiarami byli rudzielcy. Jakby tego było mało nawet Szekspir w swojej komedii pt. „Jak wam się podoba” utwierdza przekonanie o rudym Judaszu, pisząc:
Nawet włosy jego mają kolor zdrady. Trochę ciemniejsze od judaszowych; a jego pocałunki? To własne dzieci Judasza.

A największy pechowiec w historii Internetu, Pechowiec Brian? Ten, którego jedynym pozytywem w życiu okazał się pozytywny wynik na obecność wirusa HIV, a gdy znalazł fontannę młodości, to się w niej utopił? Tak, ten. Kolor włosów mówi sam za siebie.


Nawet w ekranizacji „Skazanych na Shawshank” rudego Irlandczyka z książki zmieniono na czarnego Morgana Freemana.


Ponadto rudzi zostali otoczeni tak wątpliwą sławą, że nawet pszczoły mają do nich lecieć częściej niż do innych ludzi. Ale powiedzmy sobie szczerze - po co lecieć do kogoś, kto nie ma duszy?


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Oglądany: 189529x | Komentarzy: 93 | Okejek: 433 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało