Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak mężczyzna ocenia kobietę

48 487  
8   10  
W jaki sposób mężczyzna ocenia wygląd spotkanej na ulicy kobiety?
Obrazuje to poniższa analiza:


Zachowane zostały średnie proporcje i kolejność poszczególnych faz oceny wyglądu, ale każda z faz trwa w rzeczywistości ok. 2-3 krotnie krócej. Przeciętnemu mężczyźnie wystarczy ok. 0,6 s aby stwierdzić, czy dana kobieta mu się nie podoba, jest przeciętna, ładna lub jest wyjątkowa.

Przypadek I - KOBIETA W SPÓDNICY

Ta kolejność obowiązuje w przypadku jak na zdjęciu poniżej, to znaczy przy niebanalnej urodzie, dosyć długiej, dopasowanej spódnicy z odkrytym kolanem (szczególnie ważne miejsce, gdzie kończy się materiał a zaczyna odkryte ciało) i przy odkrytym dekolcie.
Przy zainteresowaniach czysto seksualnych mężczyzna patrzy na kobiece piersi, biodra i nogi - oczy nie są ważne.

Przypadek II - KOBIETA W SPODNIACH

Wygląd kobiety odzianej w spodnie można ocenić na podstawie czterech faz - w różnej kolejności dla widoku z przodu i z tyłu.
Z PRZODU

W przypadku widoku z przodu wzrok mężczyzny pada w pierwszej kolejności na twarz kobiety (dziewczyny). Potem, w zależności od wyeksponowania - w okolice bioder i piersi (niekoniecznie w tej kolejności). Następnie wzrok szybko przesuwa się wzdłuż nóg i wraca w okolice dekoltu i twarzy. W tym momencie mężczyzna jest już w stanie zakwalifikować kobietę do grupy super, ładnych, O.K., takich sobie i niespecjalnych.
Z TYŁU

W przypadku widoku z tyłu sprawa wygląda trochę inaczej. Ponieważ twarz jest praktycznie niewidoczna, pierwsze rzucają się w oczy biodra, następnie okolice łopatek i szyi (szczególnie w przypadku odsłonięcia jak na zdjęciu obok. Potem wzrok przesuwa się wzdłuż nóg i na koniec ocenia włosy. Jeżeli ocena wypada pomyślnie (co najmniej na cztery +) - rozpoczyna się badanie szczegółowe - ocena ramion, łokci, talii i linii łydki.Przypadek III - KOBIETA W "MAŁEJ CZARNEJ"

W przypadku sukienki mini - dominującą rolę odgrywają nogi kobiety, a zwłaszcza granica ciało-ubranie. Twarz jest analizowana jedynie pobieżnie, i to w zasadzie tylko dla ewentualnej późniejszej identyfikacji. W przypadku odsłoniętych ramion - często, choć dużo krócej, mężczyźni zwracają uwagę na górną granicę materiału.


Wyników badań dotyczących tego jak przeciętny mężczyzna patrzy na nagą kobietę nie przedstawiono, może komuś się wydawało, że to oczywiste, a może dlatego, iż badania dotyczyły tylko kobiet napotkanych na ulicy. Pozostanie zatem pewien niedosyt informacyjny ponieważ wszystkich ciekawi zapewne w jakiej kolejności statystyczny mężczyzna ogląda części ciała nagiej kobiety...

A może ktoś wie? ;)

Zobacz także z archiwum JM:
Wyniki innych badań na ten temat.


Oglądany: 48487x | Komentarzy: 10 | Okejek: 8 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.10

03.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało