Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Po czym poznać, że jesteś geniuszem?

259 858  
613   90  
Nie każdy rodzi się geniuszem. A w każdym razie nie po każdym geniusz widać. Okazuje się bowiem, że mamy nieco błędną wizję osoby o wielkim intelekcie.

Wydaje się nam, że ktoś taki powinien być książkowym molem, lekko roztargnionym nerdem o okularach ze szkłami grubszymi niż pancerne szkło, nieśmiałym kujonem przedkładającym naukę nad beztroskie cieszenie się życiem. Tymczasem okazuje się, że geniusza poznać można po kilku bardzo odstających od tych stereotypów cechach.

Jesteś Nocnym Markiem

Kto rano wstaje, temu pan Bóg daje. Może i daje, ale na pewno nie rozum. Świadczą o tym wyniki badań przeprowadzonych nad osobami, które zrywają się z wyra wcześnie rano oraz nad tymi, którzy zarywają noce i śpią do oporu. Okazuje się, że Nocne Marki to istoty znacznie bardziej kreatywne i o większym IQ niż ludzie, którzy rzucają się w objęcia Morfeusza zaraz po wieczorynce (R.I.P. - pamiętamy...). Zgodnie z tą teorią, w nocy nasz mózg przestawia się na inny tryb - wówczas jesteśmy bardziej twórczy i zdolni do podejmowania intelektualnych wyzwań. No i w nocy nie będą nas dekoncentrować ci, którzy zgodnie z dawnymi zwyczajami budzą się wcześnie, aby pójść z sękatą dzidą na polowanie, podłubać patykiem w ziemi czy chociażby poganiać sobie z maczugą za innymi jaskiniowcami.


Masz niebieskie oczy

Kolejnym dziełem niestrudzonych naukowców jest teoria łącząca kolor naszych tęczówek z wydajnością mózgowych procesorów. Wygląda na to, że posiadacze błękitnych, aryjskich ocząt mają większe niż reszta szanse na zasilenie szeregów Mensy. Błękitnoocy lepiej radzą sobie w kwestiach wymagających strategicznego myślenia i planowania. Nie mają też problemów ze zmotywowaniem się do pracy.Jesteś kłamcą

Z jakiegoś powodu im wyższe IQ, tym większa skłonność do oszukiwania. Szczególnie tyczy się to dzieci. Psychologowie uważają, że dziecko, które kłamie musi doskonale znać prawdę, umieć stworzyć alternatywną rzeczywistość i potrafić skutecznie „sprzedać” ją osobie trzeciej. Kłamca powinien wykazać się zaawansowanymi zdolnościami poznawczymi i społecznymi. Nie ma co ukrywać - bycie uczciwym takich umiejętności nie wymaga...Jesteś ćpunem

Kolejne badania dowiodły, że osoby o wysokiej inteligencji mają większe predyspozycje do sięgnięcia po niebezpieczne używki. Obserwacje tysięcy dzieci przeprowadzano co kilka lat, począwszy od 1970 roku. Kiedy partycypanci skończyli 30 rok życia okazało się, że ci o wyższym IQ dwukrotnie częściej od pozostałych badanych skłaniali się do zażywania alkoholu i narkotyków. Wyniki te potwierdziły wcześniejszą teorię mówiącą, że osoby o wysokiej inteligencji najczęściej prowadzą zdrowy tryb życia, ale są równocześnie zdecydowanie bardziej podatne na nadużywanie napojów alkoholowych.


Wszystko to jest zasługą pewnej proteiny ukrytej w niewielkim obszarze naszych mózgów zwanym zakrętem zębatym. Ma ona wpływ na naszą pamięć i zdolność wykonywania skomplikowanych zadań, ale także odpowiada za... ciekawość. A powiadają, że to pierwszy krok do piekła.

Masz zwiększone libido

Całkiem niedawno brytyjscy naukowcy postanowili znaleźć ogniwo łączące wysoki stopień inteligencji z pociągiem seksualnym. Zadanie było o tyle proste, że w Wielkiej Brytanii znajdują się przecież dwa prestiżowe uniwersytety - Oksford, który „wychował” 46 laureatów Nagrody Nobla oraz Cambridge, który to może pochwalić się aż 65 noblistami. Co zrobili badacze? Ano dokładnie przyjrzeli się studenckim zakupom. Okazało się, że uczniowie tych renomowanych uczelni wydają trzykrotnie więcej pieniędzy niż ich rówieśnicy z innych szkół na analne kulki, silikonowe kutachy, wibrujące waginy, puchate kajdanki i zaciski na sutki... I w ten sposób powstała kolejna teoria - dużo wyuzdanego seksu, tudzież trzy godziny Red Tube'a dziennie, czyni z Ciebie geniusza!


Masz duże cycki

My, faceci generalnie nie lubimy kobiet z małymi cyckami. I to wcale nie dlatego, że mają małe cycki...
Przyrzekamy, że sprawa dotyczy czegoś znacznie bardziej cennego niż jakiś tam mało istotny biust. Po zapoznaniu się z wynikami badań przeprowadzonych w 2011 roku mamy pełne prawo twierdzić, że panie o piersiach gabarytowo porównywalnych z pomidorami koktajlowymi są znacznie mniej bystre niż babki ze znacznie bardziej konkretnym biustem. To proste - po poddaniu testom IQ ok. 1200 kobiet okazało się, że posiadaczki wydatnych airbagów wyprzedzają średnio o 10 punktów damy gorzej obdarzone przez naturę.


Taka refleksja na koniec - wygląda na to, że jeśli chcemy ułożyć sobie życie u boku mądrej kobiety, powinniśmy zacząć rozglądać się za niebieskooką, cierpiącą na bezsenność nimfomanką z dużym cycem, która to będzie ukrywała przed nami swoje uzależnienie od cracku. Myślę, że warto zacząć od tanich "salonów masażu" oraz nielegalnych wytwórni filmów porno...

Źródła:1, 2, 3, 4, 5
15

Oglądany: 259858x | Komentarzy: 90 | Okejek: 613 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.07

29.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało