Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Farbowane koguty

9 638  
5   1  
Prosto z codziennej papki PAPu: Do 8 lat więzienia grozi 48-letniemu Markowi S. i dziewięciu jego współpracownikom, których Prokuratura Okręgowa w Kaliszu oskarżyła o oszustwo przefarbowywania i sprzedaży kogutków jako kurek.

Grupa Marka S. wkładała do skrzynek jednorazowo po 100 - 150 sztuk piskląt i przemalowywała je używając sprężarki. "Kurki" zbywano głównie na targowiskach. Prokuratura zarzuciła Markowi S., że jako sprawca kierowniczy wprowadzał nabywców piskląt w błąd odnośnie ich płci i rasy. Kolejne zarzuty dotyczą m.in. zakopania w niewłaściwym miejscu około pół miliona sztuk padłych kurcząt.

Jak ustalono, Marek S. oszukał nabywców "kurek" na kwotę prawie 240 tys. zł. W lipcu ubiegłego roku policja w Ostrowie Wlkp. zatrzymała dealerów z Kalisza, rozprowadzających na targowiskach przemalowane koguciki. Mężczyźni pracowali dla prowadzonej przez Marka S. firmy "Handel żywym drobiem". Jej pracownicy jeździli po wylęgarniach i pozyskiwali, najczęściej za darmo lub za kilka groszy, bezwartościowe dla dalszej hodowli koguciki.

Małe koguciki różnią się od kurek kolorem upierzenia. Są żółte, a kurki - przeważnie czarne lub szare. Dealerzy przemalowywali koguciki bejcą, suszyli je później suszarką do włosów i sprzedawali na targowiskach po 2 zł za sztukę.

W trakcie śledztwa ustalono, że w ciągu jednego dnia, tylko na jednym targowisku, handlarze potrafili uzyskać ze sprzedaży farbowanych kogucików nawet 4 tys. zł.

Oglądany: 9638x | Komentarzy: 1 | Okejek: 5 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.10

02.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało