Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kilka ciekawych faktów z życia codziennego

142 353  
790   30  
Garść interesujących faktów, które uzmysławiają nam jak ciekawy jest świat, w którym żyjemy...

#1.

Kliknij i zobacz więcej!
Henry Ford był pierwszym gigantem przemysłowym, który dał swoim pracownikom wolne od pracy w sobotę i w niedzielę. Miał nadzieję, że zachęci ich to do korzystania z automobilów w celu miłego spędzenia czasu i tym samym spopularyzuje ideę weekendu.

#2.

Kliknij i zobacz więcej!

W celu zaoszczędzenia czasu przerwy śniadaniowej pracowników budujących nowe World Trade Center, zainstalowano mobilną restaurację Subway. Przemieszcza się ona w górę budynku, gdy tylko pracownicy skończą dane piętro.

#3.

Kliknij i zobacz więcej!

Nikt nie wie, gdzie pogrzebano ciało ostatniego Cesarza Rzymskiego. Kiedy Konstantynopol padał pod naporem wojsk tureckich, władca zerwał z siebie insygnia władzy, co sprawiło, że trudniej było go zidentyfikować. Najprawdopodobniej został pochowany w masowym grobie wraz ze swymi ludźmi.

#4.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1987 roku zniknęło w tajemniczych okolicznościach 7 milionów amerykańskich dzieci. Powód? Urząd skarbowy zaczął wymagać podawania numerów ubezpieczenia skarbowego na formularzach podatkowych.

#5.

Kliknij i zobacz więcej!

John Cena został niedawno uhonorowany za uczestnictwo w 300. wizycie Make-A-Wish (fundacja, która spełnia życzenia ciężko chorych dzieci). Z każdą następną wizytą John śrubuje swój rekord i absolutnie nie ma zamiaru ich zaprzestać.

#6.

Kliknij i zobacz więcej!

Podczas wyścigu kolarskiego "Tour de France" kolarze nie mogli korzystać z pomocy z zewnątrz, gdy trzeba było naprawić swój rower. Lider wyścigu, na jednym z etapów, złamał przednią część ramy, przez 10 km niósł rower do kowala, gdzie... naprawił go samemu. Został ukarany 3 karnymi minutami, gdyż pozwolił okolicznym dzieciom obsługiwać miech kowalski.

#7.

Kliknij i zobacz więcej!

W 2010 roku pewien pechowy pasażer został aresztowany w Irlandii po tym, jak słowaccy funkcjonariusze ochrony podrzucili mu w ramach szkolenia materiały wybuchowe do bagażu i zapomnieli wyjąć ich zanim mężczyzna wsiadł na pokład samolotu.

#8.

Kliknij i zobacz więcej!

W 2006 roku David Copperfield użył magii swoich rąk, by przekonać uzbrojonych zbirów, że nie posiada żadnych wartościowych rzeczy. W rzeczywistości miał przy sobie paszport, portfel i telefon komórkowy.

#9.

Kliknij i zobacz więcej!

Dziewczyna Gary'ego Kremena, założyciela portalu randkowego match.com, odeszła od niego po tym, jak poznała innego faceta... na portalu randkowym match.com.

#10.

Kliknij i zobacz więcej!

Pomiędzy 21:00 a północą użytkownicy Netflix wykorzystują 33% przepustowości łączy internetowych w całej Ameryce Północnej.

#11.

Kliknij i zobacz więcej!

Przed wystąpieniem w pierwszym swoim filmie w wieku 22 lat, Arnold Schwarzenegger był już milionerem. Dorobił się dzięki inwestycjom w nieruchomości oraz firmie zajmującej się sprzedażą i wysyłką pocztową sprzętu do kulturystyki.

#12.

Kliknij i zobacz więcej!

Sir Ranulph Fiennes przebiegł 7 maratonów na 7 kontynentach w ciągu 7 kolejnych dni po tym, jak przeżył zawał serca, w następstwie którego wszczepiono mu bypassy; odciął sobie odmrożone palce przy pomocy narzędzia elektrycznego, odkrył zaginione miasto Ubar oraz w wieku ponad sześćdziesięciu lat zdobył Mont Everest.

#13.

Kliknij i zobacz więcej!

Gdy zawiodły wszystkie inne metody, najwyższy człowiek na świecie, Bao Xishun, przy pomocy swojej ekstremalnie długiej ręki (1,06 metra) wyjął kawałki plastiku z żołądków dwóch delfinów, czym uratował ich życie.

#14.

Kliknij i zobacz więcej!

W roku 1885, w całym Ohio były tylko dwa samochody poruszające się po drogach stanu USA. Kierowcom tych automobili udało się zderzyć ze sobą.

#15.

Kliknij i zobacz więcej!

Lockhead SR-71 Blackbird jest tak szybki, że jego konstruktorzy nie rozważali nawet manewrów wymijających. Pilot jest po prostu poinstruowany, by przyspieszyć i wyprzedzić wszelakie zagrożenie, w tym nawet rakiety wystrzelone w jego kierunku.

Oglądany: 142353x | Komentarzy: 30 | Okejek: 790 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.02

23.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało