Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Poradnik prawdziwego Poznanioka - Tani balejaż

21 537  
1   5  
Wejdź do Monster GaleriiCo to jest balejaż, wiedzą wszystkie kobiety. A, że mężczyźni mają to gdzieś, to nie będziemy wyjaśniać... ;)

TANI BALEJAŻ

1. Potrzebny sprzęt:

A) Czarna folia ogrodnicza 2m x 2m
B) Puszeczka farby i pędzelek
C) Osoba asekurująca
Koszt w sumie: trudne do wyliczenia ze względu na różnorodność asortymentu towaru. Podane kwoty są kwotami szacunkowymi, których prawdziwy Poznaniok jednak nie przekroczy. A zatem: folia 3,50 zł, pędzelek 1,50 zł i farba 10 zł. Razem 15 zł.

2. Ważne: farba powinna być w miarę gęsta, aby zanadto nie rozpływała się na boki. Powinna też być w miarę lepka aby szybko i bezproblemowo przywierała do włosów. No i nie powinna zbyt szybko schnąć.

3. Instrukcja postępowania.
Zabieg najlepiej jest przeprowadzać pod dachem, aby uniknąć przykrej niespodzianki w postaci deszczu. To znaczy deszcz sam w sobie jest przyjemną niespodzianką, bo to woda za darmo. Ale w tym wypadku go nie chcemy.
Miejsce powinno być dość przestronne i dobrze przewietrzane ze względu na intensywność aromatu farby. Rozkładamy folię na podłodze, ale warto pod nią podłożyć jakąś szwamę. Poduszkę odradzam.
Po rozłożeniu folii otwieramy puszeczkę farby w wybranym przez nas kolorze. Następnie za pomocą pędzelka malujemy na środku folii kolisty wzór, który chcemy mieć na włosach. Najprostszym i najczęściej stosowanym wzorem jest gwiazdka *. Warto jednak zadać sobie trochę trudu i popisać się czymś oryginalnym. Można namalować spiralę, kratkę albo wzór niesymetryczny, z zagęszczoną jedną stroną koła. Można też pomalować pokrywkę i odciskać ją na folii. Mówiąc krótko - dajmy się ponieść naszej słynnej, dzikiej, poznańskiej fantazji! W tym przypadku akurat nic to nie kosztuje!
Promień wzoru powinien być długości włosów mierzonych od końcówki do środka głowy.
Po namalowaniu wzoru układamy farbę i pędzel na skraju folii. Następnie opróżniamy kieszenie z luźnych drobiazgów, zwłaszcza z bilonu i tak kosztownych rzeczy jak inhalacyjny sztyft do nosa (aż 2,31 zł!). Następnie przy pomocy osoby asekurującej stajemy na głowie w samym środku wymalowanego przez nas wzoru. Włosy łagodnie opadają na folię i przywierają do farby. Osoba asekurująca nadal nas asekurując jedną ręką może za pomocą pędzla doklepać lekko włosy do folii lub tu i ówdzie uzupełnić wzór.
UWAGA: NIE WOLNO DODEPTYWAĆ WŁOSÓW BUTAMI! Bo farba zostanie na podeszwach i można narobić śladów na podłodze, które trudno później usunąć.
Po odpowiednim czasie osoba asekurująca pomaga nam stanąć na nogach. Kiedy już ciśnienie nam się uspokoi przystępujemy do porządku. Pędzel i farbę należy schować na "zaś" - na pewno się przydadzą. Niestety, nie można tego powiedzieć o folii. Zanim ją wyrzucimy warto jednak dokładnie ją obejrzeć. Jeśli znajdują się na niej małe, białe paproszki znaczy to, że mamy łupież.
Włosy będą schnąć jeszcze przez jakiś czas. Następnego dnia koleżanki w szkole czy w pracy będzie aż skręcać z zazdrości na widok naszej odlotowej fryzury. Pozostaje nam dobić je informacją jak tanio udało nam się zrobić ten super balejaż i można miło rozpocząć dzień.

Darz farb!


Autor: Marcin B. Brixen

Więcej znajdziesz na stronie autora: https://brixen.w.interia.pl/
(C) Wszelkie prawa zastrzeżone

Oglądany: 21537x | Komentarzy: 5 | Okejek: 1 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało