Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

5 najgorszych turystów na świecie

208 396  
603   70  
Każdy z nich w pełni zasłużył na swój tytuł, a niektórzy do dziś muszą zbierać pokłosie będące efektem ich nie do końca przemyślanych działań. Czym takim wsławili się najgorsi turyści na świecie?

#1. Nastolatek podpisał się na starożytnej świątyni

1
Ta historia miała miejsce w maju tego roku i większość z was z pewnością o niej słyszała. Pewien osobliwy chiński nastolatek wpadł na "genialny" pomysł, aby podpisać się swoim imieniem na liczącej sobie 3000 wiosen ścianie, która bez szwanku przetrwała cały ten okres mimo toczących się wojen, podbojów czy choćby niszczącego wpływu czasu.

Morał? Dla dobra ludzkości zadbaj o odpowiednie wychowanie dzieci zanim weźmiesz je ze sobą na wakacje.

#2. Turysta zjadł ośmiornicę z sześcioma mackami

2

Pewien amerykański turysta podczas nurkowania w Grecji natknął się na ośmiornicę, która posiadała sześć macek. Kiedy zorientował się, z czym ma do czynienia (dotychczas spotkano zaledwie dwie takie ośmiornice na świecie), postanowił ją zjeść.
Ponieważ żaden z lokalnych kucharzy nie zgodził się wziąć jej pod nóż, mężczyzna zrobił to samemu. Dopiero kilka godzin później poczuł ogromne wyrzuty sumienia z tego powodu. Jak sam wyznał, ta biologiczna rzadkość nie różni się niczym w smaku od zwykłej ośmiornicy.

#3. Turyści robili zdjęcia z martwym delfinem

3

To kolejny dowód na to, że z naszym gatunkiem jest coś nie tak. Grupa turystów, zażywająca kąpieli na plaży w chińskim regionie Hainan, znalazła blisko brzegu rannego delfina. Najprawdopodobniej zwierzę ucierpiało na skutek kolizji z łodzią. Zainspirowani filmem "Uwolnić orkę" turyści natychmiast zawiadomili odpowiednie organy, aby udzielić pomocy cierpiącemu zwierzęciu.

To oczywiście fikcja. Tak powinien zareagować każdy normalny człowiek, jednak oni wpadli na zupełnie inny pomysł. Zamiast pomóc biednemu ssakowi, wyciągnęli go z wody jak worek z ziemniakami i "dla zabawy" kręcili nim w kółko, trzymając go za ogon. Kiedy wyczerpane i oszołomione zwierzę zdechło, zrobili serię zdjęć, które później wstawili na Facebooka.

#4. Mężczyzna rozwalił dłoń 600-letniemu posągowi

4

Pewien mężczyzna z USA, podczas wizyty w Opera del Duomo we Florencji, wpadł na pomysł, aby siłować się na rękę ze stojącym w środku posągiem z XIV wieku. Tym właśnie sposobem posąg stał się uboższy o mały palec u ręki. Wyszło również wtedy na jaw, że ów palec był już kiedyś "naprawiany" (jest dużo młodszy od reszty rzeźby). Być może ktoś w przeszłości również wpadł na pomysł, aby siłować się z posągiem.

#5. "Artyści" zostawili swoje graffiti na Cliffs of Moher w Irlandii

5

Cliffs of Moher od wieków uważane są za jedne z najbardziej niezwykłych zabytków Irlandii. Ludzie rodzą się i umierają, a te wyjątkowe skały, będące ucieleśnieniem natury, od wieków wciąż pozostają takie same.

6

Dwóch autostopowiczów z Paryża uznało, że skałom należy się kilka poprawek. Zamalowali oni jedną ze skał wielkim graffiti, a wszystko nagrali i wrzucili na YouTube (dziś nagranie jest już usunięte).
2

Oglądany: 208396x | Komentarzy: 70 | Okejek: 603 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.09

21.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało