Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

20 rzeczy, których nie wiedzieliście o Carrie Fisher i "Gwiezdnych Wojnach"

126 001  
546   27  
Cierpiąca na psychozę maniakalno-depresyjną była żona Paula Simona, córka aktorki Debbie Reynolds, nam znana jest najbardziej z roli księżniczki Lei z trylogii "Gwiezdnych Wojen". Poniżej kilka faktów i wspomnień z życia aktorki.

Kliknij i zobacz więcej!

#1. Była w pełnym miłości i nienawiści związku z Georgiem Lucasem.

Kliknij i zobacz więcej!

W wydanej przez siebie bestselerowej autobiografii aktorka napisała wręcz " George Lucas zrujnował mi życie".

#2. Nienawidziła kostiumów, które musiała nosić.

Kliknij i zobacz więcej!

Nienawidziła białej sukienki z Nowej Nadziei, ale największą odrazą darzyła metalowe bikini z "Powrotu Jedi"! Powodem było, że strój nie całkiem zasłaniał to, co zasłaniać powinien. "Niosący mnie Boba Fett mógł sobie obejrzeć dokładnie całą mnie, i to wiele razy, bo scenę powtarzaliśmy bez końca" - wyznała Carrie.

#3. Są narkotyki nazwane jej imieniem.

Kliknij i zobacz więcej!

Odkryła, że istnieje odmiana marihuany o nazwie Księżniczka Leia po tym, jak chłopak jej córki próbował dostać zniżkę u dilera, który okazał się policjantem.

#4. Pokonała kilka wielkich nazwisk w wyścigu do roli księżniczki Lei.

Kliknij i zobacz więcej!

Ponad dwa tuziny aktorek w castingu do roli. Wśród nich Sissy Spacek, Farrah Fawcett, Glenn Close, Jessica Lange, Meryl Streep, Sigourney Weaver, Cybill Shepherd, Jane Seymour, Anjelica Huston, Kim Basinger, Kathleen Turner i Geena Davis.

#5. Oklejała piersi taśmą klejącą.

Kliknij i zobacz więcej!

W przypadkach, gdy strój nie umożliwiał noszenia bielizny, piersi aktorki były oklejane taśmą klejącą. "W przeciwnym razie zachowywały się zbyt swobodnie, podskakiwały, pojawiały się to tu, to tam" - pisze Carrie w swojej książce.

#6. Nie lubiła swojego filmowego uczesania w kok.

Kliknij i zobacz więcej!

Charakterystyczne uczesanie księżniczki Lei doprowadzało ją do wściekłości, jednak rzadko się skar
żyła, ponieważ bała się rozzłościć reżysera.

#7. Przez "Gwiezdne Wojny" miała spięcia ze swoją matką.

Kliknij i zobacz więcej!

Ze względu na ograniczony budżet amerykańscy członkowie obsady i ekipy polecieli do Anglii w klasie ekonomicznej, a nie pierwszą klasą. Kiedy matka Carrie Fisher, również filmowa gwiazda - Debbie Reynolds - dowiedziała się o tym, zadzwoniła do George'a Lucasa z wyrzutami. Lucas podał telefon do Carrie, która powiedziała: "Mamo, lubię latać złomem, odpieprz się!" I odłożyła słuchawkę.

#8. Myśli, że kiepsko odegrała rolę Lei.

Kliknij i zobacz więcej!

Carrie nie uważa się za dobrą aktorkę, podkreślając zwłaszcza swój "niewydarzony pół-brytyjski, pół-amerykański akcent".

#9. Zrobiła kilka akrobacji samodzielnie.

Kliknij i zobacz więcej!

Na przykład scena, w której Luke i Leia przeskakują ze statku na statek przy pomocy liny była kręcona przez kaskaderów. Jednak po n-tym nieudanym podejściu do sceny Carrie i Mark Hamill zdecydowali się wykonać ten wyczyn sami. Udało się za pierwszym podejściem.

#10. Jej rola była mocno promowana, aby przyciągnąć do kin kobiety.

Kliknij i zobacz więcej!

Wstępne badanie z 20th Century Fox za pomocą tytułu i krótkiego streszczenia filmu wykazało, że tylko mężczyźni w wieku poniżej 25 lat byli zainteresowani obejrzeniem filmu. Fox wprowadził do obrotu materiały promocyjne w celu przyciągnięcia starszej widowni i kobiet kinomanów, ustawiając wizerunki ludzi, w tym księżniczki Lei, na środku sceny i odnosząc się w promocji do mitycznych tonów, nie science fiction.

#11. Uwielbia frajerów.

Kliknij i zobacz więcej!

Carrie Fisher twierdzi, że "uwielbia frajerów, ponieważ dzięki przespaniu się z jednym dostała rolę Lei". Chodzi o Lucasa.

#12. Poprawiała swoje dialogi.

Kliknij i zobacz więcej!

Po jednej szczególnie trudnej scenie powiedziała do Lucasa "Można pisać takie teksty, ale nie da się ich mówić". I przerabiała część dialogów, żeby "lepiej pasowały".

#13. Prawie została wycięta ze scenariusza.

Kliknij i zobacz więcej!

Lucas myślał nad ideą zmiany Luke'a Skywalkera w kobietę i wycięcia księżniczki Lei ze scenariusza. Miał też pomysł zamiany wszystkich głównych postaci z filmu w krasnoludki.

#14. Uwielbiała dyskusje z Hanem Solo.

Kliknij i zobacz więcej!

Na pytanie, jaki jest jej ulubiony moment z trylogii Star Wars, Carrie Fisher odpowiada zawsze, że ​​jej ulubione momenty to sceny z dyskusjami między nią i Harrisonem Fordem.

#15. Jej postać nigdy nie poznała Obi-Wan Kenobiego.

Kliknij i zobacz więcej!

Najbliżej spotkania jest, gdy Księżniczka Leia widzi go z daleka podczas pojedynku na miecze świetlne.

#16. Ma wspólne korzenie z Markiem Hamillem.

Kliknij i zobacz więcej!

Mark Hamill i Carrie Fisher są pochodzenia szwedzko-żydowskiego. W prequelach ich rodziców odegrali Hayden Christensen i Natalie Portman, którzy również mają szwedzko-żydowskie pochodzenie.

#17. W książce jej postać jest wymieniona jako pierwsza.

Kliknij i zobacz więcej!

W nowelizacji trylogii George'a Lucasa, książka zaczyna się od krótkiego prologu recytowanego przez księżniczkę Leię. Opowiada ona o upadku "Old Republic", powstaniu Imperium i powstaniu Sojuszu Rebeliantów.

#18. Chciała grać Hana Solo.

Kliknij i zobacz więcej!

Po otrzymaniu skryptu, przed jej przesłuchaniem, Carrie Fisher przeczytała go na głos z jej przyjacielem, aktorem Miguelem Ferrerem. Obydwoje zdecydowali, że na castingu będą się starali o rolę Hana Solo!

#19. Była uzależniona od kokainy podczas kręcenia trylogii.

Kliknij i zobacz więcej!

W wywiadzie, którego udzieliła w Australii, aktorka wyjawiła, że uzależniła się od kokainy podczas kręcenia "Imperium Kontratakuje" oraz że przeżyła przedawkowanie. "To było modne. Ale zdałam sobie sprawę, że zażywam więcej narkotyków niż inni i że tracę nad tym kontrolę", powiedziała.

#20. Carrie Fisher jest niska.

Kliknij i zobacz więcej!

Kilka scen planowanych z udziałem jej i Harrisona Forda nie zostało nakręconych, ponieważ aktorka była zbyt niskiego wzrostu. Ma 151 cm.
 

Oglądany: 126001x | Komentarzy: 27 | Okejek: 546 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.06

27.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało